CSS Tema

sonercelix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://www.microsoft.com/web/

microsoftun sitesindeki şu sağdaki mavi efekt hoşuma gitti. Onu sağ tarafa CSS ile nasıl yapabilirim. Her yerdeki yoğunluk aynı değil, tekrarla da olmaz. Komple alıp arkaplana mı çağırmam gerek ??

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
O arkaplan resmi. Css ile de yapilabilir belki o tarz bi sey tam bir bilgim yok ama Gimp ile yada Photoshop ile cok basit bir sekilde yapilabilir. Ustte az bir efekt var tabi onu saymiyorum. Ozelligin adini hatirlayamadim simdi, . Seciyorsun ve fareyi asagi dogru yada istedigin yone dogru cekiyorsun ve buna benzer bir sonuc elde ediyorsun.

smokje

Asistan
Reaksiyon puanı
0
body {
background: -moz-linear-gradient(right top 225deg, #00abeb, #fff)
background: -webkit-gradient(linear, right top, left bottom, from(#00abeb), to(#fff))
}

üzerinde oynayıp istediğin tonları elde edebilirsin.

Jaguar66

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanırım bahsettiğiniz özellik "Gradient Tool" aracı. Bununla istediğiniz işlem yapılabilir. Fakat araca tıkladığınızda istediğiniz renk tonları çıkmayacaktır. Renk tonu ayarlamasını işaretlediğim yerden yapabilirsiniz (2. fotoğrafta) .. ayrıntılı olarak bilmiyorum :(

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
CSS belki her browser için çözüm olmaya bilir. En garantisi, fazla yoğun bir site yapmıyorsanız arkaplan yapmak.