Delphiden C# veya C++ Geçiş

Bu konuyu okuyanlar

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İleri seviye delphi kullanıcısıyım. fakat delphiden C# veya C++ geçmek istiyorum hangisini seçmemi önerirsiniz ve neden ?

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
mylegent neden delphiden vazgeçtiğini anlatırmısın merak ettim :)

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
C# delphiye benzer C#'a geç. Alışman kolay olur.

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Delphi'den sonra c++ saç baş yolduruyor :) C#'ı tavsiye ederim. C# ile istediğin her platforma (framework'ün çalıştığı) uygulama yazabilirsin. Web, Windows, Mac, Linux, Mobil, Embedded vs. Belki birçoğunu C++ ilede yapabilirsin ama ne bileyim C# tarafında o kadar kolaylık varken C++ ile kasmak çok mantıklı gelmiyor.

Eğerki web sitesi yazacağım diyorsan zaten kesinlikle C#.

Eğer donanım programlayacağım, driver yazacağım işim genelde bu yönde dersen C++ veya C daha mantıklı olabilir.

Veritabanı uygulamaları yapacağım, değişik cihazları birbirleriyle konuşturacağım hepsini web'den canlı yayınlayacağım diyorsan C# mantıklı.

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
okuduğum üniversitede c# eğitimi veriliyor. delphi ve c# aynı anda pek iyi gitmiyor bu yüzden bir seçim yapmak zorunda kaldım ve delphinin geleceğinin pek parlak olmadığı kanaatine vardım. bu yüzden c# veya c++ geçeceğim hangisi daha iyi ise ondan başlamak istiyorum.

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
C# ve .net microsoftun ürünü olduğu için gelecekleri microsoft ve kişisel bilgisayarların geleceğine bağlı. Delphi ve C++ builder ise borland zamanında girdiği duraklama devrinden embarcadero zamanında çıkmaya çalışıyor. C# öğrenirsen delphiyide kolaylıkla öğrenirsin. C#, biraz C++ biraz delphi biraz visual basic birazda java karışımı bir dil.

Android ve symbian gibi cep telefonları ve tablet bilgisayarlar için çıkmış işletim sistemleri kişisel bilgisayarları zorlayacak kanaatimce. Yani ilerde microsoftun bile işi zor.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
okuduğum üniversitede c# eğitimi veriliyor. delphi ve c# aynı anda pek iyi gitmiyor bu yüzden bir seçim yapmak zorunda kaldım ve delphinin geleceğinin pek parlak olmadığı kanaatine vardım. bu yüzden c# veya c++ geçeceğim hangisi daha iyi ise ondan başlamak istiyorum.
zaten bu düşünceler yüzünden Deplhi'nin geleceği parlak değil. C++ daha genel ve platform bağımsız işler yapabilir. Tavsiyem bu yönde.

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cevaplar doğrultusunda c#'a karar verdim peki c# için en iyi kitap yazarlarından veya kitap varsa link,isim verebilir misiniz.

mstfcck

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kitap olarak Sefer Algan'nın kitabına göz atmanı tavsiye ederim. Uygulamalar console ama çok şey öğrendim. Extra olarak windows application olarak anlatan varmı bilmiyorum çünkü ben ihtiyaç duymadım ve şuanda windows application web application çalışıyorum çok iyi. Sefer hocanın kitabı çok şey kazandıracaktır mutlaka edinmelisin.

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Volkan Aktaş = > "Visual Studio 2010 ile Her Yönüyle C# 4.0" Kendim kullanıyorum.Öneririm.

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
ben de C# diyorum ve Sefer Algan'ı tavsiye ediyorum. Gerçekten güzel kitap, 2 günde 400 sayfa okudum, C# ın büyük kısmını hallettim. Ben de Delphi kullanıcısıydım :)

Mengu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Python'a gec, bosver digerlerini. :)

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Pythonda satır veya blok başlangıcı sonu olmaması kötü