Crytek Yine Korsandan Yakındı

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Donanım canavarı Crysis'in yapımcısı Crytek, oyunlarının korsanının, orijinal sürümden fazla sattığını söylerken, gelecek planlarına da açıklık getirdi.

Son yayınlanan Crysis yamasının indirilme oranlarını temel alarak konuşan Crytek yetkilisi Harald Seeley, görünen satışlardan çok daha fazla oyuncunun Crysis'e sahip olduğunu söyledi. Daha önce de Crysis Warhead'in PC'ye özel son oyunları olacağını belirten Crytek, bu sefer konuya açıklık getirerek PC platformunu tamamen terk etmeyeceklerini, artık hem konsol hem de bilgisayara oyun üreteceklerini ifade etti.

crysis-121yama.jpg

İlk Far Cry'ı yaptıkları zamandan bu yana konsoldaki teknolojinin büyük gelişim gösterdiğine dikkat çeken Harald Seeley, konsollardaki dijital hakları koruma teknolojilerinin de daha gelişmiş olduğunu, bu sayede oyuncuların kolay kullanımlı ve güvenilir platformlarda oyun keyfine eriştiklerini kaydetti.

Bilgi İçin: Crytek
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Adamların sadece bizim için üretmiş olduğu tamamen Türkçe dil desteği olmasına rağmen halen buna ihanet edipte korsan dvd alanlara hayret ediyorum.Beş kişi 3 kez çarşıya çıkarken bindiği dolmuş parasını verseler alabilecekken neden böyle bir yola başvuruyorlar hayret verici.Esasında doğru yapıyorlar alışmışlar bir kere hiç farketmez onlar için..

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Crytek'te amma mızmız çıktı.Sanki sadece onların oyunları kopyalanıyor. Souris kimse korsan almayıpta 5 kişi toplanıp alsa bunlarda bu sefer "5 kişi toplanıp alıyorlar,yeteri kadar kazanamıyoruz" da der.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
hep şikayet olur korsan da olur, o yüksek donanımın fiyatına oyunu dahil edip satsalar korsandan yakınmazlar o kadar.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Crytek'te amma mızmız çıktı.Sanki sadece onların oyunları kopyalanıyor. Souris kimse korsan almayıpta 5 kişi toplanıp alsa bunlarda bu sefer "5 kişi toplanıp alıyorlar,yeteri kadar kazanamıyoruz" da der.

Toplanıp aldığını bilmezler onlar öyle birşey demezler ;)

Ayrıca bu sayede yasal olmayan bir yoldan kurtulmuş oluruz.Crytek 3000 adet sattı ilk çıktığında crysis'i misal ortalama 35 ytl karı olsa kazandığı rakam belli korsanda adam bir ayda ne kadar kazanıyor malum...Bu yüzden gelişim engelleniyor bize faydalı şeyler üretilemiyor.Bu her firma için böyle.

Wow gibi yapacaklar en sonunda göreceğiz o zaman dünya kaç bucak.Adamlar oyun yapıyor satın alıyorsun sonra oyunda süren varmış süre bitince yeniden para verip süre alıyorsun yok ya...
Neyse ya çenem düştü Arkadaşlar Korsan Almayın ohhh be ...

rocky61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Orjinal alırım bu oyunu çünkü makul bir fiyat istiyorlar diğerleri gibi 120 ytl değil...

srknyzfr1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bugün ea storeden crysis warhead'ı yüklemeye başladım... ea manager araclığı ile yüklüyorum...dvd henüz türkiyeye gelmediği için dayanamayıp satın aldım..ama dosya boyutu çok büyük 7.2 gb sabaha iner herhalde..ilk olarak crysis 1 ' i korsan oynamıştım..ama bf 2142 gibi online oynamak için warheadı orjinal aldım bakalımm umarım beklediğimden fazlası çıkar..bu arada önerim olacak...single player olarak oynasan oynasan 1 kere oynar oyun bitirir canın sıkılır..ama multi player olarak aylarca oynasan bıkmazsın...

dLL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Oyunun Piyasaya Sürüldüğünden Fazla Değil 2-3 Saat Sonra Oyun Warezlerde Görülmeye Başladı.Ben Türk Vatandaşıysam Bu Crysis'i İnternetten İndirip Emeğe Küfür Etmem!Türkçe Çıkıyorsa Bilin ki Ne Zorluklarla Buralara Gelinmiş ve Ben Bu Emeğe Sırtımı Dönmem.Herkezden Ricam Crysis Warhead'ı Orjinal Almasıdır.!Param Yok Diyipte Kıvrılmayın 3-4 Arkadaş Alıp Paşa Paşa Oynayabilirsiniz..

Lütfen Herkez Orjinal Almaya Özen Göstersin!

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Oyunun Piyasaya Sürüldüğünden Fazla Değil 2-3 Saat Sonra Oyun Warezlerde Görülmeye Başladı.Ben Türk Vatandaşıysam Bu Crysis'i İnternetten İndirip Emeğe Küfür Etmem!Türkçe Çıkıyorsa Bilin ki Ne Zorluklarla Buralara Gelinmiş ve Ben Bu Emeğe Sırtımı Dönmem.Herkezden Ricam Crysis Warhead'ı Orjinal Almasıdır.!Param Yok Diyipte Kıvrılmayın 3-4 Arkadaş Alıp Paşa Paşa Oynayabilirsiniz..

Lütfen Herkez Orjinal Almaya Özen Göstersin!

O zaman ben çok uzun zamandır küfrediyorum,mübarek Ramazan'da da küfrettiğim için özür diliyor ama Crytek GMBH ve ELECTRONIC ARTS,INC adlı şirketlerin göreceğiniz üzere Türk şirketi olmadığı için hiçbir yerinden Türklük veya Türkiye ile alakası olmadığı ve bahsi geçen sözde Türk şirketi Crytek'in daha Türkçe sitesini göremediğim için ben bu oyunuda paşa paşa indiririm(sizin mesajınızda yok Türk oyunu onun için alın vs. gibi birşey okumadım ama ileriye dönük olarak yazıyorum). Ayrıca Türkçe çıkmasına da saygı duyuyorum o yüzden Türkçe'sini indirmiyorum zaten.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
adamlar haklı
oyun çıktığı gibi warez e düştü...

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Yahu ne Türk oyunu bırakın bu işleri. Türkiye şartlarında orjinal oyun alınmaz. Ben almıyorum ha söyle bir durum var eski güzel oyunlar 10 Ytl ye falan satılıyor arsivlik için alabilirim ama ben bi Lego Indıana Jones'a 120 Ytl yada Call Of Duty: Modern Warfare'e 90 Ytl para veremem.

Paşa paşa indiririm internetten 1-2 bekleyip. Hiç fark olmadan da oynarım.

Forever Torrent..

tehlike724

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internetten indirip yükledim pc ye. hiç oynayamadım ekran akrtından dolayı geri sildim. bence de türkçe olması güzel ama kopyalanmaya bakarsanız vista için özel güvenlik yazılımı geliştirildi dediler. onu da kırmayı becerdiler. şimdi kopyalanmayan oyun varmış gibi açıklama yapmışlar

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
"Türkler yaptı orjinalini alın" demek, diğerlerinin yaptığını indirmeyi mübah kılmaz.

"Korsana hayır" gibi klişe laflar edecek değilim.Ama hangi ülkenin ürünü olursa olsun, üreticisinin izni dışında lisansız ürün kullanmak hırsızlıktır.Şu an lisanssız yazılım kullnamasam da geçmişte ben de kullandım herkes gibi.Ama ne olursa olsun eğri oturup doğru konuşmak lazım.Nasıl ki başkasının malını rızası dışında kullanmak hukuken ve dinen yanlış ise korsan yazılım kullanmakta aynı şekilde yanlıştır.

Orjinali çok pahalı diyerek korsana yönelmek yapılan işi haklı kılmaz.Çünkü çalınan şey hayati öneme sahip değil.Bilgisayar olmadan da insan hayatını sürdürebilir.
Canım rokfor peyniri istese pahalı diye çalmam doğru mu?

Ama firmalara da birçift söz söylemek gerek sanırım.Eğer bu satış fiyatlrarıyla zarar etmiş olsalardı, kesinlikle farklı bir fiyat politikası benimserlerdi.Satışlardan korsana rağmen memnunlar ki ürün fiyatlarında bir değişiklik yok.