Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,324
Sen vejetaryen mısın? Hiç et yemiyor musun? Yani kurban dışındaki o etler ağaçlarda bitmiyor sonuçta.
Yahu vatandaş vejeteryan da olabilir, anlarım bunu. Fakat ta insan oğlunun var olduğu günden bu yana var olan bir ibadet ve ilahi bir yasadır bu. Kuş avlarsın yersin, balık yakalar yersin, hayvan keser yersin. Ne yapalım yani sen vejeteryansın diye insanlık bu gıdadan mahrum mu kalacak?

İslama hakaret etmek isteyen ne kadar hergele varsa Kurban özelinde saldırır, oradan milletin inançlarına tasallut ederler.

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Sağa sola sardırdığım da yok İslam'a hakaret etme gibi bir saldırganlığım da, senin düşüncene de saygı duyarım bir diğerinin de ben sadece bununla ilgili düşüncemi söyledim, bir hata yaptığımı da düşünmüyorum, bundan sonra ne yazarsanda cevap vermeyerek bir erdemlik göstereceğim.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Her ne bayramda büyüklerime gitmek istesemde sağlıklarını düşünerek çok yerinde bir karar diyorum bende. Ama şu ana kadar yapılan yasaklara bakarsak çok gevşek insanlar var sokaklarda gezen onlarada bir çare bulunması lazım.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
698
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bayramın 1. günü olan 24 Mayıs tarihinde yine 65 yaş ve üstü sokağa çıkabilecek."

bu madde ile

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Arife gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır."

bu madde çakışıyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bayramın 1. günü olan 24 Mayıs tarihinde yine 65 yaş ve üstü sokağa çıkabilecek."

bu madde ile

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Arife gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır."

bu madde çakışıyor.
Misal şu anda pazar gübü de yasak vardı ama 65 yaş üstüne yoktu maksat vatanaşların çoğu evinde iken büyüklerimiz daha rahat daha güvenli şekilde dolaşabilsin kalabalığa maruz kalmadan.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
698
81 il'de sadece 65 yaş ve üstü mü dışarı da olacak yani ?

Misal şu anda pazar gübü de yasak vardı ama 65 yaş üstüne yoktu maksat vatanaşların çoğu evinde iken büyüklerimiz daha rahat daha güvenli şekilde dolaşabilsin kalabalığa maruz kalmadan.

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Tamam işte olması gereken yapılmış böyle olmalıydı baştan beri zaten. Keşke en baştan 2-3 ay çıkma yasağı uygulansaydı Çin'deki gibi ama kimse tahmin edemezdi böyle olacağını o da doğru.