Delphi .wav tekrarlama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Şartlar oluştuğunda wav dosyasını aşağıdaki kodla çalıştırıyorum.
Kod:
sndPlaySound('C:\Windows\Media\notify.wav',SND_NODEFAULT Or SND_ASYNC Or SND_LOOP);
Şartlar devam ettiği için .wav dosyası timeri kullanıldığı için sürekli baştan başlatıyor, timeri kapatamam if ile medya oynuyorsa oynatmaya başlama diyebilir miyim? wav'ı durdurmayı kastetmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

ozkan370

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bir boolean tanımla müzik oynamaya başladığında false olsun sonra tabi bunları bi if içinde yap true ise if e girer müziği başlatır. ve durumu false yapar sen durumu true yapmadığın sürece if in içine girmez böylece müzik yeniden başlamaz

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
SND_LOOP ve SND_ASYNC parametreleri neden oluyor sanırım. Onları kaldır ve tekrar dene derim ben. API dökümanında :
SND_LOOP - The sound plays repeatedly until sndPlaySound is called again with the lpszSoundName parameter set to NULL. You must also specify the SND_ASYNC flag to loop sounds.
yani : ses dosyası, sndPlaySound metodu null bir kaynak belirtilmediği sürece sürekli çalar. ayrıca SND_ASYNC bayrağı da setlenmiş olmalıdır.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Şartlar devam ettiği için sanırım sürekli başlatıyor. Şimdilik şart oluştuğunda label captionına da 1 ismini verdim iki şart gerçekleşmediğinde çalamadığı için sorunum bu şekilde çözüldü. Teşekkürler arkadaşlar.