DELL 7537 SSD Önerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

KimimLanBen

Asistan
Bütçeyi 500 TL çıkarabilirseniz 480GB SSD alabilirsiniz.
240 320 gb ssd ler yetmeyebilir günümüz oyunlarına göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

En az 500 gb olsun

En az 500 gb olsun
Ama bütçeyi düşürüp sakın hdd alma hem performans kaybı yaşarsın. AA BAK O GUNLERI HATIRLADIM OZAMAN KASALI BILGISAYARI DAHA YENI ALMIŞTIM İCİNDE 500GB HDD VARDI PUBG MOBILE INDIRDIM NEYSE BILGISAYAR HERSEYI MUKEMMELDI 8GB RAMI 3GB EKRAN KARTI FILAN VARDI SADECE HARDDISK COK YAVASTI SANKI 5 YIL ONCEKI HARDDISK GIBI BILGISAYAR 2.5 DK DA ACILIYODU NEYSE ARKADASLARLA OYUN OYNUYOZ 20MEGABITSEL INTERNET VAR OYUNA OKADAR GEC GIRIYOKI BEN OYUNA GIRDIGIMDE BAYILMIS OLARAK YERDE DURUYODUM COK GEC ACILIYODU ASIRI KOTUYDU ONDAN SONRA ZATEN BURSLULUK PARAMLA SSD ALDIM O ZAMANDIR BUYUK BI HEYCANLA OYUN OYNUYOM.

Son düzenleme:

Ozgorenn

Üyecik

En az 500 gb olsun
Oynayacagım oyun pubg :))
Ben bilgisayarım takılma yapmasın istiyorum
Bu arada gta 5 i orta derece ayarlarda cok akıcı oynayabilirken pubg nin emulatör olanını oynayamıyorum kasıyor
Sebebi bana göre iki ekran kartı ve emulatör nvidia yı degılde intel ekran kartını görüyor sürekli

KimimLanBen

Asistan
Oynayacagım oyun pubg :))
Ben bilgisayarım takılma yapmasın istiyorum
Bu arada gta 5 i orta derece ayarlarda cok akıcı oynayabilirken pubg nin emulatör olanını oynayamıyorum kasıyor
Sebebi bana göre iki ekran kartı ve emulatör nvidia yı degılde intel ekran kartını görüyor sürekli
Oyun ayarlarina girip nvidia nin ayarini yaptinmi

Ozgorenn

Üyecik

En az 500 gb olsun

Ama bütçeyi düşürüp sakın hdd alma hem performans kaybı yaşarsın. AA BAK O GUNLERI HATIRLADIM OZAMAN KASALI BILGISAYARI DAHA YENI ALMIŞTIM İCİNDE 500GB HDD VARDI PUBG MOBILE INDIRDIM NEYSE BILGISAYAR HERSEYI MUKEMMELDI 8GB RAMI 3GB EKRAN KARTI FILAN VARDI SADECE HARDDISK COK YAVASTI SANKI 5 YIL ONCEKI HARDDISK GIBI BILGISAYAR 2.5 DK DA ACILIYODU NEYSE ARKADASLARLA OYUN OYNUYOZ 20MEGABITSEL INTERNET VAR OYUNA OKADAR GEC GIRIYOKI BEN OYUNA GIRDIGIMDE BAYILMIS OLARAK YERDE DURUYODUM COK GEC ACILIYODU ASIRI KOTUYDU ONDAN SONRA ZATEN BURSLULUK PARAMLA SSD ALDIM O ZAMANDIR BUYUK BI HEYCANLA OYUN OYNUYOM.
Benim laptop pubg de seninki gibi işte ama gta 5 de hiç sorun olmuyordu
Ssd ile geçermi bu sorun acaba

Oyun ayarlarina girip nvidia nin ayarini yaptinmi
Emulatörü oyun ayarlarında görmüyordu o yüzden hiç bir şekilde ne yaptıysam ikinci ekran kartını devreye sokamadım yada soktuysamda düzelmedi yani

Bütçeyi 500 TL çıkarabilirseniz 480GB SSD alabilirsiniz.
320 gb alsam bana yetmezmi 500 gb benim suanki harddisk im 387 gb bos um var
O paralara cıkarsam ertelemek zorunda kalırım

KimimLanBen

Asistan
Bende baya artış oldu bilgisyar en an 10 saniyede aciliyo garanti ama benim aldigim ssd ucuzdu kaliteli bisey alirsan yuksek performans alabilirsin ben 250tl ye almistim o bile gayet is goruyodu benden sana garanti performansı yukseltecek eminim

Ozgorenn

Üyecik
Bende baya artış oldu bilgisyar en an 10 saniyede aciliyo garanti ama benim aldigim ssd ucuzdu kaliteli bisey alirsan yuksek performans alabilirsin ben 250tl ye almistim o bile gayet is goruyodu benden sana garanti performansı yukseltecek eminim
Peki ide mi sata mı bir türlü bulamıyorum nasıl bakabilirim

KimimLanBen

Asistan
Benim laptop pubg de seninki gibi işte ama gta 5 de hiç sorun olmuyordu
Ssd ile geçermi bu sorun acaba

Emulatörü oyun ayarlarında görmüyordu o yüzden hiç bir şekilde ne yaptıysam ikinci ekran kartını devreye sokamadım yada soktuysamda düzelmedi yani

320 gb alsam bana yetmezmi 500 gb benim suanki harddisk im 387 gb bos um var
O paralara cıkarsam ertelemek zorunda kalırım
387 gb bos yer var ama windows + oyunlar yeter ama alan az kaldığından performans kaybı yaşarsın benimki 220gb dı 20gb oyunlara ayirdim 80gb windowsa geri kalanida ders icin belegwler filan bana yetiyodu ama gunumuz oyunlarina yetmez 500gb al az alan kalinca performans kaybi oluyo soyledigim gibi.

Peki ide mi sata mı bir türlü bulamıyorum nasıl bakabilirim
Onu programla bulabilin. Youtube bak orda cikar

Ozgorenn

Üyecik
387 gb bos yer var ama windows + oyunlar yeter ama alan az kaldığından performans kaybı yaşarsın benimki 220gb dı 20gb oyunlara ayirdim 80gb windowsa geri kalanida ders icin belegwler filan bana yetiyodu ama gunumuz oyunlarina yetmez 500gb al az alan kalinca performans kaybi oluyo soyledigim gibi.

Onu programla bulabilin. Youtube bak orda cikar
Sanırım ne ssd ne hdd sshd imiş
Satamı değilmi siz karar verin
00E1D9B9-1931-49DA-BDDA-3FC9800C4601.jpeg
00E1D9B9-1931-49DA-BDDA-3FC9800C4601.jpeg

Ozgorenn

Üyecik
Neyse sıkıntı yok. :)

Peki format atmayı biliyor musunuz?
Benim laptop kendi kendine format atabiliyor ama bu durumda atamaz heralde onun dışında eskiden cd ile atabiliyordum ancak benim laptopda cd girişi yok usb den bios üstünden hiç atmadım
Ben en azından güzel bi ssd bulup bilgisayarcıya taktırırım
Bilgisayarcı kendi elindekini kakalayacak diye düşünüyorum

Drift King

Profesör
Benim laptop kendi kendine format atabiliyor ama bu durumda atamaz heralde onun dışında eskiden cd ile atabiliyordum ancak benim laptopda cd girişi yok usb den bios üstünden hiç atmadım
Ben en azından güzel bi ssd bulup bilgisayarcıya taktırırım
Bilgisayarcı kendi elindekini kakalayacak diye düşünüyorum
UEFI kurulum videolarına bakın. SSD takması kolay. Birde SATA Mode AHCI yapmanız lazım BIOS tan.

stat counter