Darboğaz problemi (önemli)

Bu konuyu okuyanlar

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Arkadaşlar işlemci kullanımım 65 90 arası değişiyor ama ekran Kartı full güçte çalışmıyor 25 30 a düşüyğr bazen anlık droplanıyor genel olarak 50 90 arası oluyor ramden kaynaklı şüpheleniyorum.
Amd phenom II x4 b40 stok 3ghz oc 3.3 şuan
Hd 6570 ddr3 gpu işlemcisi 700mhz bellekler 575mhz de çalışıyor
4gb 2+2 ram ikisi de ayrı olarak 734mhz civarı çalışıyor yardımcı olarabilecek var mı

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Dostum aynı sorunları bende yaşamaktayım sadece sana ilki soru sorucam ve onda göre bi yanıt vericem.Depolaman hdd mi ssd mi ve psu gücü nedir ? Ve dediğin gibi ram yetersiz.Ben orta yada eski denicek bi sisteme sağlam bi ekran kartı alarak birçok deneyim yaşadım ve fikrim zaten oluştu ve bu konuda gerçekten net cevaplar verebilirim.Ekran kartı 8gb olan bi sistem düşün ama diğerleri orta ve düşük derecede ram işlemci vb.. Ve ekran kartı orta derecede bi sistem fakat diğer sistem parçaları gerçekten muazzam.Burdaki sonuç sana orta bir ekran kartına sahip olan bi sistem aşırı derecede performans vericeğidir.Herşey sistematik gidiyor bir oyun ekran kartını sadece görüntü ve grafik birimi olark kullanıyor geri kalan herşey sisteme bakıyor bana inan.Gta 4 açıyodum zamanında grafiklerde 4gb video belleğimin 600 mb sini kullanıyor düşünebiliyomusun 600 mb sini ve oyunda takılmalar oluyodu ekran kartıyla herşey bitse 6 tane gta 4 ü aynı anda bebek gibi açması gerek.Dediğim gibi ram zaten yetersiz ama depolama ve psu gücünü merak ediyorum.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Dostum aynı sorunları bende yaşamaktayım sadece sana ilki soru sorucam ve onda göre bi yanıt vericem.Depolaman hdd mi ssd mi ve psu gücü nedir ? Ve dediğin gibi ram yetersiz.Ben orta yada eski denicek bi sisteme sağlam bi ekran kartı alarak birçok deneyim yaşadım ve fikrim zaten oluştu ve bu konuda gerçekten net cevaplar verebilirim.Ekran kartı 8gb olan bi sistem düşün ama diğerleri orta ve düşük derecede ram işlemci vb.. Ve ekran kartı orta derecede bi sistem fakat diğer sistem parçaları gerçekten muazzam.Burdaki sonuç sana orta bir ekran kartına sahip olan bi sistem aşırı derecede performans vericeğidir.Herşey sistematik gidiyor bir oyun ekran kartını sadece görüntü ve grafik birimi olark kullanıyor geri kalan herşey sisteme bakıyor bana inan.Gta 4 açıyodum zamanında grafiklerde 4gb video belleğimin 600 mb sini kullanıyor düşünebiliyomusun 600 mb sini ve oyunda takılmalar oluyodu ekran kartıyla herşey bitse 6 tane gta 4 ü aynı anda bebek gibi açması gerek.Dediğim gibi ram zaten yetersiz ama depolama ve psu gücünü merak ediyorum.
1 tb wd blue hdd 64mb önbellek hızını bilmiyorum
300w psu.

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
1 tb wd blue hdd 64mb önbellek hızını bilmiyorum
300w psu.
Ahahha dostum wd blue aynı hdd yi kullanıyoruz birebir aynı.Hdd yerine ssd almanla fark inanılmaz artıcak çok araştırdım bu konuları.Bende 1 hafta içinde sağlam bi ssd siparişi vericem.Online bi oyun oynuyorum disk kullanımı %100 sırf bunu takip etmek için pc nin hata vermesini umursamadan birçok şeyi kapattım 60 seviyelerine geldiğinde ekran kartının daha iyi verim aldığını ve oyunda takılmaların olmadığını gördüm.Depolama aracı sistemin hızlı çalışması demektir bi oyunun hızlı açılması yada sistemin hızlı açılıp kapanması oyunlarda takılma donma olmaması demektir.Ne kadar ekran kartının kötü olması bunlara neden oluyosa emin ol hdd de aynı şekilde sebep.Son olarak darboğaz testi yapmanı isticem senden işlemcin ve kartın arasında.

Burdan gir işlemci ve kartın özelliklerini harfiyen tam oluğuna emin ol ve testi yap.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Bu sisteme masraf yapmak yerine satıp ps3 alabilirim veya satıp komple bilgisayarı bırakabilirim bu testide yaptım 1080p %24 diyor normalde bi bar çıkması ve oran göstermesi lazım sanırım öyle bişey göremedim + vsync yarımdaydı tam kapatıp denedim 92 ye düştü şuanlık en fazla

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Bu sisteme masraf yapmak yerine satıp ps3 alabilirim veya satıp komple bilgisayarı bırakabilirim bu testide yaptım 1080p %24 diyor normalde bi bar çıkması ve oran göstermesi lazım sanırım öyle bişey göremedim + vsync yarımdaydı tam kapatıp denedim 92 ye düştü şuanlık en fazla
Ekran resmi atarmısın darboğaz testinin ve evet oyun oynarım diyosan al ps3 gitsin.Çünkü ssd sağlam yüksek boyutlu ram ve işlemci ekran kartı..Lazımda lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran resmi atarmısın darboğaz testinin ve evet oyun oynarım diyosan al ps3 gitsin.Çünkü ssd sağlam yüksek boyutlu ram ve işlemci ekran kartı..Lazımda lazım.
Ama ps4 önerim ps3 artık iş yapmıyor xbox ta bakabilirsin.

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Screenshot_2020-12-31-04-30-33-606_com.mi.globalbrowser.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot_2020-12-31-04-30-37-582_com.mi.globalbrowser.jpg

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28

Burakfr0

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Dediğim gibi dostum bende bide o kötü dediğim sistemimde %1.2 darboğaz vardı sende baya fazla.Yani işlemcide yetersiz kalıyor ram yetersiz kalıyor hdd zaten sistemi berbat ediyor karar sana kalmış.
Şuan maks 92 ye kadar düşüyor min 42 fps civarı