Deneyimlediğiniz en berbat kötü telefon/tablet neydi ?

Bu konuyu okuyanlar

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Ne yaşattı sana cihaz? Niye memnun kalmadın?
Oyun performansı, kamerası , arayüzü piyasadaki çoğu Xiaomi cihazdan daha iyi. Ekrandan dolayı memnun kalmadım. 60 Hz ve Güneşte siyah rengi bildiğin mavi yada sarı gözüküyordu . S21 Fe'yi tercih ederim ettimde. İlla zengin görünmek istiyorum diyorsan alırsın 11'i.

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Oyun performansı, kamerası , arayüzü piyasadaki çoğu Xiaomi cihazdan daha iyi. Ekrandan dolayı memnun kalmadım. 60 Hz ve Güneşte siyah rengi bildiğin mavi yada sarı gözüküyordu . S21 Fe'yi tercih ederim ettimde. İlla zengin görünmek istiyorum diyorsan alırsın 11'i.
Bende 11 kullanıyorum ve ekran konusunda benimde çok şikayetim var. Güneşte ekranı hiç görmüyorum. Geceleri kullanırken ekranda siyahları mavimsi görmek gerçekten canımı sıkıyor. Onun dışında cihaz yük altında iken gerçekten normalden fazla ısınıyor. Oyun oynarken ellerim ter içinde kalıyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Bende 11 kullanıyorum ve ekran konusunda benimde çok şikayetim var. Güneşte ekranı hiç görmüyorum. Geceleri kullanırken ekranda siyahları mavimsi görmek gerçekten canımı sıkıyor. Onun dışında cihaz yük altında iken gerçekten normalden fazla ısınıyor. Oyun oynarken ellerim ter içinde kalıyor.
Yaz aylarında normal.Benimde ellerin terliyor.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Biyolojik varlık değil bu. Isınır ve onu zorlamak ömrü kısaltmaz. Dikkatsiz kullanımla çok kullanmayı karıştırmayın. Dikkatsiz kullanımda pil sağlığı vs. düşebilir.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Güneşte ekranı nasıl görmüyorsun? Otomatik parlaklık yaptığında cihaz ekran parlaklığını güneşli ortamda yüzde yüz yapıyor.Ekranı net görmemen için ekran beyaz dengesini açman lazım.Ekran beyaz dengesi kapalı olduğunda gayet net gözüküyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Güneşte ekranı nasıl görmüyorsun? Otomatik parlaklık yaptığında cihaz ekran parlaklığını güneşli ortamda yüzde yüz yapıyor.Ekranı net görmemen için ekran beyaz dengesini açman lazım.Ekran beyaz dengesi kapalı olduğunda gayet net gözüküyor.
Evet,True Tone dengeliyor.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Bende iPhone 11 kullandım o da kullandı, diretmenin bir anlamı yok güneşte gözükmüyor gözükse bile ya mavi gözüküyor .

Qw3rty

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Tablet : Samsung Tap 3 telefon : şuanki ve ilk telefonum olan Samsung A10

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
bnim gm5pnin ekranı güneş altında iyi ışığı minumumda olmasına rağmen göremiyorsan gözdoktoruna gidin.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Bende iPhone 11 kullandım o da kullandı, diretmenin bir anlamı yok güneşte gözükmüyor gözükse bile ya mavi gözüküyor .
İPS LCD ekranda siyahın simsiyah gözükmesini bekleyemezsiniz zaten.AMOLED değil bu.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Sorunda o değil mi zaten? Samsung'un 2015 model cihazında AMOLED var.
iPhone hiçbir cihazında AMOLED kullanmadı.AMOLED ekran çok pahalı.Şu an ise yeni yeni OLED kullanıyor.Bu cihaz düşük fiyat içindi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer o cihazın ekranını kırarsan ekrana cihaz kadar isteyeceklerdir zaten.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
iPhone hiçbir cihazında AMOLED kullanmadı.AMOLED ekran çok pahalı.Şu an ise yeni yeni OLED kullanıyor.Bu cihaz düşük fiyat içindi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer o cihazın ekranını kırarsan ekrana cihaz kadar isteyeceklerdir zaten.
iPhone 11 15.000 TL'lik telefon , 60 Hz+ LCD çöp ekran. Merak ettim hiç Samsung cihazını servise gönderdin mi?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
LCD en hızlı ekran aryı iphone retina ekran amoled'ten hızlı.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ya zaten tam siyah olmasını kim bekliyor ? İPS LCD Ekran ?
Siyah olayı başka bir şey.Kabul film izlediğin zaman amoled ekran kalitesini sunmuyor ve siyah renk tam siyah değil.Burda bahsedilen olay Güneş altındaki netlik.Kendi cihazım Se 2020 kalite olarak iPhone 11 in altında.Bu cihazla güneşli ortamda bir kere olsun netlik sorunu yaşamadım.Se 2020 nin üzmediği bir ortamda adam iPhone 11 ekranına net değil diyor.Şu konuda haklı evet güneşli ortamda amoled ekran kadar üst düzey bir netlik sunmaz ama sunduğu kalite günümüz için fazlası ile yeterli.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Siyah olayı başka bir şey.Kabul film izlediğin zaman amoled ekran kalitesini sunmuyor ve siyah renk tam siyah değil.Burda bahsedilen olay Güneş altındaki netlik.Kendi cihazım Se 2020 kalite olarak iPhone 11 in altında.Bu cihazla güneşli ortamda bir kere olsun netlik sorunu yaşamadım.Se 2020 nin üzmediği bir ortamda adam iPhone 11 ekranına net değil diyor.Şu konuda haklı evet güneşli ortamda amoled ekran kadar üst düzey bir netlik sunmaz ama sunduğu kalite günümüz için fazlası ile yeterli.
60 Hz günümüz için yeterli değil.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
60 Hz günümüz için yeterli değil.
Bizim bahsettiğimiz ekran akıcılığı değil güneş altında Ekranın sunduğu kalite.60hz olayına gelince evet 120hz kullanan biri için android yada iPhone farketmez 60hz ekran zulüm gibi gelir.Ama 120hz kullanmayan bir adama 60hz lı bir iPhone eline verirsen bunu yadırgamaz.

Hayrbilmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Samsung Galaxy Grand Neo marka bir telefonum vardı 2 sene öncesine kadar. O kadar eski bir telefondu ki arkadaşlarım dinozorlar çağından kalma falan diye dalga geçiyorlardı. Bir bakıma haklılardı gerçi :D Aşırı yavaş aşırı çirkin tasarımlı ve bir o kadarda ısınan bir telefondu. Bu kadar negatif özelliğin dışında kamerası yakındaki nesneleri flash+odak ile güzel çekiyordu.
Ekli dosyayı görüntüle 172616
Tüm dertlerimi anlatmışsınız:)

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Şöyle, yazlığa gittiğimde bahçede tam güneş vurdu mu telefonu sanki en düşük parlaklıktaymış gibi görüyorum. Tam parlaklıkta şarj tüketimi hat safhada oluyor. Onun için parlaklığı kısıyorsun. Bu sefer ekranı hiç göremiyorsun. Ama bu sorunların dışında telefon gayet güzel. Bulunduğu konumdaki tüm rakiplerini ezer geçer. Yalnız sadece ekran çok daha iyi olabilirmiş ve ısınma problemi giderilebilirmiş.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Bizim bahsettiğimiz ekran akıcılığı değil güneş altında Ekranın sunduğu kalite.60hz olayına gelince evet 120hz kullanan biri için android yada iPhone farketmez 60hz ekran zulüm gibi gelir.Ama 120hz kullanmayan bir adama 60hz lı bir iPhone eline verirsen bunu yadırgamaz.
Çölde kalmış susuz bir adama zehir versen yine içer misali.

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
156
Eski bi Huawei telefonuydu. Youtube'da bile kasıyordu. Modeline bakma zahmetine girmemiştim :d.

Mustafa_Mert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deneyimlediğim en kötü telefon ve tablet HTC çatısı altındaki cihazlar. O kadar yavaşlar ki youtube da max 360p izletiyordu o da 30fps cıvarı..

GhostMFA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon olarak Vestel ama modelini hatırlamıyorum. Tablet olara da yine Vestel. Modeli TAB 7020A idi. Hep bozuluyordu. En az 6-7 defa bozulmuştur. Parasını da haketmiyor.