Dell G3 3579 kasması

Enes acarr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar, Dell G3 3579 modelinde bir laptobum var, 1 yıldır kullanıyorum ve 3 4 gün önce fanların internette gezinirken bile çok ses çıkarmasından dolayı W10 temiz kurulum yaptım, bu sorunum bir nebze düzeldi fakat çok farklı bir sorunla karşı karşıyayım,

Laptop adaptör takılıyken kasmıyor fakat adaptörü çıkarınca tamamen kasıyor bahsettiğim kasma oyun değil YouTube videoları, masaüstü işlemleri her şey yani tamamen kasıyor PC yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle belirtmek istiyorum format atmadan önce böyle bir sorunum yoktu, adaptör takılı değilken internette bile gezemiyorum artık.

Oyun oynarken yüksek performansa alıyorum normalde dengelide kullanıyorum, adaptör takılıyken 3.80 ghz kullanım varken çıkarınca 0.80 lere düşüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun Çözülmüştür.

Dell power manager yükledim ve termal yönetim ayarlarında optimize edilmişi işaretledim, format atmadan önce fan hızından dolayı sessize ayarlamıştım bu da işlemciyi adaptör takılırken 0.78 hızına sabitliyormuş format attıktan sonra da öyle kalmış optimize et seçeneğini işaretleyerek sorunu çözdüm.

Konu Kilit.

Ekli dosyalar

• hw 1.png
    hw 1.png
    120.7 KB · Görüntüleme: 84
  • hw 2.png
    hw 2.png
    113.1 KB · Görüntüleme: 86
  • performans 2.png
    performans 2.png
    12.6 KB · Görüntüleme: 100
  • performans 3.png