Öneri Dahili HDD almak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

MelihMergen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba herkese. Bilgisayarımda sadece 500 gb m2 ssd bulunuyor fakat bana yeterli gelmiyor. Ben de dahili hdd almak istiyorum. En az 1tb'lık model almak almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Önerdiğim markalardan bütçesine göre bir model alabilir.
Samsung'un HDD'leri f/p bazında berbat ürünler. Ayrıca Seagate en kaliteli disk üreticilerinden birisidir, HDD tarafında gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,441
Samsung'un HDD'leri f/p bazında berbat ürünler. Ayrıca Seagate en kaliteli disk üreticilerinden birisidir, HDD tarafında gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
Hiç Seagate kullandınmı bilmiyorum ama şunu söyleyeyim Seagate iyi değildir. Ses çıkarır çabuk bozulur vs vs.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Hiç Seagate kullandınmı bilmiyorum ama şunu söyleyeyim Seagate iyi değildir. Ses çıkarır çabuk bozulur vs vs.
O modelden modele değişir, Seagate tartışmasız bir şekilde en kaliteli HDD üreticilerindendir, sen 1-2 modele bakıp çabuk bozuluyor diye firmayı eleştiremezsin, ki 7-8 yıllık St500'leri kullananlar var hâlâ. Laptop tarafında da aynı şeyi yapmışsın, binlerce model arasından ısınma sorunlu bir model bulup kos koca MSI'a ısınma sorunlu deyip ASUS en iyi laptop firmasıdır demiştin, oysaki MSI'ın sorunlu modeli ASUS'dan çok çok daha az ve kullandığı kasalar daha kaliteli.

Ona bakılırsa Samsung'un da kronik sorunlu NAND'ları var, o zaman Samsung'da almasın.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,441
Konudan çıkmayalım ama yıllarca Seagate kullandım ve cidden seagate alınmaz o kadar. Gidip araştırabilirsin. En berbat markalardandır.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Konudan çıkmayalım ama yıllarca Seagate kullandım ve cidden seagate alınmaz o kadar. Gidip araştırabilirsin. En berbat markalardandır.
Sen sorun yaşadın diye başkaları da sorun yaşayacak diye bir kaide yok biliyorsun değil mi? Seagate en berbat markalardan falan değildir, aksine en kaliteli HDD üreticilerindendir. Sen hangi modeli kullanmıştın? Ayrıca Samsung'un ve özellikle Toshiba'nın da bir sürü sorunlu HDD'leri var.

leffe

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Ben bu zamana kadar Seagate ve WesternDigital modellerini kullandım ve herhangi bir ses, arıza sorunuyla karşılaşmadım. Kullandığım Seagate modeli 7 senelik ve hala daha benimle beraber.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,441
Ben bu zamana kadar Seagate ve WesternDigital modellerini kullandım ve herhangi bir ses, arıza sorunuyla karşılaşmadım. Kullandığım Seagate modeli 7 senelik ve hala daha benimle beraber.
Seagate Baracuda ve WD Green kötü serilerdir. Onun harici diğer modellerde aşırı sesli çalışır. İyi değil yani.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Barracuda en berbatıdır ciddimisiniz siz?
Bunları neye dayanarak söylüyorsun bilmiyorum ama kötü seri dediğin Barrucuda en iyi HDD'lerden biridir, aynı şekilde @leffe'nin kullandığı Skyhawk'da HDD sektöründe en başarılı ve sorunsuz modellerdendir, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılır.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,441
Neyse uğraşmak istemiyorum. Bu konuda oldukça tecrubem ve bilgim var. Kullandım, kullanan tanıdım, araştırdım. Ona dayanarak bu yorumları yaptım.
Teşekkürler.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,441
Hangi modelde hangi sorunla karşılaşmıştın?
Barracuda ve WD Green. Sesli çalıştı hantal ve çabuk bozuluyor. Diğer serilerde zaten aşırı sesli aynı şekilde. Seagate'nin her modeli sesli.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,937
Barracuda ve WD Green. Sesli çalıştı hantal ve çabuk bozuluyor. Diğer serilerde zaten aşırı sesli aynı şekilde. Seagate'nin her modeli sesli.
Tekrardan yazıyorum, sen sorun yaşadın diye başkaları da yaşacayak diye bir kaide yok. Araştır diyorsun da çoğu forumda 4-5 yıldır sorunsuz kullananda var 7-8 yıldır sorunsuz bir biçimde kullananda var. Özellikle Barracuda'ya çabuk bozuluyor diyip Toshiba önermen trajikomik.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Samsung ve Seagate alınır 24 diskin 10 u Seagate idi sorun yoktu.. WD her zaman iyidir.

aykutsert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

MelihMergen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
MSI B450M-A Pro Max anakartım HDD takmak için slotu bulunuyor mu

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Mod savaşları bitince arkadaş bir daha yazma ihtiyacı hissetmiş :D HDD takmak için slotun vardır ama hazır sistem ise kablon olmayabilir, harddiske uygun bir kablo da almalısın Sata kablosu gibi, marka olarak da çok düşünmene gerek yok zaten ssd varmış daha çok depolamada kullaacaksın, bilindik markalardan birini al geç

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Bana kalırsa 1TB HDD yerine 500GB SSD almalısın. Veya indirim dönemlerini bekle. Oyun indireceksen biraz uzun sürüyor yüklenmesi. Mount and blade oynaması zor oluyor mesela.

MelihMergen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bana kalırsa 1TB HDD yerine 500GB SSD almalısın. Veya indirim dönemlerini bekle. Oyun indireceksen biraz uzun sürüyor yüklenmesi. Mount and blade oynaması zor oluyor mesela.
Kafamı karıştırdın hocam. En başında zaten 1tb ssd almak istiyordum fakat arkadaşım 2-3 fps oynuyor en fazla diye beni hdd'ye yönlendirdi

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Fps değil oyunlar falan hele ki biraz yeni oyunlar ise sıkıcı derecede bekleme süreleri çıkıyor.