DateTimePicter dan filtreleme

Encoded

Üyecik
Benim şöyle bir sorunum var. Yapmak istediğim şey : Datatimepicter 'dan seçilen tarihe göre datagridwiew 'den o tarihte kayıt olmuş veriler listelemek .

bool sec=true;

if (sec)
{

enco.Clear();
OleDbDataAdapter adptr = new OleDbDataAdapter("Select * From bilgi Where tarih='" + dateTimePicker1.Value.ToString("MM-dd-yyyy") + "'", bag);
adptr.Fill(enco);
dataGridView1.DataSource = enco;

}
else
{
MessageBox.Show("Kayıt yok");
}

bu şekilde yapıyorum "veri ölçütü uyuşmazlığı" diye bir hata alıyorum lütfen yardım edin.

eSa

Dekan
Yasaklı
"Select * From bilgi Where tarih=convert(datetime,'" & Format(dateTimePicker1.Value, "YYYY-MM-DD") & "',102)"

Şeklinde bir dener misin?

eSa

Dekan
Yasaklı
Veri tabanında tarih alanının veri tipi nedir? yukarıdaki sorguta '' işaretleri arasına alınmış, string sorgulama gibi. veri tabanında date tipinde ise '' olmadan ve stringe çevirmeden deneyin.

Benim şöyle bir sorunum var. Yapmak istediğim şey : Datatimepicter 'dan seçilen tarihe göre datagridwiew 'den o tarihte kayıt olmuş veriler listelemek .

bool sec=true;

if (sec)
{

enco.Clear();
OleDbDataAdapter adptr = new OleDbDataAdapter("Select * From bilgi Where tarih='" + dateTimePicker1.Value.ToString("MM-dd-yyyy") + "'", bag);
adptr.Fill(enco);
dataGridView1.DataSource = enco;

}
else
{
MessageBox.Show("Kayıt yok");
}

bu şekilde yapıyorum "veri ölçütü uyuşmazlığı" diye bir hata alıyorum lütfen yardım edin.

OleDbDataAdapter adptr = new OleDbDataAdapter("SELECT * from bilgi where tarih=@tarih",bag)

adptr.selectcommand.paramerters.addwithvalue("@tarih",datetimepicker1.value)
veya
adptr.selectcommand.paramerters.add("@tarih",oledb.datetime).value=datetimepicker1.value

şeklinde denermisin

serkan092

Üyecik
tarih formatını yazmadan dene bi problem ondan kaynaklanıyor sanırım tabi veritabanındaki veri türü datetime değil ise.? veri tipine nedir alanın ?