Crytek Türkiye'ye Geliyor

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
türk firmasının tr de olmaması başlı başına bir sorun değil mi ?

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
açsın tabi açsın ama ne tarz çalışmalar yapacaklar acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunu en başından yapmaları gerekti bence biraz geç oldu

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
11
umarım türk milleti, cyrsis oyununu korsan indirip oynamak yerine parasını verip satın alarak bu jeste karşılık verir...

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Türkiye için çok hayırlı bir olay.Kendilerinin Türkiye'yle pek bir bağlantıları olmamasına rağmen bütün Crysis serisini tamamiyle Türkçe yapmaları bile ne kadar vefalı ve vatanını seven kardeşler olduklarının kanıtı bence.Allah başarılarını daim etsin.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Türk firması destek olmalıyız oyunları orjinal alıp oynamalıyız.Ayrıca sahibi Türk olan firmanın Türkiye'de şubesi olmamasıda işin ilginç yanlarından birisi tabi.

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Crytek Türk firması değildir, sadece sahipleri Türk asıllıdır. Firma çalışanlarının %99 u alman. Lütfen bi Mesut Özil faciası daha yaşatmayalım kendimize.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bazı arkadaşlar çalışanları alman falan demiş olabilir. bunun sahiplerinin Türk olması nedeniyle Türklere ait bir firma olduğu gerçeğini değiştirmez. ayrıca Türkiyede yasal olarak satılan oyun pazarı daha yeni yeni büyümeye başladı. şimdi dürüstçe söylemek gerekirse ben dahil kaç arkadaşımız oyunlara para verip alıyoruz. siz olsaydınız bir pazarın olmadığı yere sadece vatanseverlik adına yatırım yaparmıydınız. gerçekçi olalım arkadaşar. ben kazakistandaki firma ofisimize geldiğimde ben dahil sadece 3-4 kişinin Türkiyeli kalanlarının kazak olduğunu görüyorum. bu firmamın Türk firması olduğunu değiştirmez. evet, zamanı gelmişti ve bu değerli arkadaşlarımız aynı zamanda bir vefa örneği göstererek Türkiyede ofis açıyorlar. benim şimdiye kadar iki tane oyun satınaldım. biri crysis 2 idi şimdiden sonrada çıkacak oyunlarını parasını verip alacağım ki dahada büyüsünler. ülkemize daha fazla yatırım yapsınlar..

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
İlk oyunu orjinal aldım ve halen duruyor, 2. oyunuda pahalı diye alamadım, ilk oyunu kadar ucuz olmadı malesef alamadım, birazdaha ucuz olursa almayı düşünüyorum ama durumum belli :) İnşallah almaya çalışacağım.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Türkiyede oyun geliştirme sektörünün gelişmesi için bir fırsat. Bu şirketin tecrübelerinden faydalanacak ve vizyonu genişleyecek arkadaşlar zamanla kendi şirketlerini kurup piyasaya yeni oyuncu olarak çıkacaklardır.

Cyrtek şirketini bende Türk şirketi olarak görmüyorum. Sahiplerinin Türk olmasıyla Türk şirketi olmak arasında çok fark vardır. Ama bu arkadaşlar Türk şirketi olabilmek açısından atmaları gereken adımları atmaya başlamışlar ve bu çok iyi bir gelişme.