Soru Deep Web Ve Dark Web Tam Olarak Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Selam Deep Web Ve Dark Web İnternette Bunları Çok Duydum Birkez Girmeye Çalışmıştım Tor İle Ama İçime Gerilim Geldi Neyse Bu Deep Web ve Dark Web Nedir Biri Detaylı Bir Şekilde Anlatabilirmi Ve Girmesi Suçmu?

Reaksiyon puanı
5,172
Veletlerin girip burasıda neresi acep kafasıyla dolaştığı yerdir. Günümüzde %99 oraya girenleri dolandırmak üzerine kurulu bir sistem vardır.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Çok bi fantezisi yok bence Google'den de girilebilen siteler var (fakat genellikle yasaklanıyor savcılıklar tarafından) url bölümünden direk girilir bu dark web denen yere (tabi benim anladığım kadarıyla anlatıyorum.) internetin biraz daha derin bölgeleridir.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Çok bi fantezisi yok bence Google'den de girilebilen siteler var (fakat genellikle yasaklanıyor savcılıklar tarafından) url bölümünden direk girilir bu dark web denen yere (tabi benim anladığım kadarıyla anlatıyorum.) internetin biraz daha derin bölgeleridir.
Hmm Anlıyorum Sizi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veletlerin girip burasıda neresi acep kafasıyla dolaştığı yerdir. Günümüzde %99 oraya girenleri dolandırmak üzerine kurulu bir sistem vardır.
Şimdi Girersem İlk Olarak Ne Olur Hocam?

efhmedia34

Asistan
Reaksiyon puanı
44
yaşadığı ticaretin yapıldığı suçun ve çocuk ticaretinin olduğu yaşadığı tor ağı eskiden abd ordusu için kurulmuştu sonrasında ise darj
k Webe dönüştü dolandilirsiniz diye bir şey yok o sizin hareketlerinize bağlı girip özgürce sonsuzluğun tadını cikarabilirsiniz

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Dark Web Sadece sitelerden oluşmuyor.Aracı olarak uygulamalar kullanılıyor.Örneğin Kredi Kartı Alış verişi için Discord kullanıldığına şahit olmuştum.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Deep web normal tarayıcı ile girilemeyen sitelerdir diyebiliriz kısaca ama genelde bizim Tor Browser'le girdiğimiz çok yüzeysel oluyor Deep Web'den istersen silah,uyuşturucu,patlayıcı yapımı,cinsel içerikli fotoğraf ve videolar,pedofili gibi içeriklere ulaşabilirsin ama bu içeriklere ulaşmak kolay değildir ve genelde suç işlemeye müsait ortamlardır.Ama bir şey satın almadığın sürece sadece girdin diye bir suç işlemiş olmuyorsun.Ayrıca girdiğin sitelerde çok iyi gizlenmen ve hiçbir dosyayı indirmemen gerekli bunlar genelde kötü yanları ama istersen çok bilgilendirici içeriklere,dökümanlara vs. ulaşman mümkün.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Deep web normal tarayıcı ile girilemeyen sitelerdir diyebiliriz kısaca ama genelde bizim Tor Browser'le girdiğimiz çok yüzeysel oluyor Deep Web'den istersen silah,uyuşturucu,patlayıcı yapımı,cinsel içerikli fotoğraf ve videolar,pedofili gibi içeriklere ulaşabilirsin ama bu içeriklere ulaşmak kolay değildir ve genelde suç işlemeye müsait ortamlardır.Ama bir şey satın almadığın sürece sadece girdin diye bir suç işlemiş olmuyorsun.Ayrıca girdiğin sitelerde çok iyi gizlenmen ve hiçbir dosyayı indirmemen gerekli bunlar genelde kötü yanları ama istersen çok bilgilendirici içeriklere,dökümanlara vs. ulaşman mümkün.
Hiç Girdinizmi?

yaşadığı ticaretin yapıldığı suçun ve çocuk ticaretinin olduğu yaşadığı tor ağı eskiden abd ordusu için kurulmuştu sonrasında ise darj
k Webe dönüştü dolandilirsiniz diye bir şey yok o sizin hareketlerinize bağlı girip özgürce sonsuzluğun tadını cikarabilirsiniz
Yok Vazgeçtim Artık.:tearsofjoy:

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hiç Girdinizmi?

Yok Vazgeçtim Artık.:tearsofjoy:
Girdim ama öyle pek esprisi yok ilk girişlerimde istemediğim içeriklere denk geldim link yapısından sitenin içeriği anlaşılmadığı için ne çıkacağını bilemiyorsun.

efhmedia34

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Girdim ama öyle pek esprisi yok ilk girişlerimde istemediğim içeriklere denk geldim link yapısından sitenin içeriği anlaşılmadığı için ne çıkacağını bilemiyorsun.
aynen ama bunların toplu olarak ne ise yaradığını gösteren wikilerde var adlarını unuttum ama arastirirsan bulabilirsin

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
en net açıklaması bu videoda var

maykraft

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
48
Deep web arama motorlarının indexlemediği kısım dark web ise TOR,i2p,alienet,anonet,zeronet ve freenet gibi şeylerle girilebilen kısım dolandırılabileceğiniz gibi önemli bir bilgide bulabilirsiniz.