CS:GO Düşük FPS Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Exipol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartı: RX5600 XT.
İşlemci: R5 1600.
RAM: 8x2 16GB
Bilgisayarımın ana bileşenleri bu şekilde ve geri kalan tüm sistem parçaları da birbiriyle uyumlu. Diğer oyunlarda normal FPS-sıcaklık değerleri alırken CS:GO'da
FPS değerlerim 60'a kadar düşüyor sebebi ne olabilir?
(Not):Oyun ayarlarını düşürmeyi-yükseltmeyi denedim, çözünürlük ayarlarını düşürmeyi-yükseltmeyi denedim, sürücülerim güncel, kasa temizliğini düzenli yapıyorum.

Son düzenleme:

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Oyun içerisindeyken işlemci ve ekran kartınız için kullanım oranları ve sıcaklık değerleri nedir? Hatırladığım kadarıyla csgo işlemciye daha çok yükleniyordu diğer oyunlara kıyasla. Ayrıca ram bilgilerinizi de paylaşmanız daha iyi olabilir. Arka planda çalışan uygulamalar ram tarafında sıkıntı oluşturup oyununuzu etkiliyor olabilir.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Oyun içerisindeyken işlemci ve ekran kartınız için kullanım oranları ve sıcaklık değerleri nedir? Hatırladığım kadarıyla csgo işlemciye daha çok yükleniyordu diğer oyunlara kıyasla. Ayrıca ram bilgilerinizi de paylaşmanız daha iyi olabilir. Arka planda çalışan uygulamalar ram tarafında sıkıntı oluşturup oyununuzu etkiliyor olabilir.
Konu açılalı 1 dk olmuş abi :tearsofjoy:

Exipol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet RAM bilgisini eklememişim 8x2 16GB Ram kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet RAM bilgisini eklememişim 8x2 16GB Ram kullanıyorum

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Oyundayken performans verilerinizi izleyip bizimle paylaşmanızı rica edebilir miyim? Ram'in kaç gb kullanıldığı, ram frekansı, ekran kartının kullanım yüzdesi, ekran kartının sıcaklığı, işlemcinin kullanım yüzdesi, işlemcinin sıcaklığı. bu bilgileri paylaşabilirseniz ben veya bu konularla ilgili bilgisi olan bir başka arkadaşımız size yardımcı olacaktır :)

Exipol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oyundayken performans verilerinizi izleyip bizimle paylaşmanızı rica edebilir miyim? Ram'in kaç gb kullanıldığı, ram frekansı, ekran kartının kullanım yüzdesi, ekran kartının sıcaklığı, işlemcinin kullanım yüzdesi, işlemcinin sıcaklığı. bu bilgileri paylaşabilirseniz ben veya bu konularla ilgili bilgisi olan bir başka arkadaşımız size yardımcı olacaktır :)
Şunu söyleyeyim GPU değeri çok garip bir şekilde %45-98 arası kullanım 800-1760 Mhz değerine çıkıyor. CPU kullanımı %10-28 kullanım sabit 3425 Mhz kullanıyor. RAM kullanımı genel olarak 8GB değerinde. Ben sorunun ekran kartı kısımında olduğunu düşünüyorum bu değerlerde

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Şunu söyleyeyim GPU değeri çok garip bir şekilde %45-98 arası kullanım 800-1760 Mhz değerine çıkıyor. CPU kullanımı %10-28 kullanım sabit 3425 Mhz kullanıyor. RAM kullanımı genel olarak 8GB değerinde. Ben sorunun ekran kartı kısımında olduğunu düşünüyorum bu değerlerde
Evet bir garip bence de. İşlemci kullanımı bu kadar düşükken ekran kartı neden kararsız çalışıyor bilemiyorum. Konu ile ilgili yardımcı olabileceğini düşündüğüm hocamı çağırayım :)
@met 35, hocam yardımcı olabilir misiniz?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sadece cs go da olan bi sorun ise,bi kaç tık eski driver ile deneyin.800 mhz ,zaten masaüstü düşükçalışma frekansı olması lazım. Sanki işlemci hiç yük almıyor gibi bi durum var. Düşük fps ,ondan dolayı olabilir.

Exipol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece cs go da olan bi sorun ise,bi kaç tık eski driver ile deneyin.800 mhz ,zaten masaüstü düşükçalışma frekansı olması lazım. Sanki işlemci hiç yük almıyor gibi bi durum var. Düşük fps ,ondan dolayı olabilir.
Warzone,BF1,Titanfall 2,Apex Legends, vs gibi aklınıza gelebilecek tüm oyunlarda FPS sorunum yok bir tek cs:go da oluyor. Ne kadar eski bir driver kurmamı önerirsiniz ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Çok eski olmasında ,bi kaç seviye olabilir.Bi de oyundan kaynaklı bi durumda olabilir ayrıca .
Nette ,cs go silip tekrar yükleme ile fps düşüşlerini çözenler var. Çok konu gördüm.