Cumhurbaşkanın 2013'te verdiği söz

Bu konuyu okuyanlar

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177

Sözünü vermişti. Şimdi ülkemiz ne hâlde? Ekonomi batmış/batmaya devam ediyor, halk geçinemiyor, işsizlik almış başını gitmiş, umutsuz bir nesil... Tweet'in altını incelerseniz, eleştirilerin olduğu tweetleri görürsünüz. Şimdilerde ise, bot hesaplardan yorum yazmaya devam ediyorlar..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu bir SÖZ verme mi sence ! Yoksa Hedef belirleme mi ?

Akıl var mantık var bir hedef belirleme ve onun için çalışacaz demek bu.

Yoksa ilk 20 ekonomi içindeyken hemen 10 yılda hop ilk 10 a girdim diye bir şey olabilir mi. Sabah akşam petrol gaz bulsan her yerde altın fışkırsa gene giremezsin ilk 10 ekonomi arasına.

Şuan göz ucu ile baktımda ilk 10 ekonomi içine girmek için şaun ki ekonomiyi tam olarak 3 e katlamak lazım genel anlamda. ( Tabii bu sırada diğer önümüzde ki ülkeler hiç büyümeyecek hiç ilerlemeyecek hep yerinde sayacak.) Ayrıca ilk 10 a girerken Rusya-Kanada - Kore gibi ülkeler arkamızda kalmış olacak...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu videoda da söylüyor Hedefimiz diye.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Fetöye söyleyin bir darbe daha yapsın, düzelir ekonomi..
Ya da gezi isyanı gibi bütün kamu mallarını yakıp yıkın, dolar da düşer euro da..

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Bu bir SÖZ verme mi sence ! Yoksa Hedef belirleme mi ?

Akıl var mantık var bir hedef belirleme ve onun için çalışacaz demek bu.

Yoksa ilk 20 ekonomi içindeyken hemen 10 yılda hop ilk 10 a girdim diye bir şey olabilir mi. Sabah akşam petrol gaz bulsan her yerde altın fışkırsa gene giremezsin ilk 10 ekonomi arasına.

Şuan göz ucu ile baktımda ilk 10 ekonomi içine girmek için şaun ki ekonomiyi tam olarak 3 e katlamak lazım genel anlamda. ( Tabii bu sırada diğer önümüzde ki ülkeler hiç büyümeyecek hiç ilerlemeyecek hep yerinde sayacak.) Ayrıca ilk 10 a girerken Rusya-Kanada - Kore gibi ülkeler arkamızda kalmış olacak...

Şu videoda da söylüyor Hedefimiz diye.

Hedef ise sence varabildi mi yada yapabildi mi?

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Kim gelirse gelsin düzelen birşey olmaz coğrafi konumumuz berbat sırf coğrafi konumumuz dan dolayı
Çok düşmanımız var bende endişeyle yaşıyorum aslında nereye kadar direnecez
Erdoğan'ı sevmem ama suç onun değil iç dış hain tekrar söylüyorum coğrafi konum çok zorluyo bizi
Eğer bir kıtanın ortasında olsaydık mülteci sıkıntısı siyasi sıkıntılar paralı hainler olmayacaktı Allah sonumuzu hayr etsin

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hedef ise sence varabildi mi yada yapabildi mi?

Varılamadı tabii ki. Bunu ederken ki ülkede ki gelişmelere ve şuan ki gelişmelere bakmak lazım.

Bu konuyu hemen aaa bak SÖZ VERMİŞ tutmamış gibi yorumlamak 10 yaşında çocuğun edeceği laf anca.

Bu laf edilirken daha ülkeye 4 milyon Suriyeli gelmemiş Bizim ordumuz Suriye'ye büyük çaplı 3-4 operasyon yapmamış S400 alınmamış Rahip meselesi olmamış ABD sizin ekonominizi bitirecem diye tehtit etmemiş. Üstüme darbe girişimi olmamış FETO ile mücadele dönemi başlamamış PKK'nın hendek operasyoları başlamamış. Üstüne YPG-PYD gibi örgütler çıkmamış.

Söz vermek ile Hedef koymayı kısa sürede öğrenmeye bak bence. Bütün siyasiler seçim zamanı İşsizliği bitirecem doları düşürecem faizi indirecem enflasyonu azaltacam gibi laflar ederler. ( Bunlar genel doğrulardır söz vermek değildir. Hiçbir zaman işsizlik sıfır olmayacak dünyanın hiç bir ülkesinde olmadığı gibi.)

Ama birisi çıkıp Kemal Kılıçdaroğlu gibi 6 ay içinde ÖTV'yi öğrenciler için PS5 te telefonde otomobilde sıfırlayacam derse bu SÖZDÜR İŞTE.

Beni seçerseniz 1000 TL dağıtacam derse bu sözdür işte.

Veya çıkıp beni seçerseniz Suya yüzde 40 indirim yapacam demek söz vermektir işte.

Beni seçerseniz Ulaşıma yüzde 25 inidirm yapacam demek SÖZ vermektir işte.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Erdoğan'ın çok yanlışları oldu ama diğer partilerden daha iyiydi bana Göre son 5 sene çok kötü geçti
Erdoğan iktidarı kaybederse kendisi yüzünden değil yanındaki niteliksiz bakan ve partililerden dolayı gidecek umarım ilerde kötü anılmaz çok hataları oldu ama dışişlerinde iyi ( göçmen Suriyeli vs hariç)
İçişlerinde 2015 in sonuna kadar iyiydi bakalım ne olacak

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Varılamadı tabii ki. Bunu ederken ki ülkede ki gelişmelere ve şuan ki gelişmelere bakmak lazım.

Bu konuyu hemen aaa bak SÖZ VERMİŞ tutmamış gibi yorumlamak 10 yaşında çocuğun edeceği laf anca.

Bu laf edilirken daha ülkeye 4 milyon Suriyeli gelmemiş Bizim ordumuz Suriye'ye büyük çaplı 3-4 operasyon yapmamış S400 alınmamış Rahip meselesi olmamış ABD sizin ekonominizi bitirecem diye tehtit etmemiş. Üstüme darbe girişimi olmamış FETO ile mücadele dönemi başlamamış PKK'nın hendek operasyoları başlamamış. Üstüne YPG-PYD gibi örgütler çıkmamış.

Söz vermek ile Hedef koymayı kısa sürede öğrenmeye bak bence. Bütün siyasiler seçim zamanı İşsizliği bitirecem doları düşürecem faizi indirecem enflasyonu azaltacam gibi laflar ederler. ( Bunlar genel doğrulardır söz vermek değildir. Hiçbir zaman işsizlik sıfır olmayacak dünyanın hiç bir ülkesinde olmadığı gibi.)

Ama birisi çıkıp Kemal Kılıçdaroğlu gibi 6 ay içinde ÖTV'yi öğrenciler için PS5 te telefonde otomobilde sıfırlayacam derse bu SÖZDÜR İŞTE.

Beni seçerseniz 1000 TL dağıtacam derse bu sözdür işte.

Veya çıkıp beni seçerseniz Suya yüzde 40 indirim yapacam demek söz vermektir işte.

Beni seçerseniz Ulaşıma yüzde 25 inidirm yapacam demek SÖZ vermektir işte.
Suriye'ye neden girildiğini ve neden 4 milyon Suriyeli geldiğini biliyor musun? Amerika istediği için. S400'ler niye alındı peki onu biliyor musun? Rus uçağı düşürüldükten sonra Rusya ile ilişkileri düzeltebilmek için, yoksa hiçbir ülke kendi silahları ile entegre olamayan bir hava savunma sistemi almaz. Ek olarak o uçağın düşürülmesini Rusya koz olarak kullandı, NATO ülkelerinden önce Suriye'ye girdi ve orada güçlü bir askeri güç yarattı, Türkiye'de Amerika'ya güvenip Suriye'ye girdi. Amerika kazanamayacağını anlayınca Türkiye'yi yalnız bıraktı ve Suriye meselesi de Türkiye için bitmiş oldu.

Rahip Brunson meselesi de ABD'nin Rusya ile yakınlaşan her ülkeye yapabileceği bir şey, o olmasa Halk Bankası olurdu. RTE'nin mal varlığı da cabası.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Suriye'ye neden girildiğini ve neden 4 milyon Suriyeli geldiğini biliyor musun? Amerika istediği için. S400'ler niye alındı peki onu biliyor musun? Rus uçağı düşürüldükten sonra Rusya ile ilişkileri düzeltebilmek için, yoksa hiçbir ülke kendi silahları ile entegre olamayan bir hava savunma sistemi almaz. Ek olarak o uçağın düşürülmesini Rusya koz olarak kullandı, NATO ülkelerinden önce Suriye'ye girdi ve orada güçlü bir askeri güç yarattı, Türkiye'de Amerika'ya güvenip Suriye'ye girdi. Amerika kazanamayacağını anlayınca Türkiye'yi yalnız bıraktı ve Suriye meselesi de Türkiye için bitmiş oldu.

Gerçekten hiç bilmeden konuşuyon :(

Hiç alakası yok söylediklerinin. ABD özellikle tehtit etti mesjlar yolları tweetler attı Suriye'ye girmeyelim diye. Nerden ABD isteyecek Suriye'ye girmemizi. 1. Operasyon sonrası 15 Temmuz yapıldı ABD eli ile sırf Suriye'de YPG PYD-PKK'yı vurmayalım diye. Ona inat 15 Temmuz darbe girişiminden 2 hafta sonra o kadar tehtide inat tekrar Suriye'ye girdik.
Biz ABD'ye güvenip flan girmedik. ABD'nin ilk baştan beridir hedefi orada bir Terör devleti kurdurmak. Hatta boydan boya Akdenize kadar ulaşacak bir PYD-YPG devleti kurdurmaktı biz girmesek Suriye'ye. Büyük ihtimalde kuracaktı. Zatede bizim vurduğumu terorist sayısı 7-8 binlerde.

Ayrıca ABD neyi kazanamayacağını anladı adam planlarını dondurdu diğer taraftan petrol yataklarına çöktü Suriye'de Fırat'ın Doğusu YPG-PYD dolaylı olarak ABD kontrolünde. YPG benim kara ordum diyor veriyor parayı veriyor silahı savaşsın dursun orada Esad ile Rusya ile Türkiye ile hatta yeri geldimi İRAN ile. ABD'de petrolü götürüyor...

Joe Biden boşuna demedi Darbe ile olmadı artık muhalefeti destekleyip Erdoğan'ı devirecez diye. Amaç belli aslında Türk askerini çektirecek Suriye'den sonra YPG-PYD-PKK'ya aldıracak o toprakları 5-10 sene içindede al sana özerk devlet orada. 20 sene sonra dibimizde bir Terör devleti hayırlı olsun.

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Gerçekten hiç bilmeden konuşuyon :(

Hiç alakası yok söylediklerinin. ABD özellikle tehtit etti mesjlar yolları tweetler attı Suriye'ye girmeyelim diye. Nerden ABD isteyecek Suriye'ye girmemizi. 1. Operasyon sonrası 15 Temmuz yapıldı ABD eli ile sırf Suriye'de YPG PYD-PKK'yı vurmayalım diye. Ona inat 15 Temmuz darbe girişiminden 2 hafta sonra o kadar tehtide inat tekrar Suriye'ye girdik.
Biz ABD'ye güvenip flan girmedik. ABD'nin ilk baştan beridir hedefi orada bir Terör devleti kurdurmak. Hatta boydan boya Akdenize kadar ulaşacak bir PYD-YPG devleti kurdurmaktı biz girmesek Suriye'ye. Büyük ihtimalde kuracaktı. Zatede bizim vurduğumu terorist sayısı 7-8 binlerde.

Ayrıca ABD neyi kazanamayacağını anladı adam planlarını dondurdu diğer taraftan petrol yataklarına çöktü Suriye'de Fırat'ın Doğusu YPG-PYD dolaylı olarak ABD kontrolünde. YPG benim kara ordum diyor veriyor parayı veriyor silahı savaşsın dursun orada Esad ile Rusya ile Türkiye ile hatta yeri geldimi İRAN ile. ABD'de petrolü götürüyor...

Joe Biden boşuna demedi Darbe ile olmadı artık muhalefeti destekleyip Erdoğan'ı devirecez diye. Amaç belli aslında Türk askerini çektirecek Suriye'den sonra YPG-PYD-PKK'ya aldıracak o toprakları 5-10 sene içindede al sana özerk devlet orada. 20 sene sonra dibimizde bir Terör devleti hayırlı olsun.
Neden istesin? Esad ile arası iyi olan Rusya'yı Suriye'den atabilmek ve oradaki petrollerin tamamını alabilmek için. Terör devleti meselesinde de ana amacı Rusya'yı Akdeniz'den ve Orta Doğu'dan uzak tutmak, bunun için de hazır kışkırtılabilecek Türkiye ve savaşa hazır Türkiye'ye düşman terör örgütlerini kullanıyorlar.

O tweetleri atabilirsen çok memnun olurum bu arada.

Bir de Biden'ın o sözünü de düzgün bir kaynaktan atabilirsen 2 kat daha mutlu olurum.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
O tweetleri atabilirsen çok memnun olurum bu arada.

Trump'un Sosyal medya hesaplarıda bloklandı ama dur düz yazı olarak bulayım sana 1-2 tanesini. ( Gerçekten nerde yaşıyonuz ! Yolladığı mektup olsun sizin ekonominizi bitiririm tehtitleri flan hiç mi duymadın !

1632260867418.png

Sonra şöyle bir mektup yolladı ve mektubu gene kendisi basına servis etti.

Daha önceleri Rahip davasında açıkça tehtit etti ekonomik saldırılar yaptı. Üstteki mesajdada söylediği gibi Ekonomiye bildiğin saldırdı ve ambargolar uyguladı. O sıralar dolar 4.8 TL flan ike 1-2 ay içindfe 7.5 lara fırlamıştı. Sonra demire ek vergi getirdi siyasilere yasak getirdi flan.

Joe Biden'ın konuşmasıda şu şekilde.

Darbe ile olmadı artık muhalifleri açıkça desteklemeliyiz diyor BEDEL ÖDEMELİ diyor. Kürtler daha çok söz sahibi olmalı diyor . Erdoğan'ı devirmek için her şeyi yapacaz diyor resmen.

Başka konuşmasındada Ayasofya'nın Camii yapılmasından dolayı Türkleri Cezalandırmalıyız gibisinden bir açıklaması vardı. Hatta Erdoğan'a çarğrı yapmıştı kararından geri dön diye.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
Dediyse olacaktır. Koskoca başkan yalan söyleycek değil ya. :D

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Trump'un Sosyal medya hesaplarıda bloklandı ama dur düz yazı olarak bulayım sana 1-2 tanesini. ( Gerçekten nerde yaşıyonuz ! Yolladığı mektup olsun sizin ekonominizi bitiririm tehtitleri flan hiç mi duymadın !

Ekli dosyayı görüntüle 163442

Sonra şöyle bir mektup yolladı ve mektubu gene kendisi basına servis etti.

Daha önceleri Rahip davasında açıkça tehtit etti ekonomik saldırılar yaptı. Üstteki mesajdada söylediği gibi Ekonomiye bildiğin saldırdı ve ambargolar uyguladı. O sıralar dolar 4.8 TL flan ike 1-2 ay içindfe 7.5 lara fırlamıştı. Sonra demire ek vergi getirdi siyasilere yasak getirdi flan.

Joe Biden'ın konuşmasıda şu şekilde.

Darbe ile olmadı artık muhalifleri açıkça desteklemeliyiz diyor BEDEL ÖDEMELİ diyor. Kürtler daha çok söz sahibi olmalı diyor . Erdoğan'ı devirmek için her şeyi yapacaz diyor resmen.

Başka konuşmasındada Ayasofya'nın Camii yapılmasından dolayı Türkleri Cezalandırmalıyız gibisinden bir açıklaması vardı. Hatta Erdoğan'a çarğrı yapmıştı kararından geri dön diye.
O mektupları falan kendilerini suçsuz çıkarabilmek için yazıyorlar genelde, Esad Rus kuklası olduğu için Amerikanın işine gelmiyordu, Türkiye harekatı başlattığında destekledikleri terör örgütlerine zarar gelmesin diye önce istememiş olabilirler fakat sonradan bu fırsatı değerlendirip onlar da araya girdiler. Zaten terör örgütleri ile aradalardı diyebilirsin ama onlar yasal değil.

Biden'ın mesajında da 2 ihtimal var. Birincisi dış ilişkilerde istikrarsız olan birini istemiyor olabilir veya demokrat birisi olduğu için baskıcı birini de istemiyor olabilir, ikinci ihtimalimiz ise RTE'yi gönderip kendi destekledikleri muhalefeti getirip Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek veya ülke içindeki güçlerini artırmak istiyor olabilirler fakat muhalefet buna karşı çıkmıştı.

Şunları da bırakayım,

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Biden'ın mesajında da 2 ihtimal var. Birincisi dış ilişkilerde istikrarsız olan birini istemiyor olabilir

:) Aynen Aynen ABD'ye o dert oldu dimi ! Türkiye'de istikrarlı birini isterler. Türkiye gelişsin günçlensin ekonomisi düzelsin ister Amerika ?

ikinci ihtimalimiz ise RTE'yi gönderip kendi destekledikleri muhalefeti getirip Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek veya ülke içindeki güçlerini artırmak istiyor olabilirler fakat muhalefet buna karşı çıkmıştı.

İstedikleri tam da bu. Muhalefet adam akıllı bunu kınamadı bile. Bizde hükümeti halk seçer seçimle gelir seçimle gider demeleri gerekirdi.
Ama muhalefet ne yaptı Joe Biden seçildiği gece daha sonuçlar KESİNLEŞMEDEN. Hatta daha Türkiye Cumhuriyeti devleti tebrik etmeden. Kemal Kılıçdaroğlu tebrik mesajı yayınladı ABD başkanı için !

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
:) Aynen Aynen ABD'ye o dert oldu dimi ! Türkiye'de istikrarlı birini isterler. Türkiye gelişsin günçlensin ekonomisi düzelsin ister Amerika ?
Olur tabii, kimse Orta Doğu'daki en büyük potansiyel gücü kaybetmek istemez.

Bir de Kılıçdaroğlu'nun tepkisi böyleydi,

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Olur tabii, kimse Orta Doğu'daki en büyük potansiyel gücü kaybetmek istemez.

Güldürme Lütfen :) ABD'nin Türkiye hakkında düşüneyeceği veya isteyeceği tek şey Küçük Amerika olmasıdır. Emir eri gibi ne derse yapan yapma dediğini yapmayan al dediğini alan alma dediğini almayan bir Türkiye.

Farkındaysan Adam AKıllı kınamadı dedim. Sözde kınama dediğinde sadece 1 kere yarım ağız söylenen ve ondada ne ABD lafı geçiyor neden Joe Biden :D Bu olaydan sonra ABD'ye ters veya ABD'nin planlarını bozacak 1 tane açıklaması yok muhalefetin.

ABD Suriye'den çıkmamızımı istiyor CHP'de istiyor.
Libyaya gitmememizi mi istiyor CHP'de hemen libyada ne işimiz var diyor.
ABD Kıbrısta ne istiyorda Doğu Akdenizde ne istiyorsa Egede ne istiyorsa muhalefet onu seslendiriyor aykırı bir açıklamalarını ben hatırlamıyorum !

Hatta dış politikada 180 derece dönecez diye açıklaması var Kılıçdaroğlunun. Yani şuan AKP ne yapıyorsa tam tersini yapacaz demek bu.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bu konudaki biri ilerleyen zamanlarda ben hiç akpli reisçi olmadım ki diyecek bu sözümü unutmayın

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu konudaki biri ilerleyen zamanlarda ben hiç akpli reisçi olmadım ki diyecek bu sözümü unutmayın

Bana taş atıyorsan Lütfen açık açık söyle. AKP sadece bir sembol benim bu yaştan sonra dünya görüşüm mü değişecek ? AKP iktidardan düşse ne olur düşmese ne olur aaa o zaman hemen CHP'li olayım diyecem flan mı sanıyon harbiden çocuk gibi !
Hee madem CHP iktidar oldu hemen biraz diyanete saldırayım biraz sözde göstermelik Atatürkçülük yapayım ( Sorsan çoğu CHP'li Atatürk ilkelerini bile bilmez. ) biraz HDP güzellemesi yapayım Amerikan sevdalısı olayım flan mı diyecem sanıyon ?

Benim önceliklerim İnancım Devletim Milletim Bayrağım bunun devamında da Devletçiliğe karşı özelleştirmeye açık serbest piyasadan yana olan her partiye oy verebilirim. Bu görüşlerime bugün A partisi uyuyordur yarın B uyar neyini inkar edecem ! 8-10 bin mesajım olmuş yazdıklarım ortada.