Delibal | 25 Aralık 2015

Creative

Kör Cerrah
12 Eylül 2009
13,895
2
17,379
4,958
40
cagatay_ulusoy_mutlu_56b50d234b298a538cbd.jpg

Vizyon Tarihi : 25 Aralık 2015

Yönetmen : Ali Bilgin

Oyuncular : Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam

Tür : Romantik, Dram

Özet ve Detaylar

Başrollerini Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam'ın paylaştığı romantik filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar. Yönetmenliğini Ali Bilgin’in, senaristliğini ise Yıldırım Türker’in üstlendiği Delibal yakında vizyonda olacak.

Fragman

[video=youtube;_A-k9FYBF5g]https://www.youtube.com/watch?v=_A-k9FYBF5g[/video]

smartlady-

Öğrenci
1 Ocak 2016
1
0
0
Ben filmi izledim. Adından, filmde çalan şarkılardan, filmin kurgusuna kadar her şeyi ile beni etkiledi. Konusu zaten sadece salt bir aşk filmi olmadığını gösteriyordu. Fragmanı izlediğimde de dramatik bir film olduğunu tahmin etmiştim. Sonra Hint filminden uyarlama olduğunu öğrendim ki benim izlediğim bir Hint filmi çıkması da baya değişik oldu. İki filmi de izlemiş biri olarak Türk filmini daha çok beğendim. Neden derseniz; bizdeki bize yakın, bizim içimizden bir film olmuş. Yönetmenin de dile getirdiği gibi yerelleştirilmiş film. Bir de Hint filminde daha ağır sahneler vardı. Kültürel farktan olabilir bilemiyorum dram da olsa Türk filminde olduğu gibi ağlatmayı başaramadı bende. Ayrıca bizdeki filmde kesilen sahneler olmasa eminim ki eksiklikler de olmamış olacaktı ama artık sabır diyerek, DVD'nin çıkmasını bekleyeceğiz ki o kesilen sahneleri görebilelim. En az 5 sahne var benim yakaladığım kesilen sahneler içinde. Ama muhtemelen daha da fazla sahne var.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben filmin Galasının röportajlarını izledim. Filmin galası bittiğinde Kenan İmirzalioğlu'nun filmden çok derinden etkilendiğini gördüm ve tamamdır dedim bu filme gidilir dedim. Çünkü adam resmen konuşamadı ben hala filmin etkisindeyim dedi. Onu bu kadar etkilediyse bu film iyidir dedim ve gittim. İyi ki de gitmişim izlemişim hiç pişman değilim.