Darboğaz sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

MerthanXCA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
WhatsApp Image 2020-06-25 at 15.00.21.jpeg

Değerler böyle ortalama CPU %70 GPU %8 Laptop gtx 1050 2gb i5 7300 hq işlmecim 3.4ghz çıkıyor stabil 3.37 3.35 call of duty warzone oynadığım oyun youtube bakıyorum aynı sistem özellikleri bal gibi oynatıyo not bu görsel V-SYNC kapalı açık olduğu zaman 60 da kalıyor yine aynı @Creative @rise

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,560
Driver güncel mi ?
Doğrusu sıcaklık daha çok gözüme çarptı. :sweatsmile:

Reaksiyon puanı
10,560
Darboğaz olacağını zannetmiyorum ekran kartının % olarak az olmasının sebebi başka bir şey olabilir.

Darboğaz testi
Bu siteyede bazen güven olmuyor oda ayrı konuda :sweatsmile:

Reaksiyon puanı
10,560
Darboğaz gibi gözüküyor ama ciddi bir darboğaz olmadığına yemin edebilirim ? Başına gelmiş birinin gelmesini bekleyelim en iyisi.

İhtimaller dahilinde; windows dosya sorunu, oyun dosya sorunu, driver problemi, ısınma gibi sebepler olabilir.

Anladığım kadarıyla takılma fps drop sorunuz var değil mi ?

Reaksiyon puanı
10,560
Tek olabilen ısnma ama olamaz 85 derecede normaldi 1 ay önce
Yeni formatlı pc de hatalı dosya bulunabiliyor. Ama yüzde kısmı için yeterli değil bence driver veya sıcaklık. Bazen güncel driverlar enterasan sorunlar çıkarabiliyor. Güncelleme alıyor mu hâlâ bilmiyorum da gtx 1050
Eksik veya bozuk sistem dosyası
Bu ara bu sebepten kaynaklı bir kaç kisi görünce hemen link atiyorum ?

MerthanXCA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni formatlı pc de hatalı dosya bulunabiliyor. Ama yüzde kısmı için yeterli değil bence driver veya sıcaklık. Bazen güncel driverlar enterasan sorunlar çıkarabiliyor. Güncelleme alıyor mu hâlâ bilmiyorum da gtx 1050
Eksik veya bozuk sistem dosyası
Bu ara bu sebepten kaynaklı bir kaç kisi görünce hemen link atiyorum ?
GTX 1050 güncelleme alıyor bugün aldı yeni sistem eski derken 3 ay oldu kullanalı 10-15 tane oyun var :D

MerthanXCA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu tekrar aktif!
Mesaj otomatik birleştirildi:

.

Reaksiyon puanı
10,560
Hocam birşey deniyeceğim bende W10 İso su var birde D sürücüsünde pubg lite var w10 kurup pubg lite girsem değer ne olur?
Normalde bir şey etkilememesi gerekli. Ancak teknoloji öyle karmaşık bir şey ki senkronizasyon sorunumudur bilemem.Furkan adında forumdaki bir arkadaşta değerin değişmediğine ancak fps dropun geçtiğine şahit oldum.. Tabi onun c sürücüsü ssd d sürücüsü hdd ydi.
**Sistemi eskiydi. Oyunu işletim sisteminin bulunduğu sürücüye kurunca drop sorunu geçti. Ram takviyesiylede 10 20 fps artış gözlemlendi.
***Oyun dosyalarında bir sorun yoktu. Silip tekrar hdd ye kuruldu ancak drop geçmemişti.

MerthanXCA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Normalde bir şey etkilememesi gerekli. Ancak teknoloji öyle karmaşık bir şey ki senkronizasyon sorunumudur bilemem.Furkan adında forumdaki bir arkadaşta değerin değişmediğine ancak fps dropun geçtiğine şahit oldum.. Tabi onun c sürücüsü ssd d sürücüsü hdd ydi.
**Sistemi eskiydi. Oyunu işletim sisteminin bulunduğu sürücüye kurunca drop sorunu geçti. Ram takviyesiylede 10 20 fps artış gözlemlendi.
***Oyun dosyalarında bir sorun yoktu. Silip tekrar hdd ye kuruldu ancak drop geçmemişti.
Çıldıracam pubg %11 warzone %8 kullanıyor RHTBDXRTGJSRXKX