DeepFreeze Belasi

Bu konuyu okuyanlar

pasur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,

bakmadığım yer kalmadı bilgisayarlarıma haziran-temmuz ve eylül aylarının bir gününde deepfreeze enterprise v6.20.220.1692 ile oluşturduğum workstation programını kurdum gerektiğinde şifresini girip açıp işimi bitirip kapatıyordum en son bir hafta önce şifresini girmeme rağmen tepki vermeyip devreye girmiyor girmediği için hiç birşey yapamıyorum ne kaldırabiliyorum ne de başka birşey üst sürümle şifre bulmaya çalıştım olmadı (undeepfreeze bu versiyonlarda çalışmıyor) bios tarihini değiştirdim olmadı ne yapacağımı bilmiyorum format atmak istemiyorum çünkü birkaç pc var ve uğraşmak bayağı zaman alıyor aşağıdaki

http://wiki.answers.com/Q/How_you_can_uninstall_deep_freeze_when_you_forget_password

yabancı bir web sitesinde bir şeyler buldum ama çözemedim bir türlü bilen anlayan arkadaşlarımızın ben ve benim durumda olacak olan arkadaşlara çok iyiliği olacak dediğim gibi forumlarda kaldırma ile ilgili kesin bir çözüm yok çeviri yapabilen arkadaşımızın çözümü ilk olacak yardımlarınızı bekliyorum...

teşekkürler...

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba,

bakmadığım yer kalmadı bilgisayarlarıma haziran-temmuz ve eylül aylarının bir gününde deepfreeze enterprise v6.20.220.1692 ile oluşturduğum workstation programını kurdum gerektiğinde şifresini girip açıp işimi bitirip kapatıyordum en son bir hafta önce şifresini girmeme rağmen tepki vermeyip devreye girmiyor girmediği için hiç birşey yapamıyorum ne kaldırabiliyorum ne de başka birşey üst sürümle şifre bulmaya çalıştım olmadı (undeepfreeze bu versiyonlarda çalışmıyor) bios tarihini değiştirdim olmadı ne yapacağımı bilmiyorum format atmak istemiyorum çünkü birkaç pc var ve uğraşmak bayağı zaman alıyor aşağıdaki

http://wiki.answers.com/Q/How_you_can_uninstall_deep_freeze_when_you_forget_password

yabancı bir web sitesinde bir şeyler buldum ama çözemedim bir türlü bilen anlayan arkadaşlarımızın ben ve benim durumda olacak olan arkadaşlara çok iyiliği olacak dediğim gibi forumlarda kaldırma ile ilgili kesin bir çözüm çeviri yapabilen arkadaşımızın çözüm ilk olacak yardımlarınızı bekliyorum...

teşekkürler...
O sitede yazan sey,
Diyorki bunu yaparsan o sisteme bir daha deepfreeze kuramayabilirsin ama denemek istersen eger
Bartpe ile live windows cd si yap.
Boottan c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys dosyasini sil
sonra windows kayit defterinden ( bart ile boot yaparsan windows'un kayit defterini import etmen gerekir ) UpperFilters ara bulduklarini sil (DeepFrz or DepFrzLo) adli olabilir F3 yaparak ara bulduklarinin hepsini sil.
Sonra KLM\System\Select\ Anahtarinda, Default dgerinin karsiliginda yazan numarayi not al.
HKLM\System\CurrentControlSet00X ( X orda yazan numara ) adli anahtara gidip DeepFreeze yazan butun degerleri sil
Bu kadar.

Yanliz bunu yapabilmen icin Systemi alternatif bir sekilde boot etmen lazim, ya hdd sokeceksin yada Bartpe emulasyon CD leri kullanacaksin.

Benden bu kadar.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
yaw kardeşim bu programı kurup ne anlıyorsunuz hem pc ninde hdd ömrünü kısalttığını ve mavi ekran olayının kaynak verdiğini söylüyorlar

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
yaw kardeşim bu programı kurup ne anlıyorsunuz hem pc ninde hdd ömrünü kısalttığını ve mavi ekran olayının kaynak verdiğini söylüyorlar

Senin Öğenceğin Çok Şey var Ama Daha Zaman Lazım Uyduruk Şeyler Yazıp Miletin Kafasını Karıştırmayalım ben 5 yıldır kullanıyorum 110 pc de sorun yok tık yok neden acaba sana özel galib ayapmıslaro deep freezeyi:)

pasur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O sitede yazan sey,
Diyorki bunu yaparsan o sisteme bir daha deepfreeze kuramayabilirsin ama denemek istersen eger
sonra windows kayit defterinden ( bart ile boot yaparsan windows'un kayit defterini import etmen gerekir ) UpperFilters ara bulduklarini sil (DeepFrz or DepFrzLo) adli olabilir F3 yaparak ara bulduklarinin hepsini sil.
Sonra KLM\System\Select\ Anahtarinda, Default dgerinin karsiliginda yazan numarayi not al.
HKLM\System\CurrentControlSet00X ( X orda yazan numara ) adli anahtara gidip DeepFreeze yazan butun degerleri sil
Bu kadar.

Yanliz bunu yapabilmen icin Systemi alternatif bir sekilde boot etmen lazim, ya hdd sokeceksin yada Bartpe emulasyon CD leri kullanacaksin.

Benden bu kadar.

çevirin için teşekkür ederim bir deneyeceğim çok sağol...

pasur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin Öğenceğin Çok Şey var Ama Daha Zaman Lazım Uyduruk Şeyler Yazıp Miletin Kafasını Karıştırmayalım ben 5 yıldır kullanıyorum 110 pc de sorun yok tık yok neden acaba sana özel galib ayapmıslaro deep freezeyi:)

bu sayı pc den ve 5 yıllık tecrübenden dolayı senden bu konuda yardım talep ediyorum özelden mesaj gönderdim.

teşekkür ederim...

gelendost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de böyle bir sorun olmuştu unlocker deep freeze var eğer sürümü ile uyuşanı bulabilirsen o kaldırıyor yok bulamazsan birde pc nin tarihini 2 yıl geri al o zaman deactive olabilir bende işe yaramıştı

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O sitede yazan sey,
Bu kadar.

Benden bu kadar.

kardes c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys bu dosyayı sil diye nerde söylüyo? orda diyo ki :

What we are going to do is edit the registry and delete the startup references to Deep Freeze. This will prevent the Deep Freeze driver from starting up the next time you boot. (c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys)

yapacagimiz sey registry kayitlarini düzenleyip deepfreeze baslangıcına referans olan kayıtları silmek. bu deepfreeze sürücüsünün diger acilista calismasini engelleyecektir. (driverdan kasıt c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys)

diyo. yani tamam bartpe ile ac bilgisayarını ancak deepfrz.sys dosyasını silme sadece regisrty islemlerini yap. .sys dosyasını silersen bilgisayar hic acilmayabilir...

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
deepfreeze'i çalıştırmadan önce ComboFix yap. Bittikten sonra deepfreeze'yi çalıştır. Kitlenme olayı kalkıcaktır.

Sana önerim bilgisayarlarına mutlaka antivirüs yazılımı kurman. DeepFreeze ye fazla güvenme... Birde Volsoft 2006 Internet Kafe yönetim sistemini öneririm. Ana makinadan deepfreeze kaldırma işlemini yapabilirsin. Tüm makineleri aynı anda deepfreeze'ini kapatabilirsin veya açabilirsin. bu tip pekçok özellik bu programda mevcut..

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
kardes c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys bu dosyayı sil diye nerde söylüyo? orda diyo ki :

What we are going to do is edit the registry and delete the startup references to Deep Freeze. This will prevent the Deep Freeze driver from starting up the next time you boot. (c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys)

yapacagimiz sey registry kayitlarini düzenleyip deepfreeze baslangıcına referans olan kayıtları silmek. bu deepfreeze sürücüsünün diger acilista calismasini engelleyecektir. (driverdan kasıt c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys)

diyo. yani tamam bartpe ile ac bilgisayarını ancak deepfrz.sys dosyasını silme sadece regisrty islemlerini yap. .sys dosyasını silersen bilgisayar hic acilmayabilir...

arkadasim orda ne yaziyor iyi bak bakalim,

Boot'tan c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys dosyasini sil diyor
acilista calistirilacak servislerden demek istiyorum yani dosya olarak sil demiyorum. ayrica silmeninde bir zarari yok eger servislerden kaldirilirsa sorun kalmaz.
sadece registry de services kayitlarina gir demeyi unutmusum.
Bu arada BartPe ile acilis yaparsaniz registry import edecek ek yazilim gerekecektir cunku bartpe kendi registry bankasini acar.
Eger bunu yapamazsaniz bartpe ile dedigim c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys dosyasinin adini degistirin guvenli kipte yeniden baslatin ( sistem acilirken bios ekrani gecer gecmez F8 basarak acilan menuden Guvenli Kip secerek girebilirsiniz ) registry ayarlarina girip yazdigim degisiklikleri yapin buyuk ihtimalle calisacaktir. Hata verebilir ancak calisma olasiligi yuksek, windows'u kandirmayida deneyebilirsiniz baska bir dosyayi deepfrz.sys olarak adlandirip da deneyebilirsiniz eger calismazsa tekrar bartpe ile o dosyanin adini duzeltip yada orjinaline getirip tekrar baslatirsiniz sonrada registry import denersiniz.

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadasım delete the file demiyor.
edit the registry and delete the startup REFERENCES to DEEPFREEZE

deepfreeze'e referans olan acılıs kayıtlarını silin

silmenin bi zararı olmaz dogru diyosun ancak registryde yanlıslıkla kayıt unuturusa ve acılısta bu dosyayı ararsa sorun olur.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yazdigini okumamakta israrciyim diyorsun yani,
bak acilistan sil demisim ben orda boottan yani git dosyayi sil dememisim.
sadece servis kayitlarina girip sil yazmayi unutmusum.
herneyse sanirim sorun cozulmus.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
musty kusura bakma ama çeviriyi net yapmamış olsada sonuçta sivaspor dediğinde haklı yazdığını okusaydın sende anlardın...

kıyamet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş nasıl kaldıracağınızı söylüyeyim Deep Freeze hakında uzmanlaştım artık uğraşa uğrasa Deep Freeze şöyle kaldıra bilirsin görev yöneticisi açıyorsun işlemlere geliyorsun explorer.exe üzerine geliyorsun sağa tılayıp işlemi sonlandırıyorsun masaüstü tamamen kayboluyor korkmaya gerek yok ondan sonra Shift+ctrl+alt bu üç tuşa basılı tut sonra F6 bas karşına Deep Freeze çıkacak ondan sonra işlemlerini yap kolay gelsin bundan başka bir çaresi yok bildiğim kadarıyla format atmak istemiyorsan

pasur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yaptımsa olmadı bastım formatı aldım imajı koydum administrator ile oluşturululmuş deepfreeze workstation olay bitti...

eemabal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cevap işime yaradı şimdilik...deepfreeze artık deaktif olmuş durumda gözüküyor. çok sağol kıyamet

eemabal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaldırdım sonunda ya.bıkmıştım artık arkadaşlar.yardımlarınız için sağolun KURULUM DOSYASINDAN UNISTALL SEÇENEĞİ ÇIKIYOR DEAKTİF EDİLDİĞİ TAKTİRDE.herkese teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ccleaner ile kaldırılıyo ccleaneri indir aç ve araçlara tıkla araçlarda başlangıçta butonunu tıkla dosyalar çıkıyo ve deep frezzeeyi seç girdiyi sil de kalıcı olarak siliyo ama ccleaner i indirmen lazım ve kurman lazım bendede vardı aynı programdan aynı şekilde yaptım ve sildim bide baya süre girmediğinde kendi kendine program kendini kitliyo açılmıyo kendinin siliyo ama hala görev yapıyo çok bela bir program