Deniz Baykal'ın Vekilliğinin Düşürülmesi Teklifi !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
8,873
Reaksiyon puanı
10,769
Puanları
113
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), sağlık sorunları nedeniyle 21 Şubat 2019’da TBMM’de yemin etmesinin ardından Meclis'e gelemeyen Deniz Baykal'ın vekilliğinin düşürülmesi ve 2018’den itibaren ödenen maaşların faizi ile birlikte geri alınması için başvuruda bulundu.

1633885738123.pngDeniz Baykal, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde Antalya milletvekili seçilmişti. Baykal, sağlık sorunları nedeniyle 21 Şubat 2019’da TBMM’de yemin etmiş ve daha sonra TBMM’ye gelmemişti. Bunun üzerine HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak, Deniz Baykal hakkında hazırladıkları dosyayı dün İzmir PTT Pasaport Şubesi’nden Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na gönderdi.

“Görevini ifa edemediği açıktır”​


TBMM Başkanlığı’na verilen dilekçede, “Deniz Baykal’ın rahatsızlığı tabi ki her insanın başına gelebilecek insani bir durumdur. Sağlığına kavuşması yönündeki temennilerimizle birlikte kendisine acil şifalar dileriz. Ancak Deniz Baykal’ın, seçim öncesinde var olan ve hâlâ devam etmekte olan sağlık sorunları nedeniyle meclisteki milletvekilliği görevini ifa edemediği açıktır” ifadelerine yer verildi.

Meclise sadece milletvekili sıfatı almak için yemin etmeye gelen ve bunun dışında hiçbir faaliyete katılmayan Deniz Baykal gerek milletvekili maaşlarını, gerekse danışmanlık sekreterlik ve diğer milletvekili ayrıcalıklarını haksız yere almaktadır. Bu, aynı zamanda sebepsiz zenginleşmeye neden olmaktadır. Deniz Baykal’ın hastalığı elbette insani bir durumdur. Kendisine acil şifalar dileriz.


Not: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. 2018 yılıda rahatsız olduğu biline biline sırf CHP eski genel başkanı diye Millet vekili yapılması ve 3 yıldır sadece 1 defa yemin etmek için gittiği meclisten vekil aylığı alması ve kendisine özel danışman ve sekter gibi kişilerin tahsis edilip maaş alması sizce uygun mu ? Millet vekili maaşı ortalama 25 bin TL. Ekstradan emekli olan vekil varsa 15 bin TL de emekli maaşları var. Ayrıca yanında ki personel giderleride en az 20-25 bin TL vardır.
 

Death Mark

Guru
Emektar
Katılım
16 Ocak 2017
Mesajlar
23,522
Reaksiyon puanı
15,373
Puanları
113
Bu kadar yüksek rakamlı maaşlar nasıl böyle verilebiliyor? Tam olarak ne yapıyor bu vekiller? Otomotiv veya bilgisayar mühendisliğinden daha çok mu iş yapıyorlar?
 

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
8,873
Reaksiyon puanı
10,769
Puanları
113
Bu kadar yüksek rakamlı maaşlar nasıl böyle verilebiliyor? Tam olarak ne yapıyor bu vekiller? Otomotiv veya bilgisayar mühendisliğinden daha çok mu iş yapıyorlar?

Yetmiyormuş bile vekillere.

Gittikleri yerlerde vatandaşa çay kahve yemek ısmarlıyorlarmış veya Düğünlere gittiklerinde altın asmaları gerekiyormuş. En olmadı şehir dışlarından misafirleri geliyormuş onları ağırlamak çok maliyetliymiş falanda flanda gibi söylemleri var.

Mecliste oy birliği ile geçen ender tekliflerdendir Milletvekili maaşına yapılacak zamlar...
 
Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Katılım
21 Mayıs 2017
Mesajlar
665
Reaksiyon puanı
316
Puanları
63
Yaş
30
Kesinlikle düşürülmeli. 2002 den bu yana ülke olarak yaşadığımız buhranın sorumlusudur. Hiçte acımıyorum hâline.
 

Son mesajlar

Üst