Davos Destanı!(Şiir)

Bu konuyu okuyanlar

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Davos Destanı!

Başbakanın önceki akşamki onurlu tavrından sonra bu mısralar yüreğimizden koparak yazılmıştır. Şiir, meşhur Karadeniz türküsü "Yavuz geliyor Yavuz"a uyarlanmıştır. Sesli söylemek isteyenler bu türkünün makamına uydurabilirler.

Tayyip geliyor Tayyip de

Şimon'a vura vara

Siyonistin yüz rengi de

Artık çalıyor mora

Peres aldı dersini de

Şimdi ediyor ezber

Diplomasi dediğin de

Böyle bozmalı ezber

Önce esti gürledi de

Cumhurbaşkanı Peres

Tayyip'in cevabıyla da

Oturdu kaldı teres

Davos'un zirvesinde de

Biz coşarız coşarız

Öymen gibi ürkekleri

Bir çırpıda aşarız

Türkiye'nin imajını

Asıl o zedeledi

İsrail sözcüsü gibi

Heyecandan titredi

Biten Davos değildi de

Asıl CHP bitti

Öymen'in zırvalarıyla

Beş puan uçtu gitti

Helal olsun Başbakanım

Onurlu duruşuna

Kurban olsun tüm monşerler

Peres'e vuruşuna

Osmanlının tokadını

Unutmuşlardı çoktan

Beş parmağın izini de

Hatırlattı Erdoğan

Dünyanın gündeminde de

Artık Türkiye'miz var

İsrail'e o topraklar

Dar gelecek şimdi dar

El Fetih'i Hamaslısı

Artık kardeş olmalı

Başbakanın moraliyle

Gazze umut dolmalı

Erdoğan'ın sözleriyle

Çalkalandı İsrail

Arz-ı Mevud hayaline

Olamazsınız nail

Kaynak : http://www.habervaktim.com/haber/55048/davos_destani.html

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Davos Kahramanı diye biraz fazla abarttık gibime geliyor...
Çünkü haber ajansları öyle bir geçti ki haberi, ben kavga felan çıkarttı sandım, oysa ki bütün tavrı mod.aymış...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Orası öyle tabi ama israil başkanına da bazı kapaklar yaptı :D En azından birisinin bunu yapması gerekiyordu. Tebrik ederim ilk defa başbakanımızı.

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bütün tavrı modaydıda sesin çok yüksek çıkıyor ,siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz dedigide moda değildi sanırım orada lafı gedigine oturttu ya bu onlara yeter .

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bir Kaç gün geçtikten sonra konuşulsa konu daha anlamlı olur çünkü sıcağı sıcağına insanların kafası dağılıyor...

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bukadarda abartmaya gerek yok..
tamam çok doğru bir davranış yaptı
ama
Evlatlarımız kahpe pusularda şakır şakır şehit edilirken, açsın telefonu Barzani'ye, "eksküzmi" desin mesela... "Bundan böyle sınırdan kedi bile geçerse, çadırına F16 yağdırırım, nerden geldiğini şaşırırsın" desin... İsterdim.
Kafamıza çuval geçirdiklerinde, isterdim ki, toplasın kabineyi acilen, "İncirlik'e kilit vurdum" desin... Çağırsın ABD Büyükelçisi'ni, "Bak arkadaş, ya çıkıp özür dileyeceksiniz, ya da topla tasını tarağını Nebraska'ya kadar yolun var, anca gidersin" desin...
Annan Planı'nı burnumuza dayadıklarında, kaldırsın telefonu, "Bizde güzel bir laf vardır dostum Kosta, senin anan güzel mi?" desin, şakayla karışık... Gitsin Kıbrıs'a, "Biz burdayız kardeşim, santim kımıldamayız, çok rahatsızsan ananı da al git" desin...
isterdik...

ama yinede şu hareketnde arkasındayız..

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
ama
Evlatlarımız kahpe pusularda şakır şakır şehit edilirken, açsın telefonu Barzani'ye, "eksküzmi" desin mesela... "Bundan böyle sınırdan kedi bile geçerse, çadırına F16 yağdırırım, nerden geldiğini şaşırırsın" desin... İsterdim.
Kafamıza çuval geçirdiklerinde, isterdim ki, toplasın kabineyi acilen, "İncirlik'e kilit vurdum" desin... Çağırsın ABD Büyükelçisi'ni, "Bak arkadaş, ya çıkıp özür dileyeceksiniz, ya da topla tasını tarağını Nebraska'ya kadar yolun var, anca gidersin" desin...
Annan Planı'nı burnumuza dayadıklarında, kaldırsın telefonu, "Bizde güzel bir laf vardır dostum Kosta, senin anan güzel mi?" desin, şakayla karışık... Gitsin Kıbrıs'a, "Biz burdayız kardeşim, santim kımıldamayız, çok rahatsızsan ananı da al git" desin...
isterdik...

Sonuna kadar haklısın ama işte söyleyemiyorlar. Elleri kolları bağlı...Bu bile çok büyük bir çıkış.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ama
isterdik...

Güzel ve doğru tespitler, umarız gerekli yere kadar gider bu mesajlar.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
yukardaki yazdığım yazının bir bölümü yılmaz özdil'e ait..
eminim burda köşe yazısı olarak verseydim çoğu kişi pekte iyi olmayan yorumlar yazacaktı..
ama doğru tespitler :)

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben alakasız benzetme ve karışımlara karşıyım.
yoksa yapılan haraket kendi içinde medhe şayandır.methedilmesi beklenir.
Ama gerçekçi olmıyan abartmalar alakasız yüklemler gerçeği gölgeleme riski taşıyor.

northampton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha önceleri türkiyenin ekonomik gücü az olduğu için konuşmasını başkalarının takmamamsı da normaldi bu yüzden devlet başkanları da zarar görmüyelim ters konuşmayalım diye korkuyorlardı anlaşılabilir bir durum tabii ki cüsseye göre davranmak lazım ,ha bunun arkasında devleti ekonomik ve güç yönünden zayıf hale düşürmeleri de onların hatalarıydı.kim ne derse desin türkiye iice güçleniyor ve gücüne dayanarak konuşuyor ve insanlar da türkiyeyi ya seve seve yada s.s takacak(bence şuanki ve herzamanki durumda 2.ihtimal oluyor).
Meslenin ne kadar meşhur olduğuna gelince,ben bu haberi aldım politik dersinde presentation yaptım(hemen ertesi gün) ve sınıf arkadaşlarım(amerikanlar) ağzı açık dinlemiş ve şaşırmışlardı,hoca da beni tebrik etmişti bir yunan olarak.
Yani cürmün kadar yer yakarsın,eğer devlet başkanı böyle konuşabiliyorsa güvendiği ülkenin ilerleyen gücü var,ecevit'in clinton karşında elleri bağlı sahneyi hala unutulmaz..
Aslında haberleri (okumak!) lazım bu kadar kapak ve ters konuşmaya rağmen peres in 'erdoğana olan saygım değişmedi' diyor bunun manası : türkiye'ye hala ihtiyacımız var,kaybetmeyi göze lamayız demek,bu ihtiyacı sağlayacak güç,politika,akıl olduktan sonra türkiye için mesele kalmaz.
Meslenin aslına gelince davranışının gücünü yine yaptığı icraatler neticesinde türkiye'ye kazandırdığı güç geliyor. Buna rağmen dış mihrak'ler türkiye'ye zarar verdi diyor,bunların durumuda israil le herşeyi çıkarı kol-kola olan grupların bir benzeridir..

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
davos fatihi en bizim her şeyimizsin

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Abi yarıldım gülmekten vur deyinceöldürüyoruz be kardeşim :D hahahah

İşte o Türkü
[sdntv]http://www.manyaks.org/turkuler38/trt-korosu_yavuz-geliyor-yavuz.mp3[/sdntv]

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Devir öyle devir ki;afedersiniz adam karı satıyor p.......nk diyemiyorsun.
Eğer adam "siz insan öldürmeyi çok iyi biliyorsunuz" diyebiliyorsa.
O kadar dinleyiciyide kınayabiliyorsa;bu adamın ayağı betona basmamalı.

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Daha önceleri türkiyenin ekonomik gücü az olduğu için konuşmasını başkalarının takmamamsı da normaldi bu yüzden devlet başkanları da zarar görmüyelim ters konuşmayalım diye korkuyorlardı anlaşılabilir bir durum tabii ki cüsseye göre davranmak lazım ,ha bunun arkasında devleti ekonomik ve güç yönünden zayıf hale düşürmeleri de onların hatalarıydı.kim ne derse desin türkiye iice güçleniyor ve gücüne dayanarak konuşuyor ve insanlar da türkiyeyi ya seve seve yada s.s takacak(bence şuanki ve herzamanki durumda 2.ihtimal oluyor).
Meslenin ne kadar meşhur olduğuna gelince,ben bu haberi aldım politik dersinde presentation yaptım(hemen ertesi gün) ve sınıf arkadaşlarım(amerikanlar) ağzı açık dinlemiş ve şaşırmışlardı,hoca da beni tebrik etmişti bir yunan olarak.
Yani cürmün kadar yer yakarsın,eğer devlet başkanı böyle konuşabiliyorsa güvendiği ülkenin ilerleyen gücü var,ecevit'in clinton karşında elleri bağlı sahneyi hala unutulmaz..
Aslında haberleri (okumak!) lazım bu kadar kapak ve ters konuşmaya rağmen peres in 'erdoğana olan saygım değişmedi' diyor bunun manası : türkiye'ye hala ihtiyacımız var,kaybetmeyi göze lamayız demek,bu ihtiyacı sağlayacak güç,politika,akıl olduktan sonra türkiye için mesele kalmaz.
Meslenin aslına gelince davranışının gücünü yine yaptığı icraatler neticesinde türkiye'ye kazandırdığı güç geliyor. Buna rağmen dış mihrak'ler türkiye'ye zarar verdi diyor,bunların durumuda israil le herşeyi çıkarı kol-kola olan grupların bir benzeridir..

Haklısın. Artık devir değişti.

herdoğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sn. Tayyip Erdoğan Davos`ta konuşurken yıllarca büyük elçilik yapmış chp milletvekilleri tirtir titriyordu. Korkudan malum kanallarda öldük bittik diyorlardı. Demekki izledikleri Ürkekek ve korkak dış politikalarla bizi bu hale getirdiler. Artık bu millet uyandı ve kendisini temsil edecek kişileri iyi biliyor. Ona göre de seçimini yapaçağından eminim. Bu hükümetin dış ve iç politikada yapmış olduğu her şey bir bütünün parçalarıdır. Ve sonuna kadar bu Milletin büyük bir ekseriyeti de bunu destekleyecektir. Her türlü şerefli ve onurlu haraketin arkasında olaçaktır. Tıpkı şimdi olduğu gibi.