Delirim C: Sürücüsüne Bir şeyler Oldu Lütfen Yardımcı Olun

neons41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lütfen yardım edin deliricem yoksa.Program ekle veya kaldırdan bazı programlar sildim bir baktımki C: deki boş yer artacağına sürekli azalıyor.İnternette takıldığımdaysa hızlı bi şekilde sabit diskteki yer azalıyor.Hadi onu ccleaner la hallediyorum [ne kadar sinir olsamda] ama şu program ekle ve kaldırdan birşey sildiğimde boş yerin azalmasını nasıl önleyebilirim lütfen bir yardımcı olun korkuyorum çok hızlı azalıyor..İyi Forum LaR.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Sistem geri yüklemeyi kapat. Her program yükleme ve kaldırma öncesinde yedekleme olur. Dikkat: Herhangi bir sorunda sistemini geri getiremezsin.

Çalıştıra %temp% yaz ve [enter]a bas. gördüğün tüm dosya ve klasörleri sil. Bazıları silinmeyebilir.

neons41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sistem geri yüklemeyi kapat. Her program yükleme ve kaldırma öncesinde yedekleme olur. Dikkat: Herhangi bir sorunda sistemini geri getiremezsin.

Çalıştıra %temp% yaz ve [enter]a bas. gördüğün tüm dosya ve klasörleri sil. Bazıları silinmeyebilir.

Her programda yükleme de ve kaldırmada yedekleme olur demişsiniz peki o zaman çalıştıra %temp% yazıp sadece kaldırmak istediğim programla ilgili dosyaları bulup silme ihtimalim yok mudur ?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Belirtmemişim, ikisi ayrı olay.
Temp geçici dosyaların saklandığı kısımdır.
Sistem geri yükleme noktası oluşturma sistem özelliklerinden kapanıp açılıyor.

neons41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Belirtmemişim, ikisi ayrı olay.
Temp geçici dosyaların saklandığı kısımdır.
Sistem geri yükleme noktası oluşturma sistem özelliklerinden kapanıp açılıyor.

Yani tempteki her şeyi silersem herhangi bir sorun yaratmaz öyle mi ?

faruk16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
your uninstaller diye biye program var onu dene derim ben

faruk16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
windowsun sana sağlamış olduğu ekle kaldır özelliğinin profesyonel şekli, kaldırdığın dosyanın tüm uzantılarını kalıntılarını da siler atar

neons41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
windowsun sana sağlamış olduğu ekle kaldır özelliğinin profesyonel şekli, kaldırdığın dosyanın tüm uzantılarını kalıntılarını da siler atar

Teşekkür ederim hemen denemeliyim insanın kaldırdığı program nasıl yer kaplar ya :)

faruk16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslına bakarsan okuduğumda ben şaşırdım ama bunu bir kere daha duymuştum bir yerde, sonuç ne oldu çözdüler mi hatırlamıyorum gerçi, inş işine yarar hadi bakalım merakla bekliyorum ben de :)

neons41

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslına bakarsan okuduğumda ben şaşırdım ama bunu bir kere daha duymuştum bir yerde, sonuç ne oldu çözdüler mi hatırlamıyorum gerçi, inş işine yarar hadi bakalım merakla bekliyorum ben de :)

Senden ALLAH RAZI OLSUN kardeşim.Bu program öyle bir şeyki hemen hemen sildiğim şeyin boyutunun 2 katı daha fazla yer açıyor.Çünkü seninde dediğin gibi o programa ait ne varsa siliyor ve işini harika yapıyor.Bu arada hepinizin Berat Kandili Mübarek Olsun.Bu mübarek günde beni sevindirdiniz . ALLAH ' ta sizi sevindirsin İnşALLAH.ALLAH RAZI OLSUN tekrardan .. :)

faruk16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne demek kardeşim işin görüldüyse ne mutlu ben de yardımcı olabildiğime sevindim bu da aklımda bulunur artık :) haydi geçmiş olsun... ayrıca ben de aynı dileklerle herkesin kandilini kutluyorum :)