Cübbeli Ahmet Hoca: Sana ne fazla oruç tutuyorsak - Sapıtmak için neden bu kadar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Sapıtmak için neden bu kadar okuyup da profesör oluyorlar" dedi ve ekledi: "Sana ne fazla oruç tutuyorsak."

[video=youtube;NX21V0mJpgo]https://www.youtube.com/watch?v=NX21V0mJpgo[/video]

Diyanetin bu konuda çok hassas olduğunu sözlerine ekleyen Cübbeli Ahmet, bu konuda Diyanet'in sesinin zayıf çıktığının altını çizdi.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
seviyorum bu adamı :) gerçekten inceden cevap veriyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Banane, banane :D

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Fazla oruç tutuyoruz diyen elemanı biraz araştırdım da:
mezhepler efendim; boşver onları,
kadın özür halinde oruç tutarsa sevap olur,
peygamberimiz hiç teravih kılmadı;yok böyle birşey,
peygamberimiz hiç tesbih namazı kılmadı,
mukallidin mezhebi olmaz
vsss
vs.....
diyor....
Sizce tuhaf değil mi?

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Öyle duruma gelmişiz ki herkes İslamiyeti kendi kurallarına göre yaşamaya çalışıyor.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Akşam işteydim izleyemedim o programı.
Ama Cüppeli gerekeni söylemiş.
Anlayana tabii.:)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bir cübbeli bir nihat hatipoğlu hoca gersini tanımam bu ikisini çok seviyorum

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
allah razı olsun bu hocadan ateisti bile imana döndürür

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Zina yapanlar ne zamandan beri İslamda hoş karşılanıyor?

Reaksiyon puanı
10,325
bir cübbeli bir nihat hatipoğlu hoca gersini tanımam bu ikisini çok seviyorum

bir de Mustafa Cevat AKŞİT hoca...
asıl onu tanımanızı isterdim.
uzun yıllar talebeliğini yaptım hocamın.
evine gittim, yemeğini yedim.
yanından ayrılmak istemeyeceğiniz kadar sevimli, dosdoğru, cetvel gibi bir alimdir.
aile yapısıyla, yaşamıyla, itikadı ve Peygamber sevgisiyle sahabe hayatına yakın bir hayat süren ilmiyle amil gerçek muhsinlerdendir.
sohbetlerine doyum olmayan Allah dostlarından biridir hocam, aynı zamanda.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
bir de Mustafa Cevat AKŞİT hoca...
asıl onu tanımanızı isterdim.
uzun yıllar talebeliğini yaptım hocamın.
evine gittim, yemeğini yedim.
yanından ayrılmak istemeyeceğiniz kadar sevimli, dosdoğru, cetvel gibi bir alimdir.
aile yapısıyla, yaşamıyla, itikadı ve Peygamber sevgisiyle sahabe hayatına yakın bir hayat süren ilmiyle amil gerçek muhsinlerdendir.
sohbetlerine doyum olmayan Allah dostlarından biridir hocam, aynı zamanda.

Hala suleymaniyede pazarlari ikindiden sonralari dersi var mi abi ?

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ordaydın galiba!

Forum kurallarına uygun olmadığını düşündüğüm için videoyu paylaşmıyorum ama YouTube da yapacağın ufak bir arama gerçeği gösterecektir.

Ayrıca ben senin Kuran' ı bilen bir Müslüman olduğunu düşünüyordum. Çünkü böyle insanlar genelde bu din tacirlerine karşıdır. Ben özellikle bu Cübbeliden nefret eden pekçok Müslüman tanıyorum. Kuran'ı okumuş Müslümanlar bunlar.

Şimdi bi video paylaşıyorum belki Cübbeliyi tanımana yardımcı olur:

[video=youtube_share;4xBU67xkfTE]http://youtu.be/4xBU67xkfTE[/video]

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
bir de Mustafa Cevat AKŞİT hoca...asıl onu tanımanızı isterdim. uzun yıllar talebeliğini yaptım hocamın.evine gittim, yemeğini yedim.yanından ayrılmak istemeyeceğiniz kadar sevimli, dosdoğru, cetvel gibi bir alimdir.aile yapısıyla, yaşamıyla, itikadı ve Peygamber sevgisiyle sahabe hayatına yakın bir hayat süren ilmiyle amil gerçek muhsinlerdendir.sohbetlerine doyum olmayan Allah dostlarından biridir hocam, aynı zamanda.
Bir Cuma Günü Bizim Cami'de Hutbesini dinledim.Mübareğin İçinin güzelliği Yüzüne vurmus.Çok hoşda sohbeti var.Bir aralar Radyo 7 de Sabah Namazından sonra program yapardı.Her soruya eğilip bükülmeden cevap verirdi.Ne Emredilmiş ise onu söyleyen Alimlerimizden Cevat Hocamız.RABBİM Onlara Uzun Ömürler Versin,Sayılarını Arttırsın.

Reaksiyon puanı
10,325
Forum kurallarına uygun olmadığını düşündüğüm için videoyu paylaşmıyorum ama YouTube da yapacağın ufak bir arama gerçeği gösterecektir.

Ayrıca ben senin Kuran' ı bilen bir Müslüman olduğunu düşünüyordum. Çünkü böyle insanlar genelde bu din tacirlerine karşıdır. Ben özellikle bu Cübbeliden nefret eden pekçok Müslüman tanıyorum. Kuran'ı okumuş Müslümanlar bunlar.

yahu arkadaşım, ben şimdi ne deyim ki sana, ne cevap vereyim.
yani bula bula bu adamı suçlayacak youtube çöplüğünden "bing bang lüzumsuzdur" dediği üç küsur dakkalık şeyi mi buldun.

bak şimdi arkadaşım, bizim inancımızda bir müslümanı bizatihi zina ederken gözünle görmedikçe ona onun bunun sözüyle, dedikodusuyla zina isnat etmek haramdan öte, o suçu bizatihi kendisi işlemiş gibi cezalandırılır.

cübbeli hocanın birçok konuşması var ki, ben de tasvip etmem, hoşuma gitmez. ama bu onun zinakâr olduğunu, sahtekâr olduğunu göstermez. bu adam inancı, itikadı dümdüz, dosdoğru olan biridir. ben kalkıp üç-beş facirin, fâsıkın dedikodusuyla onu değil suçlamak, toz bile kondurulmasına asla alet olmam.

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yahu arkadaşım, ben şimdi ne deyim ki sana, ne cevap vereyim.
yani bula bula bu adamı suçlayacak youtube çöplüğünden "bing bang lüzumsuzdur" dediği üç küsur dakkalık şeyi mi buldun.

bak şimdi arkadaşım, bizim inancımızda bir müslümanı bizatihi zina ederken gözünle görmedikçe ona onun bunun sözüyle, dedikodusuyla zina isnat etmek haramdan öte, o suçu bizatihi kendisi işlemiş gibi cezalandırılır.

cübbeli hocanın birçok konuşması var ki, ben de tasvip etmem, hoşuma gitmez. ama bu onun zinakâr olduğunu, sahtekâr olduğunu göstermez. bu adam inancı, itikadı dümdüz, dosdoğru olan biridir. ben kalkıp üç-beş facirin, fâsıkın dedikodusuyla onu değil suçlamak, toz bile kondurulmasına asla alet olmam.

Zina işlediğinden emin değilsin "gözüyle görmüş şahit isterim" diyorsun ama adamın inancının tam olduğundan şüphen yok. Nasıl emin olabiliyorsun inancının bu kadar kuvvetli olduğundan? Beynini mi okudun? Vahiy mi geldi? Bak ben susayım Kuran konuşsun:

Bakara Suresi/14.Ayet
İman edenlerle karşılaştıkları zaman, “İnandık” derler. Fakat şeytanlarıyla (münafık dostlarıyla) yalnız kaldıkları zaman, “Şüphesiz, biz sizinle beraberiz. Biz ancak onlarla alay ediyoruz” derler.

Ayrıca bu olay dedikodudan ibaret değil. Video var ve zaten kendisi fuhuştan ceza aldı hapse girdi. Birkaç dakikanı ayırıp YouTube da bir araştırma yaparsan görürsün.

"Müslümanım" diye ortalıkta dolanan o kadar din taciri varki ortalıkla. Yalan yanlış bilgilerle milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bu tip adamları genelde faşist, yobaz çevreler destekliyor sanıyordum ama istisnalar olabiliyormuş demekki.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Böyleleride bizim İmtihanımız herhalde Muhammed.Konuşsan anlamaz.Konuşmasan rahat edemeyiz.Galiba en güzeli cevap vermemek olsa gerek.
çekincem olmasa ben cevap verecem zaten. Geçen abi yorumlara katliam uyguladılar :) Boşa yazmış olacam yine.

Zina işlediğinden emin değilsin "gözüyle görmüş şahit isterim" diyorsun ama adamın inancının tam olduğundan şüphen yok. Nasıl emin olabiliyorsun inancının bu kadar kuvvetli olduğundan? Beynini mi okudun? Vahiy mi geldi? Bak ben susayım Kuran konuşsun:

Bakara Suresi/14.Ayet
İman edenlerle karşılaştıkları zaman, “İnandık” derler. Fakat şeytanlarıyla (münafık dostlarıyla) yalnız kaldıkları zaman, “Şüphesiz, biz sizinle beraberiz. Biz ancak onlarla alay ediyoruz” derler.

Ayrıca bu olay dedikodudan ibaret değil. Video var ve zaten kendisi fuhuştan ceza aldı hapse girdi. Birkaç dakikanı ayırıp YouTube da bir araştırma yaparsan görürsün.

"Müslümanım" diye ortalıkta dolanan o kadar din taciri varki ortalıkla. Yalan yanlış bilgilerle milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bu tip adamları genelde faşist, yobaz çevreler destekliyor sanıyordum ama istisnalar olabiliyormuş demekki.
1) Adamın o kadar konuşması var, yalan söyleyecek değil ya.

2) Sen bu ayetin sebeb-i nüzulunu da söylesene. Önceki ve sonraki ayetlerle siyakını söylesene. Müfessir kesildin herhal.

3) BU derece insanı nelere benzetme imkanı varken, saçı kazınmış, sakallı birinin çıkıp da bişeyler yapması bunu onun yaptığını mı ifade edecek?

Al sana örnek:

[video=youtube;eYSXaU6eKm4]http://www.youtube.com/watch?v=eYSXaU6eKm4[/video]

Ha bu arada pek bi savunmacı gördüm İslam konusunda seni. Neye inanayım bilemedim. 40 yıllık hacı gibisin mübarek.

[video=youtube_share;4xBU67xkfTE]http://youtu.be/4xBU67xkfTE[/video]

Anya nire gonya nire...

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1) Adamın o kadar konuşması var, yalan söyleyecek değil ya.
Sen Cübbeliyi kafanda ilahlaştırmışsın zaten. Yalan söylemez, hata yapmaz, her dediği doğrudur. Konuşmak pek mümkün değil seninle.

2) Sen bu ayetin sebeb-i nüzulunu da söylesene. Önceki ve sonraki ayetlerle siyakını söylesene. Müfessir kesildin herhal.
Ayet gayet açık.

3) BU derece insanı nelere benzetme imkanı varken, saçı kazınmış, sakallı birinin çıkıp da bişeyler yapması bunu onun yaptığını mı ifade edecek
Sen ya hiç haber izlemiyorsun ya da inatla görmek istediğini görüyorsun. Adamın kasetler yayılmasın diye örgütlerle iletişim kurduğu bile ortaya çıktı. Ceza alıp içeri girdi.

Birisi estetik ameliyat olup Cübbelinin yerine geçmiş ve ona komplo kurmuş. Senin kafa nası çalışıyo ya? :D

Ha bu arada pek bi savunmacı gördüm İslam konusunda seni. Neye inanayım bilemedim. 40 yıllık hacı gibisin mübarek.
Fuhuş yaptığı alenen ortada olan bir adamın arkasından Müslümanların hala nasıl gittiğine olan şaşkınlığımı dile getiriyorum sadece.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Sen Cübbeliyi kafanda ilahlaştırmışsın zaten. Yalan söylemez, hata yapmaz, her dediği doğrudur. Konuşmak pek mümkün değil seninle.

Ayet gayet açık.

Sen ya hiç haber izlemiyorsun ya da inatla görmek istediğini görüyorsun. Adamın kasetler yayılmasın diye örgütlerle iletişim kurduğu bile ortaya çıktı. Ceza alıp içeri girdi.

Birisi estetik ameliyat olup Cübbelinin yerine geçmiş ve ona komplo kurmuş. Görende sanır adam başbakan filan. Senin kafa nası çalışıyo ya? :D

Fuhuş yaptığı alenen ortada olan bir adamın arkasından Müslümanların hala nasıl gittiğine olan şaşkınlığımı dile getiriyorum sadece.
kaçamak cevaplar serisi..

meğersem hollywood filmi gibiymiş. bilge kişi aydınlat bizi :)

Biz hüsnü zan besleriz. Cehennem korkusu olan bir adamın da zina yapacağına inanmayız. Bu A kişisi olsun B kişisi olsun.

Bak bakalım bişeyler ifade edecek mi?

breaking-bad-actor-bryan-cranston-walked-around-comic-con-wearing-a-heisenberg-mask-and-no-one-knew.jpg

heisenberg%20mask.jpg

bryan-cranston-aaron-paul-mask.jpg

Nasıl bakmak istersen öyle görürsün. Küp içindekini sızdırırmış. Eh senden de ne sızıyor belirsiz be mübarek. Oruç vakti de başlamışken dua edelim biz sana. Allah ıslah etsin...

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaçamak cevaplar serisi..

meğersem hollywood filmi gibiymiş. bilge kişi aydınlat bizi :)

Biz hüsnü zan besleriz. Cehennem korkusu olan bir adamın da zina yapacağına inanmayız. Bu A kişisi olsun B kişisi olsun.

Bak bakalım bişeyler ifade edecek mi?

breaking-bad-actor-bryan-cranston-walked-around-comic-con-wearing-a-heisenberg-mask-and-no-one-knew.jpg

heisenberg%20mask.jpg

bryan-cranston-aaron-paul-mask.jpg

Nasıl bakmak istersen öyle görürsün. Küp içindekini sızdırırmış. Eh senden de ne sızıyor belirsiz be mübarek. Oruç vakti de başlamışken dua edelim biz sana. Allah ıslah etsin...
Peki kardeşim ben seni fantezilerinle başbaşa bırakıyorum.

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Peki kardeşim ben seni fantezilerinle başbaşa bırakıyorum.

Evimizdeki televizyondan internetten gorduklerimizle bu kadar net konusmamiz dogru olmaz yapmis veya yapmamis bunu bilemeyiz sen hocanim hakkinda iyi dusun zaten zamani gelince neyin ne oldugunu ogrenecek herkes

kingofsword

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evimizdeki televizyondan internetten gorduklerimizle bu kadar net konusmamiz dogru olmaz yapmis veya yapmamis bunu bilemeyiz sen hocanim hakkinda iyi dusun zaten zamani gelince neyin ne oldugunu ogrenecek herkes
Adam çıkmış birisinin estetik ameliyat olup Cübbelinin yerine geçtiğini savunuyor. Diyelim ki kanıtlandı adamın fuhuş yaptığı. Ee? Kim bu adam başbakan filan mı? Önceki mesajlarda paylaştığım videodaki gibi abuk sabuk açıklamalar yapıp yediden yetmişe herkesin alay konusu olan bi adam sırf "hoca" olduğu için korunmaya çalışılıyo. Biz onların hiçbir bilgi belgeye dayanmadan attıkları iftiraları da biliriz. Onlar için önemli olan adamın "hoca" olup olmadığı. Gerisi teferruat.

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kimsenin fikrini dogrulamak bana dusmez herkes kendi icin dogru yolda ilerlesin ve lutfen tartisma daha buyumeden son nokta konulsun .

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kırıcı olmaya gerek yok. Bir konuya tahammül edemiyorsak yorum yapmaktan kaçınalım.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Adam çıkmış birisinin estetik ameliyat olup Cübbelinin yerine geçtiğini savunuyor. Diyelim ki kanıtlandı adamın fuhuş yaptığı. Ee? Kim bu adam başbakan filan mı? Önceki mesajlarda paylaştığım videodaki gibi abuk sabuk açıklamalar yapıp yediden yetmişe herkesin alay konusu olan bi adam sırf "hoca" olduğu için korunmaya çalışılıyo. Biz onların hiçbir bilgi belgeye dayanmadan attıkları iftiraları da biliriz. Onlar için önemli olan adamın "hoca" olup olmadığı. Gerisi teferruat.
Olabilir diyoru. Benzeri de olabilir. Bu gerçek olsaydı o adam ne hapisten çıkardı, ne de cemaatin içine geri girip yaşayabilirdi. Artı, hoca olup olmadığına sen mi karar verecen :) Neymiş kriterlerin, adnan oktar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...