DDR3 ile DDR2

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
DDR3 ile DDR2 arasında ne gibi fark(lar) var? Performans olarak aralarında çok büyük bir fark var mı?

Yeni bir sistem toplayacağım -uzun zamandır para biriktiriyorum:clap:- elimde mevcut 2 GB DDR2 hafıza(ram) var. Eğer performans olarak çok büyük fark yoksa aralarında anakartı DDR2 olarak alacağım. Böylece yeni hafızalara para vermemiş olacağım.

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ddr3 ramların fiyatı epey düştü. alacağın anakart ddr3 uyumlu olsun. ddr2 ler yavaş yavaş piyasadan kalkıyor. performans farkı mutlaka vardır.

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
ddr3 ramların fiyatı epey düştü. alacağın anakart ddr3 uyumlu olsun. ddr2 ler yavaş yavaş piyasadan kalkıyor. performans farkı mutlaka vardır.

Şüphesiz ki performans farkı vardır. Ancak çok büyük bir fark var mı?
Yani elimde 2GB DDR2 var. Bir kaç ay sonra bir 2 GB DDR2 alabilirim. Toplamda 4 GB DDR2 bana yeter gibi geliyor.
Ağırlıklı olarak oyun oynanacağım ama tüm ayarların açık olmasına gerek yok zaten.
Ben 600 x 600'e alışığım:clap:

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ddr3 daha fazla veri aktarabiliyor yani kanallar daha geniş ama ona göre anakartın olması laızm ana kartın desteklemezse işe yaramaz

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
benim pc de de 4gb 800 mhz ram var. 2gb daha alıp 4gb yaparsın olur biter. işlemci ve ekran kartını güçlü almalısın. onlardan tasarruf etmeye kalkışma. ramlar sena yeter. illa da ddr3 olmasına gerek yok. oyun performansını hissedeceğin kadar etkilemez. kolay gelsin.

Chris Brown

Asistan
Reaksiyon puanı
8
X4 925 Güzel seçim , Anakartı da 785GT UD3H yaparsan yeni nesil 6 çekirdekli işlemcilere desteğin olmuş olur. Yeni sistem topluyorsan kesinlikle ddr3 almalısın. Bu dedigim ilerde zorluk çekmemen için.

Yoksa 800Mhz cl5 ram ile / 1333mhz cl7 ram arasında düşündügün kadar performans farkı yok. Test ğprogramı kullanmadan oyunlarda anlanmaz zaten.

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
X4 925 Güzel seçim , Anakartı da 785GT UD3H yaparsan yeni nesil 6 çekirdekli işlemcilere desteğin olmuş olur. Yeni sistem topluyorsan kesinlikle ddr3 almalısın. Bu dedigim ilerde zorluk çekmemen için.

Yoksa 800Mhz cl5 ram ile / 1333mhz cl7 ram arasında düşündügün kadar performans farkı yok. Test ğprogramı kullanmadan oyunlarda anlanmaz zaten.

Seçtiğim anakart zaten yeni nesil x6 ları destekliyor.

Chris Brown

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Yeni bios ile destekleyebiliyor da , X6 işlemci ile ddr2 ram mi kullanmayı düşünüyorsun ?
Şuanda ddr ramlerin ne kadar zor bulundugunu ve kaça satıldıgını bilirsin , bu yüzden ilerde masraf çıkarmaması için kesinlikle ddr3 lü bir sistem alın.

Son mesajlar