Deniz Baykal'ın Kızı Parti Kuruyor.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın Halk Partisi adında parti kuracağı iddiası, CHP'de gündemi değiştirdi.

CHP'de Muharrem İnce'nin parti hazırlığından sonra bir parti daha geliyor...
İddia Muharemm İnce'nin ilk defa parti kuracağını duyuran Hürriyet'in yazarı Yalçın Bayer'den, kaynak CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'dan...
Bayer, ‘Antalyalı parti’ hikayesinin ardındaki gerçekler CHP aşındırılıyor' başlıklı bugünkü yazısında, CHP'den ayrılarak 'Halk Parti' isminde yeni bir parti kurulacağını, genel başkanının da eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal olacağını iddia etti.

Bayer, yazısında iddia ile ilgili şu ifadelere yer verdi;

"HALK PARTİSİ"​

"Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var, İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış...

BAYKAL'IN KIZI GENEL BAŞKAN​

Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış. En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. Muharrem İnce de gelebilir mi? CHP’nin ‘ağır’ bir abisi 'Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz' diyor. Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır"

Not: Sizce CHP'de ki kısır muhalefetten memnun olmayan ve kaliteli lider ruhlu parti başkanını yanı sıra Atatürkçü Yerli ve Milli Muhalefet isteyen bir alternatif parti kurulursa CHP'ye alternatif olabilir mi ? Deniz Baykal Kaset komplası sürecini anlatıp partilileri buraya yönlendirirse giden olur mu ? Üstüne Muharrem İnce'de bu partiye geçeceği söyleniyor geçerse başarılı olabilirler mi ?

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Solun oylarını niye bölüyor bu adamlar? Yine Erdoğan kazanacak.
Bende tam bunu söyleyecektim. Partiler çoğaldıkça erdoğan tekelleşiyor. İyisine kötüsüne kimsr bakmıyor. Sorsan kimse memnun değil ama seçiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerçek bir SOL parti olmadığı için olabilir mi ? Sen şimdi CHP'ye SOL partimi diyon gerçekten :D Veya bu yönetim kadrosu ve söylemler ile iktidara mı yürüyor sanıyorsun ?
Bence var ya en iyisi şu tuncelideki başkan. Kursun partisini oy veririm yeminle.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Gerçek bir SOL parti olmadığı için olabilir mi ? Sen şimdi CHP'ye SOL partimi diyon gerçekten :D Veya bu yönetim kadrosu ve söylemler ile iktidara mı yürüyor sanıyorsun ?
Reisim zaten kendi oyunu kendi azaltıyor. Ama bunlar artan oyu paylaşıyorlar. Of of

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Reisim zaten kendi oyunu kendi azaltıyor. Ama bunlar artan oyu paylaşıyorlar. Of of
Herkese herşeye rağmen yine seçilirse ülkeden umudu kesecem zaten. Harbiden hiçbi yorum yapmayıp acıyı bal eyleyeceğim.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Adam koltuğa yapıştı kalkmıyor ki. Mecbur açacaklar ?

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
2023'ü bilmem de erken seçim yaparsa seçileceği 2+2=4
Bence asıl erken seçim yapıldığında seçilmemeli. 2023e herşey daha kötü olacak. Seçilmeyeceğini biliyor bence o yüzden erken seçim kabile devletlerinde olur felan diyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yaa ben sizi anlamıyom hee :) Hem Kemal Kılıçtaroğlundan memnun değilsiniz bu kafa ile bir şey olmaz seçilemez ülkeyi yönetemez flan diyorsunuz. Yada Abdullah Gül gibi isimleri aday yapmaya çalışıyor Ekmek için Ekmelettin diyor memnun değilsiniz her hareketinden.

Alın size alternatif geliyor işte Deniz Baykal gibi gerçek Atatürkçü ve Milli birinden hemde. Ama yok illaha Erdoğan gitsinde biz yönetemesede Kemal Kılıçtaroğlu diyecez kafasındasınız :) Seçim 2023'te ise bu süreye kadar bırakın Kaliteli Muhalefet partilere görek ülkede belki AKP'li seçmenide cezbedek adamların söylemleri. Nedir bu takım tutar gibi CHP sevgisi :)

Reaksiyon puanı
5,171
Açıkcası chp nin gittiği noktayı ben beğeniyorum. Özellikle son 10 yılda radikal soldan merkez sola ciddi bir kayış yaptı. Eskisi gibi gerçek (Türkiye solu) bir chpnin gelmesi akp için daha iyi olsada ülke için kesinlikle çok kötü olurdu.

Ak partide biraz daha merkeze yaklaşıp daha kucaklayıcı bir tablo izlese hiç fena olmaz.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Yaa ben sizi anlamıyom hee :) Hem Kemal Kılıçtaroğlundan memnun değilsiniz bu kafa ile bir şey olmaz seçilemez ülkeyi yönetemez flan diyorsunuz. Yada Abdullah Gül gibi isimleri aday yapmaya çalışıyor Ekmek için Ekmelettin diyor memnun değilsiniz her hareketinden.

Alın size alternatif geliyor işte Deniz Baykal gibi gerçek Atatürkçü ve Milli birinden hemde. Ama yok illaha Erdoğan gitsinde biz yönetemesede Kemal Kılıçtaroğlu diyecez kafasındasınız :) Seçim 2023'te ise bu süreye kadar bırakın Kaliteli Muhalefet partilere görek ülkede belki AKP'li seçmenide cezbedek adamların söylemleri. Nedir bu takım tutar gibi CHP sevgisi :)
Erdoğanın karşısında en güçlü kim olursa ona veririm. %5 alacak bu partiye oy vermek oyu çöpe atmak olur.

Reaksiyon puanı
5,171
Solun oylarını niye bölüyor bu adamlar? Yine Erdoğan kazanacak.
Akp ye oy gitmediği müddetçe ve akp %50 barajını geçmediği müddetçe dağılan oyların hiçbir önemi yok.

Sonuçta akp %50 barajını aşamazsa(ki aşamaz) en çok oyu alan iki parti yarışacak. Bunlar chp ve akp olacak. Bu durumda adım gibi eminim ki hiçbir solcu akp ye değil chp ye verecek.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Açıkcası chp nin gittiği noktayı ben beğeniyorum. Özellikle son 10 yılda radikal soldan merkez sola ciddi bir kayış yaptı. Eskisi gibi gerçek (Türkiye solu) bir chpnin gelmesi akp için daha iyi olsada ülke için kesinlikle çok kötü olurdu.

Ben HDP'ye yaklaşan hatta Dirsek teması kuran tarzını beğenmiyorum. Veya Ermeni Soykırımını kabul edecek tarzda ifadelerini beğenmiyorum. Veya Milli meselelerini karşısında olmasını beğenmiyorum. ( Bilirsin Libya'ya asker çıkarma konusunda olumsuz oy verdi CHP. O zaman hastanede olmasına rağmen Deniz Baykal Askerlik fotosu paylaştı ve Türk ordusuna destek çıktı. Çoğu konuda Siyasi değil Demokrat kimliği ile hareket etmiştir Deniz Baykal ve Yerlilik Millilik nedir bilir. Şuan partinin başında olas ne DHKP-C destekçileri kalırdı partide Nede Sözde Ermeni soykırımını destekçileri yada HDP'ye yaranmaya çalışanlar...

Reaksiyon puanı
5,171
Aksine her dağılım chp için dahada güçlenme bana göre

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Bende hemen parti kuracağım ve seçimlere katılacağım.Adı da "Imperium Romanum" Partisi olacak ve seçimleri kazanıp yeniden Roma İmparatorluğunu kuracağım.

Oylar Justinianus I'e.

Son düzenleme:

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
chp alır gelecek seçimlerde.ve bence komünist partinin oylarıda bir miktar yükseklecek ama tunceliden farklı bir şehri alabilirmi bilmem.diğer partilerde çok bir yükselme olmayacak.ha bu arada chp yi desteklememekteyim ama cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mansur yavaş olursa oy verirdim (ki 1.5 yaş ile seçimlerde oy kullanamayacağım 2023 te olursa)neyse yani düzgün parti yok.

Reaksiyon puanı
5,171
Ben HDP'ye yaklaşan hatta Dirsek teması kuran tarzını beğenmiyorum. Veya Ermeni Soykırımını kabul edecek tarzda ifadelerini beğenmiyorum. Veya Milli meselelerini karşısında olmasını beğenmiyorum. ( Bilirsin Libya'ya asker çıkarma konusunda olumsuz oy verdi CHP. O zaman hastanede olmasına rağmen Deniz Baykal Askerlik fotosu paylaştı ve Türk ordusuna destek çıktı. Çoğu konuda Siyasi değil Demokrat kimliği ile hareket etmiştir Deniz Baykal ve Yerlilik Millilik nedir bilir. Şuan partinin başında olas ne DHKP-C destekçileri kalırdı partide Nede Sözde Ermeni soykırımını destekçileri yada HDP'ye yaranmaya çalışanlar...
Bu bahsettiğiniz görüşler chp nin merkeze kayan zihniyetinin değil, merkeze kaymayan zihniyetinin parçaları. Yani sizin deyişinizle gerçek sol chp nin. Şuan chp nin merkeze doğru yaptığı yolculuk her gün bu düşüncelerden uzaklaştırıyor chp yi. Chp deki bu akım kim bilir belki Kılıçdaroğlu'nuda temizler.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Son on yıldır (akp'nin bence en başarısız dönemi) her zaman "bu milli mesele, siyaset üstü" diye sunulan olayların içindeyiz nedense. Bir projeyi ya da politik hamleyi bu şekilde reklam ederek sunarsanız herhangi bir muhalefet ya da eleştiriye açık kapı kalmıyor zaten. Akp'nin "başarısız" döneminde sık kullandığı ironik ama çok başarılı bir taktik.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Destekliyorum.

Türkiye'deki solcuların kaliteli bir alternatife ihtiyacı var.

Kılıçdaroğlu ile olmuyor, olmayacak.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Siyaset konusunda bizim kafamız çalışmıyor, ben bunu anladım.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Son on yıldır (akp'nin bence en başarısız dönemi) her zaman "bu milli mesele, siyaset üstü" diye sunulan olayların içindeyiz nedense. Bir projeyi ya da politik hamleyi bu şekilde reklam ederek sunarsanız herhangi bir muhalefet ya da eleştiriye açık kapı kalmıyor zaten. Akp'nin "başarısız" döneminde sık kullandığı ironik ama çok başarılı bir taktik.

Benim gözümde CHP'nin başarısız olma nedeni sen son 10 yıldır diyon ama adamlar son 18 yıldır AKP başarısız diyor :D Hatta 20 yıl diyen var AKP kurulmadan öncesini bile AKP yüzünden kötü diyebilecek seviyede.
Muhalefetin bana göre yanlışı her olayda karşı tarafta cephe almaları ve saçma sapan açıklama yapmaları. Atıyorum devlet Suriye'ye girmiş ordumuz orada savaşırken Suriye'de ne işimiz var dersen olmuyor işte :( Dese ki biz devletimizin ordumusunz arkasındayız. Tüm Sorumluluk AKP hükümetindedir Allah askerimizi korusun millet alkışlar. Ama her şehit cenazesinde bunlar Erdoğan yüzünden öldü Erdoğan'ın paralı askerleri boş yere ölüyorlar Esad aslında iyi biri onunla barışacaz dedi mi olmuyor işte halkta ters tepiyor.
Aynısı Libya meselesindede oldu. Çıkıp Darbeciye daha laik ve seküler birisi flan şeklinde açıklama yapıyorlar git Yunan ile barış diyor vb :( Olacak iş mi. Veya YPG-PYD kos koca devlet terör örgütü ilan etmişik muhalefet yok onlar terör örgütü değil diye açıklama yapıyor. Bu hareketler bana GRAM POLİTİKA BİLMEDİKLERİ siyaset bilmedikleri algısı oluşturuyor.

Mesela yakın zamanda Ayasofya meselesinde CHP'nin tutumunu kısmen ilk defa beğendim. Çok konuşmadı veya tersi açıklamalar yapmadı anayasa mahkemesine flan götürmedi. ( Ondada herkese mesaj atıp kesinlikle Cuma namazına gitmeyeceksiniz demişler ama genede olsun açılmasına pek ses etmediler. Hatta İBB başkanını bile göndermediler camiye dahada kaç ay oldu gidemiyor adam. )

Reaksiyon puanı
5,171
Bu ülkede her b.ku bildiğini sanıp körü körüne bir görüşü savunan herkes aptal.

Şuan ülkede bulunan her iki siyasi yönelimde birbirinden beter. Eğer bir insan bu yönelimleri gönül rahatlılığıyla destekleyebiliyorsa bu durum her şeyden beter.

Her iki tarafında hatalarını görüpde seçimde zorlanan tarafsızlar ise her seçimde olduğu gibi seçimin sonucunu belirleyen kesim.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Böyle giderse yine RTE Alacak.