D42p fpr 3d monitör

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bu monitöründe sadece fpr gözlükle izleyebilirsin..

olsun, bu da güzel.:)

1069.jpg

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu gözlükler ile tabi ki 3d özelliği olmayan tv veya monitörleri izleyebilirsin.. alemsin valla...:):):)
ama lg'nin bu monitöründe sadece fpr gözlükle izleyebilirsin..

hahah bu gözlüklerin gazete eklerinde verilen karton gözlüklerden tek farkı karton olmaması :))))

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
şaşı bak şaşır olayı gibi olmasın :) bu arada göz sağlığına dikkat lütfen...

saatlerce oyun oynadığımdan göz sağlığım pek yerinde değil zaten.. ama karton gözlük konusunda şaka yaptım.. bu monitöre öyle birşey yapmam söz konusu değil :)

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bende biran önce gelsede alsam diye bakıyorum inanın ki... bir yerde yurt dışı fiyatını okumuştum.. ama hatırlamıyorum..
samsung monitörünüz 3d'mi? genel olarak memnunmusunuz?
valla samsung monitörümden çok memnunum ama sonuçta 3d özelliği olmayan monitörlerden olduğu için yeni teknolojilere yelken açmak lazım artı bu lg nin monitörü hakkında bi yerde okumuştum fiyatı galiba 800 tl :tt1: gibi bi fiyat olacak deniliyor eğer bu fiyat doğruysa bence lg 3d piyasasının altını üstüne getirirki bu özelliklede bizim ülkemizde çok deli satış yaparlar anlamına gelir..

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
valla samsung monitörümden çok memnunum ama sonuçta 3d özelliği olmayan monitörlerden olduğu için yeni teknolojilere yelken açmak lazım artı bu lg nin monitörü hakkında bi yerde okumuştum fiyatı galiba 800 tl :tt1: gibi bi fiyat olacak deniliyor eğer bu fiyat doğruysa bence lg 3d piyasasının altını üstüne getirirki bu özelliklede bizim ülkemizde çok deli satış yaparlar anlamına gelir..

evet hergün yeni bir şeyler çıkıyor sonuçta bir de ilgi alanınızsa görmezden gelemiyor, hemen sahip olmak istiyorsunuz. herkesin kendine göre bir lüksü var. bu aarada fiyat konusunda ben bilgi bulamamıştım sadece uygun olacağını tahmın ediyorum diğer lg ürünleri gibi... umarım dediğiniz gibi olur fiyatı... bende lg 3d monitörün çok yoğun ilgi göreceğine eminim

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende bu aralar bir led monitör almayı düşünüyorum fakat 3D çok kafamı kurcalıo fiyatı bana biraz pahalı gelio verdiğimiz paraya değer mi? bilmiyorum...

---------- Post added at 02:46 ---------- Previous post was at 02:44 ----------

türkiyede 400-450 $ civarı bir fiyattan satılır. bu da 750-800 TL civarı bir para yapar. 3D monitör için uygun sayılabilecek bir fiyat. :)
evet gerçekten çok uygun fiyat

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bende bu aralar bir led monitör almayı düşünüyorum fakat 3D çok kafamı kurcalıo fiyatı bana biraz pahalı gelio verdiğimiz paraya değer mi? bilmiyorum...
ben mayıs ayında kampanyadan 380 TL ye LG 2360V Led HDMI monitör aldım. şu an 500 TL civarı fiyattan satılıyor. gayet memnunum. 3D monitöre bu devirde para yatırılmaz. hem fiyatlar çok pahalı, hem teknoloji tam oturmadı hem de 3D oyun çok az. var olan oyunları oynamak için de baya sağlam bir konfigrasyon lazım. 3D aktif olunca fps değerleri baya düşüyor. akıcılıktan ödün vermiş oluyoruz. EA games geçen günlerde bir açıklama yapıp 3D oyunlara artık yatırım yapmayacağını belirtti zaten. :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben mayıs ayında kampanyadan 380 TL ye LG 2360V Led HDMI monitör aldım. şu an 500 TL civarı fiyattan satılıyor. gayet memnunum. 3D monitöre bu devirde para yatırılmaz. hem fiyatlar çok pahalı, hem teknoloji tam oturmadı hem de 3D oyun çok az. var olan oyunları oynamak için de baya sağlam bir konfigrasyon lazım. 3D aktif olunca fps değerleri baya düşüyor. akıcılıktan ödün vermiş oluyoruz. EA games geçen günlerde bir açıklama yapıp 3D oyunlara artık yatırım yapmayacağını belirtti zaten. :)

güle güle kullanın monitörünüzü öncelikle ancak ben 3d monitörde xbox oyunları bire bir oynamış ve kullanımını denemiş biri olarak söyleyebelirim ki görüntü kalitesi, oyun akıcılığı, tepkime süresi vb. hiç bir problem yaşamadım...sonuçta olay biraz da fpr gözlüklerde bitiyor. ekran titremesi ya da crosstalk kesinlikle yaşanmıyor bakış açınızı değiştirseniz bile... inanılmaz zevk aldım oynamaktan fiyat konusuna gelince daha tam olarak netleşmiş olmasa bile gayet uygun olacağını, kişiyi fazla zorlamayacak bir meblağda çıkacağını düşünüyorum.

---------- Post added at 11:10 ---------- Previous post was at 11:06 ----------

türkiyede 400-450 $ civarı bir fiyattan satılır. bu da 750-800 TL civarı bir para yapar. 3D monitör için uygun sayılabilecek bir fiyat. :)

evet gayet uygun şimdilik bakalım biz de ne kadar olacak? umarım dolar daha fazla yükselmez :)))

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18

güle güle kullan... 3d oyun çok az var ama elbet birgün artacak :)
düşündüğümden çok daha uyguna gelecek monitör, inanılmaz mutlu oldum :)
internete düştüğüne göre çok az kaldı piyasamızda çıkmasına....

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
valla heyecan dorukta. bir an önce çıksa da test etsek. baksak 3d monitörde oyun oynamak nasıl bir duygu :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
valla heyecan dorukta. bir an önce çıksa da test etsek. baksak 3d monitörde oyun oynamak nasıl bir duygu :)

herkes oyun meraklısı çıktı ya:) sanırım monitörde en çok film izleyen ben olacağım... gerçi haklısınız oyun oynamakta çok zevkli benim bile ilgim çok az olmasına rağmen bu kadar hoşuma gittiyse oyun meraklıları delirecektir :)

---------- Post added at 10:53 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

---------- Post added at 02:46 ---------- Previous post was at 02:44 ----------

kesinlikle değer emin ol görüntü kalitesi muhteşem bir monitör

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
herkes oyun meraklısı çıktı ya:) sanırım monitörde en çok film izleyen ben olacağım... gerçi haklısınız oyun oynamakta çok zevkli benim bile ilgim çok az olmasına rağmen bu kadar hoşuma gittiyse oyun meraklıları delirecektir :)

ya illaki film de izleyeceğiz ama şöyle bir durum var film'i şöyle böyle sinemada 3d olarak izleyebildik bi şekilde ama oyunları 3d oynamak nasip olmadı hiç. o yüzden d42p'yi düşününce oyun konusu daha ağır basıyor :)

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=164604]samedsymn[/MENTION]: Led almak isteyip 3D kafanı kurcalıyor ise bu monitör hem LED hem 3D... sana uydu sanırım... :) yada 3d kurcalıyor derken "3d olmasa daha mı iyi olur" demek istediysen o zaman uymayabilir :)

---------- Post added at 15:13 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

ya illaki film de izleyeceğiz ama şöyle bir durum var film'i şöyle böyle sinemada 3d olarak izleyebildik bi şekilde ama oyunları 3d oynamak nasip olmadı hiç. o yüzden d42p'yi düşününce oyun konusu daha ağır basıyor :)[/COLOR][/COLOR]

katılıyorum [MENTION=144369]blackmamba07[/MENTION]... d42p 3d oyun için çok ideal... film heryerde izlenir... :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@samedsymn : Led almak isteyip 3D kafanı kurcalıyor ise bu monitör hem LED hem 3D... sana uydu sanırım... :) yada 3d kurcalıyor derken "3d olmasa daha mı iyi olur" demek istediysen o zaman uymayabilir :)

---------- Post added at 15:13 ---------- Previous post was at 15:09 ----------

katılıyorum @blackmamba07 ... d42p 3d oyun için çok ideal... film heryerde izlenir... :)

sonuçta bu monitör tamamiyle 3d değil ki... 2d'den 3d yayına çevirme özelliği var... yani güzel bir seçeneğe sahip. kaliteli bir monitör alıyorsam ve bunun ekstra özelliği varsa daha hoşuma gider...

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
sonuçta bu monitör tamamiyle 3d değil ki... 2d'den 3d yayına çevirme özelliği var... yani güzel bir seçeneğe sahip. kaliteli bir monitör alıyorsam ve bunun ekstra özelliği varsa daha hoşuma gider...

2d'den 3d'ye çevirisi nasıl bakmak lazım... ama iyidir sanırım...

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
2d'den 3d'ye çevirisi nasıl bakmak lazım... ama iyidir sanırım...

çeviri konusunda gayet başarılı... zaten böyle bir alternatif olması çok hoş. monitörlerde çeviri anını gösteren bir video olacaktı geçen gün raslamıştım. videoyu bulup ekleyeyim sizin için

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

http://teknodepo.blogcu.com/lg-3d-cinema-tv-ayrintili-kullanim-videosu-1/10904312

bu blogda lg cinema tv'nin 2d yayından 3d çevirme özelliğini anlatmış. bir incelemenizi tavsiye ederim. sonuçta sistem aynı... her ne kadar videoda çok ayrıntılı görünmese de fark anlaşılıyor.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
çeviri konusunda gayet başarılı... zaten böyle bir alternatif olması çok hoş. monitörlerde çeviri anını gösteren bir video olacaktı geçen gün raslamıştım. videoyu bulup ekleyeyim sizin için

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:06 ----------

http://teknodepo.blogcu.com/lg-3d-cinema-tv-ayrintili-kullanim-videosu-1/10904312

bu blogda lg cinema tv'nin 2d yayından 3d çevirme özelliğini anlatmış. bir incelemenizi tavsiye ederim. sonuçta sistem aynı... her ne kadar videoda çok ayrıntılı görünmese de fark anlaşılıyor.

videoyu açamıyorum.. bir sorun var sanırım... ama siz diyorsanız size güveniyorum :) sonuçta bu monitörü 3d diyerek piyasaya sürüyorsa 2d-3d özelliği çok iyi olmalı...

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Bu monitör piyasaya çıktı mı? Çıkmadı ise ne zaman çıkacak bir bilginiz var mı?

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu monitör piyasaya çıktı mı? Çıkmadı ise ne zaman çıkacak bir bilginiz var mı?

şu an sadece yurtdışı kaynaklı alışveriş sitelerinde satışa sunulmuş... ağustos ayının sonuna doğru bizde de satışa sunulacağını biliyorum

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
az kaldı az :) piyasaya çıkacak diyoruzda son dakikada bir aksilik olmaz inşallah... arkadaşlarımdan bazılarıda d42p yi bekliyor benim yüzümden :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eh beklemekte fayda var elbette. sonuçta teknoloji gelişiyor her yeni çıkan bir üründe de artı özellikler oluyor sonuçta. beklemek mantıklı... bakalım zaten beklemeseler bile sizde gördükten sonra pişmanlık yaşarlar. 3d görüntü kalitesi şu an başka bir markada bu kadar iyi değil emin olabilirsiniz

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
siz birebir 3d görüntüsünü gördüğünüz için size çok güveniyorum...
yanlış hatırlamıyorsam oyunda oynamıştınız d42p'nin lansmanında...

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
monitörünü bilemem ama bazı teknomarketlerde lg'nin 3d tv'lerini test etme imkanım oldu. gerçekten 3d konusunda çok başarılı işler çıkartıyorlar. fpr teknolojisi zaten hayran bırakıyor kendisine. televizyonda geliştirdikleri 3d teknolojisini tablet ve smartphone piyasasına da taşıdılar. optimus pad ve optimus 3d bunların en güzel örnekleri.

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
diğer 3d ürünleri bir yana bırak... bu monitör harika bence....

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
:) konu lg olunca herkes hayranlığını dile getiriyor doğal olarak... tebrik etmek lazım bu kadar süredeki tartışmasız başarısını... şimdi bir de gözlüksüz monitörü gelsin yıkıp geçirsin ortalığı...
@ angel75 gibi sadık kullanıcıları olduktan sonra :)

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
:) konu lg olunca herkes hayranlığını dile getiriyor doğal olarak... tebrik etmek lazım bu kadar süredeki tartışmasız başarısını... şimdi bir de gözlüksüz monitörü gelsin yıkıp geçirsin ortalığı...
@ angel75 gibi sadık kullanıcıları olduktan sonra :)

çok mersi de bir de gelse de kullansak :) dün gece rüyamda resmen d42p yazısını gördüm :) bir şeye takılmak kötü birşey yaaaa... :):)