Dell G315 & GameGaraj Blaster 7TN

DELL G315 & GameGaraj Blaster 7TN

• GameGaraj Blaster 7TN

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar merhaba ben yeni laptop alacağım uzun yıllar götürsün istiyorum ama ikisi arasında karar veremiyorum şimdi gamegaraj markası yeni bir firma dell ise yıllardır var ikiside oyuncu laptopu ikisi arasında özellikler aynı ekran kartları ise dell g315'te GTX1660Tİ MAX-Q diyolar hepsiburada gibi yerlerde alanlar öyle diyo ama max-q ibaresi ne dell'in kendi sitesinde belirtilmiş nede hepsiburadada GameGaraj'da ise normal GTX1660Tİ şimdi max-q model ekran kartı normal 1660Tİ arasında çok fazla fps farkı varmıdır yani max-q olanıda tercih etsem oyunlarda beni memnun edermi ve ultrada 60fps üzeri alırmıyım normal 1660Tİ gibi ve bu iki bilgisayardan hangisini tercih edim cevapları size bırakıyorum.

ÖZELLİKLER:
İNTEL CORE İ7 9750H 2.60GHZ 4.50GHZ
16GB DDR4 2666MHZ RAM
NVIDIA GTX1660Tİ
512GB M2 SSD

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
390
400 TL daha verip bunu almanızı tavsiye ederim. Almayı düşündüğünüz bilgisayarın ekranı 60 Hz iken bu bilgisayarın ekranı 120 Hz.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
400 TL daha verip bunu almanızı tavsiye ederim. Almayı düşündüğünüz bilgisayarın ekranı 60 Hz iken bu bilgisayarın ekranı 120 Hz.
acerı pek önermiyolar ama ısınma sorunu varmış yani

Reaksiyon puanı
390
acerı pek önermiyolar ama ısınma sorunu varmış yani
Sizin seçtikleriniz arasında Dell de ısınma sorunları var ama GameGaraj hakkında bir bilgim yok. Acer Nitro serisinin ilk kasasında ısınma sorunları vardı ama yeni çıkardıkları kasa eskisinden daha iyi. Bilgisayarı Internetten araştırırsanız kullanıcıların genel olarak memnun olduğunu görürsünüz.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Sizin seçtikleriniz arasında Dell de ısınma sorunları var ama GameGaraj hakkında bir bilgim yok. Acer Nitro serisinin ilk kasasında ısınma sorunları vardı ama yeni çıkardıkları kasa eskisinden daha iyi. Bilgisayarı Internetten araştırırsanız kullanıcıların genel olarak memnun olduğunu görürsünüz.
Anladım peki predator serisi nasıldır helios 300

Reaksiyon puanı
390
Anladım peki predator serisi nasıldır helios 300
O bilgisayarlar da kendi sınıfında gayet ucuz ancak kullanıcılar pil sorunundan şikayetçi. Ayrıca sizin bütçenizi bayağı aşıyor. En ucuz modelleri aşağıdaki modellerdir.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
O bilgisayarlar da kendi sınıfında gayet ucuz ancak kullanıcılar pil sorunundan şikayetçi. Ayrıca sizin bütçenizi bayağı aşıyor. En ucuz modelleri aşağıdaki modellerdir.
pil önemli değil benim için yani predator seriside alinirmı nitrodan dahamı iyidir sogutmasi

Reaksiyon puanı
390
12bine kadar çıkabilirim
500 TL daha eklerseniz bunu tavsiye ederim.
Yoksa bunu öneririm. 8 GB daha RAM ekleyerek kulanabilirsiniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
intel kışın üşütmeyecek demek sevdiceğini özledin sarıl notebookuna ...
fazlasına kalkma çarpılırsın...

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
500 TL daha eklerseniz bunu tavsiye ederim.
Yoksa bunu öneririm. 8 GB daha RAM ekleyerek kulanabilirsiniz.
ama.bu amazon sitesi yabancı site degilmi yani lenovo türkiye garantili degilki bide ben güvenemiyorum bildiğim sitelerden alirsam daha iyi olur gibi

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
anladım acer predator nasıl peki oda memnun edermi beni

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Amazon Türkiye den alabilirsin garanti sorunu olmaz ki satabilmesi için garanti şart.

Reaksiyon puanı
390
ama.bu amazon sitesi yabancı site degilmi yani lenovo türkiye garantili degilki bide ben güvenemiyorum bildiğim sitelerden alirsam daha iyi olur gibi
Yok hocam bu Amazon'un Türkiye sitesi güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik ürünü yine Amazon satıyor. Ben buradan JBL 600BTNC kulaklık almıştım. 2-3 gün içinde gelmişti. Yani içinizde şüphe olmasın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

anladım acer predator nasıl peki oda memnun edermi beni
Acer Predator fena değil ama kalite olarak Lenovo daha kalitelidir.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Yok hocam bu Amazon'un Türkiye sitesi güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik ürünü yine Amazon satıyor. Ben buradan JBL 600BTNC kulaklık almıştım. 2-3 gün içinde gelmişti. Yani içinizde şüphe olmasın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acer Predator fena değil ama kalite olarak Lenovo daha kalitelidir.
anladım lenovo almaya karar verdim özellikleri ve tasarım güzel ama tek eksisi kamerası ustte değil alt tarafa koymuşlar ekranı baya bi inceltmek için herhalde yer bulamamışlar yani bi görüntülü görüşmede ekranı baya bi geriye yaslıcaz herhalde sıkıntı baya bide 17.3inçlik modellerde kameranın altında slider seklinde kamerayı kapatabiliyosun 15.6inçlik modellerde yok ama buda daha çok hacker saldırılara karşı iyi bi güvenlik olduğunu düşünüyorum ama 17inçlik model hiçbi sitede bulamadım.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
390
anladım lenovo almaya karar verdim özellikleri ve tasarım güzel ama tek eksisi kamerası ustte değil alt tarafa koymuşlar ekranı baya bi inceltmek için herhalde yer bulamamışlar yani bi görüntülü görüşmede ekranı baya bi geriye yaslıcaz herhalde sıkıntı baya bide 17.3inçlik modellerde kameranın altında slider seklinde kamerayı kapatabiliyosun 15.6inçlik modellerde yok ama buda daha çok hacker saldırılara karşı iyi bi güvenlik olduğunu düşünüyorum ama 17inçlik model hiçbi sitede bulamadım.
Dediğiniz gibi Lenovo bilgisayarlar da kamera kapatma özelliği var. Bu sizi siber korsanlardan korur.
Bu bilgisayarda dediğiniz gibi çerçeveyi inceltmek için kamera alta konulmuş ancak kamera ile bir işiniz olmayacaksa çok sorun etmenize gerek yok. Ayrıca bu laptop un 17.3 inç modeli en ucuz 14000 TL'ye satılıyor.

Son düzenleme:

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Lenovo bilgisayarlar da kamera kapatma özelliği var. Bu sizi siber korsanlardan korur.
Bu bilgisayarda dediğiniz gibi çerçeveyi inceltmek için kamera alta konulmuş ancak kamera ile bir işiniz olmayacaksa çok sorun etmenize gerek yok. Ayrıca bu laptop un 17.3 inç modeli en ucuz 14000 TL'ye satılıyor.
nasıl kapatılıyo peki fiziksel bi tuşu yoksa legion vantage yazılımı üzerindenmi

Reaksiyon puanı
390
nasıl kapatılıyo peki fiziksel bi tuşu yoksa legion vantage yazılımı üzerindenmi
Bildiğim kadarı ile kameranın üzerinde kaydırabileceğiniz bir yer var o şekilde yapabiliyorsunuz. Bu özellik bizim Lenovo İdeapad bilgisayarımızda var ancak aynı özellik bu bilgisayarda var mı bilmiyorum.

Factory90

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bildiğim kadarı ile kameranın üzerinde kaydırabileceğiniz bir yer var o şekilde yapabiliyorsunuz. Bu özellik bizim Lenovo İdeapad bilgisayarımızda var ancak aynı özellik bu bilgisayarda var mı bilmiyorum.
videolqrdan izlediğim kadarıyla kamera altta olduğu için öyle kaydırma yok 17.3inçlik modelde gormüştüm ama keşke 15.6inçlik modellerede koysalarmış yani sadece ekran boyutları farklı diye neden bu modele es geçmişler anlamıyorum çok saçma bence

Reaksiyon puanı
390
videolqrdan izlediğim kadarıyla kamera altta olduğu için öyle kaydırma yok 17.3inçlik modelde gormüştüm ama keşke 15.6inçlik modellerede koysalarmış yani sadece ekran boyutları farklı diye neden bu modele es geçmişler anlamıyorum çok saçma bence
O konuda maalesef bir bilgim yok ama aralarında farklılık olsun diye yapılmış olabilir.