Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk ile görüştü. Gündeme bomba gibi düşen bu gelişme Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından duyuruldu. Musk ile Erdoğan arasında yapılan görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususların ele alındığı belirtildi. Bunun dışında görüşme hakkında herhangi […]

Haberin devamını okumak için görsele tıklayabilirsiniz.
Hayırlısı olsun bence.
@Usain'in PP'si de bir ara elon amcaydı.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Ekli dosyayı görüntüle 136533

Bende bu şekilde o yüzden şaşırdım.
Screenshot_20210127-221647.png

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yahu ne boş işlerle uğraşıyorsunuz...
Ben doğrusu CB'nın Elon MUSK gibi biriyle görüşmesinin acaba ülkemize ne gibi bir yansıması olabilir diye heyecan duydum. Bunu tartışmak, fikir yürütmek, tahminlerde bulunmak dururken incir çekirdeğini doldurmayacak dedikodularla güzelim konuyu heder ettiniz yahu! :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Ne bekliyordun Reis :) Ne olacaktı sanki şu mesajlara baksana herkes yaşına göre davranıyor işte... Ülke çıkarı flan düşünen mi var ? Bir GTA5 oynasaydılar karşılıklı onlar için daha kıymetliydi.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Ben doğrusu CB'nın Elon MUSK gibi biriyle görüşmesinin acaba ülkemize ne gibi bir yansıması olabilir diye heyecan duydum. Bunu tartışmak, fikir yürütmek, tahminlerde bulunmak dururken incir çekirdeğini doldurmayacak dedikodularla güzelim konuyu heder ettiniz yahu! :)
Abi şu Led işıklı ekmek dolabı projesi vardı ya.
O projeyi geliştirme işinde kablo kullanılmiycak Batarya olucak.
Bataryayı sanırım Elon abimiz sevk edicek.
7/24 dönen tekerleği olucak işte o bataryayı şarj edicek.

Ben destekliyorum projeyi. Kasama da led şerit çektim ondan. :D ahhdhahha

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Bana göre yeni araçta Teslanın herkese açık olan patentleri kullanıldı. Elon Musk Türkiyede cumhurbaşkanı ile SpaceX ile uzaya fırlatılacak Türksat uydusunu görüşmeye gelmiş olamaz bence. Ayrıca yerli otomobilin üretimi ile Teslada o yıl içerisinde zaten hali hazırda kurulu olan firması ile Türkiye piyasasına resmi olarak giriş yapacaktır.
Bu yorumu @Usain in TOGG hakkında açtığı konuda yazmıştım. Tahminim Elon Musk ile sadece uydu hakkında görüşülmediğiydi. Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamada tahmini mi doğrular şekilde zaten. Tahminim doğru çıkarsa 2022 yılında üretimin başlaması ile itibariyle Tesla elektrikli otomobil satışında resmi olarak ülkemize girecek.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Bu yorumu @Usain in TOGG hakkında açtığı konuda yazmıştım. Tahminim Elon Musk ile sadece uydu hakkında görüşülmediğiydi. Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamada tahmini mi doğrular şekilde zaten. Tahminim doğru çıkarsa 2022 yılında üretimin başlaması ile itibariyle Tesla elektrikli otomobil satışında resmi olarak ülkemize girecek.
2015 yılında Türkiye'de şirket açtı (Tesla Motorları ve Satış Hizmetleri Limited Şirketi) ama hala hamle yapmadı Elon reis. 2022'ye kadar en azından sözünü verdiği şarj istasyonlarını kursa güzel olur.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
2015 yılında Türkiye'de şirket açtı (Tesla Motorları ve Satış Hizmetleri Limited Şirketi) ama hala hamle yapmadı Elon reis. 2022'ye kadar en azından sözünü verdiği şarj istasyonlarını kursa güzel olur.
Benim fikrime göre yerli otomobil için kurulacak şarj istasyonlarını Vestel çatısı altında ZES (Zorlu Energy Solutions) kurarken patent ve bilgi konusunda Tesladan yararlanıldı. Bu istasyonların Tesla araçları ile %100 uyumlu olarak üretildiğini düşünüyorum. 2022 yılında ise Tesla kendi şarj istasyonlarını da bitirmiş olabilir. Sonuç olarak 2022 yılında yerli otomobil piyasaya çıktığında Tesla da piyasaya girecek olma ihtimali epey yüksek.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Benim fikrime göre yerli otomobil için kurulacak şarj istasyonlarını Vestel çatısı altında ZES (Zorlu Energy Solutions) kurarken patent ve bilgi konusunda Tesladan yararlanıldı. Bu istasyonların Tesla araçları ile %100 uyumlu olarak üretildiğini düşünüyorum. 2022 yılında ise Tesla kendi şarj istasyonlarını da bitirmiş olabilir. Sonuç olarak 2022 yılında yerli otomobil piyasaya çıktığında Tesla da piyasaya girecek olma ihtimali epey yüksek.
Tabii ki uyumlu. Zaten şu an Tesla kullanıcıları Zes kullanıyor. Ama Supercharger bu işin kralı be aşığım ona :D
Zes'te CCS 120KW veriyor. Supercharger 250 KW