DDR3 1600 MHz CL 11 RAM Takviyesi

Bu konuyu okuyanlar

burakrhn67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle vereceğiniz cevaplar için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Dizüstü bilgisayarımda 4 GB RAM bulunmakta ve bunu yetersiz görüyorum RAM takviyesi yapmak istiyorum. Sistemde 4 adet slot var ve bunlardan sadece 1 i dolu. doğal olarak RAM channel single olarak çalışmaktadır. Resimlerde gördüğünüz gibi sistemde takılı olan samsung marka 4 GB DDR3 1600 MHz CL 11 1.35v bir RAM var. Sorularım şunlar:
1) Farklı marka aynı özelliklerde bir RAM alsam uyum sorunu yaşar mıyım ?
2) Şuanda bulunan RAM'i çıkartıp 2 adet aynı marka bir RAM alsam dual olarak kullansam 1. sorumdaki olaydan daha çok performans alır mıyım?
3) 2.sorumdaki seçeneği kullansam yapacağım masrafa değer bir performans alır mıyım?

cpu1.jpg
cpu2.jpg

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sistemde 4 slot oldugundan emin misiniz? Sadece 2 slot oldugu ve maksimum 16GB RAM destekledigi yaziyor.

burakrhn67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sistemde 4 slot oldugundan emin misiniz? Sadece 2 slot oldugu ve maksimum 16GB RAM destekledigi yaziyor.

Bende özelliklerine bakığımda şaşırmıştım fakat programlarda olsun yeönticide olsun 4 yuva olduğu gözüküyor.

41.jpg
42.jpg

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Eger kullandiginiz dizüstü buysa sadece 2 tane yuva var. Ayni özelliklere sahip RAM bulursaniz kullanabilirsiniz, onun haricinde kit olarak tavsiye ederim.

Gecikme süreleri ve frekanslari ayni olsun.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Benim lenovo laptop dada aynı olay var ama normalde iki slot var

burakrhn67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Eger kullandiginiz dizüstü buysa sadece 2 tane yuva var. Ayni özelliklere sahip RAM bulursaniz kullanabilirsiniz, onun haricinde kit olarak tavsiye ederim.

Gecikme süreleri ve frekanslari ayni olsun.

Evet kullanmakta olduğum dizüstü bu. Peki önerebileceğiniz bir ram varmı ? 4gb DDR3 1600Mhz cl11 1.35v özelliklerde.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sorun olmaz sanirim, ayni özelliklere sahip.

Benim tavsiye ettigim modeli görünümden kaldirdim. 1.5V oldugu dikkatimden kacmis. Onu alsaydiniz muhtemelen sorun cikaracakti.

Yanlislik icin kusura bakmayin.

burakrhn67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sorun olmaz sanirim, ayni özelliklere sahip.

Benim tavsiye ettigim modeli görünümden kaldirdim. 1.5V oldugu dikkatimden kacmis. Onu alsaydiniz muhtemelen sorun cikaracakti.

Yanlislik icin kusura bakmayin.

Bnmde dikkatimi o çekmişti sonradan farkına vardım. Zaten çok aramam rağmen hiç bir yerde stokta bulamadım :)
Son olarak bu üründe karar kıldım hemen sipariş vereceğim. Bi kontrol edermisiniz ? Kingston ValueRam 4GB 1600MHz DDR3 Notebook Ram Fiyatı

burakrhn67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Rica ederim.

Taktiktan sonra calisip calismadigina dair haber verirseniz sevinirim :)

RAM bugün elime ulaştı ve taktım. Farklı marka ram olmasına rağmen bendekiyle dual olarak çalışmaya başladı. İlginiz için çok teşekkür ederim ;)