Dell bilgisayar, görüntü yok, açılmıyor

Somonello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyi günler, merhaba. Elimde 2011 de aldığım DELL marka i5 INSPRION serısı ıyı bır diz üstü var (var dı) sorun şu: LAPTOBU KAPATTIM DAHA SONRADAN AÇAMADIM, GÜC DUGMESINE BASIYORUM AÇILICAK GIBI OLUYOR, IŞIKLAR YANIYOR FAN SESİ GELIYOR FAKAT 3-4SANİYE ICINDE LAPTOB SESSISLESIYOR, EKRANA HIC BIR IŞIK GELMIYOR, FAKAT LAPTOBUN GÜC ISIGI HALA YANIYOR :/ cok saglam bir lqptom ıdı max , photoshop, illustrator ve yıgınl oyunu oynadıgım bir pc, ama hor kullandım, 2yıl once hard dıskı degıstırdım, sureklı kapanıyordu v.s. 2yıl saglamdı, 1 yıl once dıd dıd gıbı sıstem hataları verıyordu Ben ıse sıstem seslerını kapatmıstım.
3 ay önce ıse kapanma hatalar basladı, bır kere tamıre yolladım sozde yapıldı, ıkıncı defa tekra kapandı , ayno tamırcı, fırsatın varsa sat elınde kalır dedı, dun aksam aynı hata olustu, harddiskte sorun yok bilıyorum, cunku denedım, tamırcı sanırım, besleme sorunu var gibı bırsey soylemıstı, fan altlık kullan demıstı ama yınede kapandı . Yardım, ne yapabılırım

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Tam marka model verir misin ? Ekran kartın AMD değil mi ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Somonello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
düzelme ihtimali nedir sizce, yada tamircinin dediği gibi yenimi almalıyım, acaba tamircimi işin içinden çıkamadı, tamirden döndügünden 1 ay dayanıyor sonra aynı eskisi gibi kapanıyor. sağolasın yinede, bir baktırayım artık

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ekran kartı chip'i büyük ihtimalle. yapıldıktan sonra 1 sene içinde kesinlikle tekrarlar. 75 ile 150 tl arası bir masrafınız olur.

iyi forumlar.