Crysis 3'te kasma yaşıyorum (Sistem iyi) [ÇÖZÜLDÜ]

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
İ7 965 Extreme işlemci
Gtx 680 Nvidia Ekran kartı
3 TB 7200 rpm seagate hdd
8 gb 2400 mhz extreme ram
650 watt power
x58a ud5 gigabyte anakart

Crysis 3 te

Advanced options kısmında hepsi very high 8x aa ile 1920x1080 çözünürlükte.

npsn3.bmp

Bu ekranda 10 fps alıyorum.İşin kötü tarafı tüm grafikleri low yaptığımda bu sadece 10 fps daha artıyor.Yani hiç bir şekilde akıcı oynanmıyor oyun.Bunun nedeni ne olabilir ? Bilgisayar yeni formatlı,driverlar tam.Soğutması tamam.Sorun nerede ? Benden daha kötü sistemi olanlar daha iyi fps ler alabiliyor :S

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
dostum 8x aa yapmışsın ondan kasıyor büyük ihtimalle. aa efektini ya 2x yap ya da kapat diğer ayarları da very high değilde high yap. bu şekilde bir dene.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar,
İ7 965 Extreme işlemci
Gtx 680 Nvidia Ekran kartı
3 TB 7200 rpm seagate hdd
8 gb 2400 mhz extreme ram
650 watt power
x58a ud5 gigabyte anakart

Crysis 3 te

Advanced options kısmında hepsi very high 8x aa ile 1920x1080 çözünürlükte.

npsn3.bmp

Bu ekranda 10 fps alıyorum.İşin kötü tarafı tüm grafikleri low yaptığımda bu sadece 10 fps daha artıyor.Yani hiç bir şekilde akıcı oynanmıyor oyun.Bunun nedeni ne olabilir ? Bilgisayar yeni formatlı,driverlar tam.Soğutması tamam.Sorun nerede ? Benden daha kötü sistemi olanlar daha iyi fps ler alabiliyor :S

dediklerimi yaptın mı? İşe yaradı mı?

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Üstad dedim ya tüm ayarları low yapıp aa yı kapatsam bile yine kasıyor.Bende bunu anlayamadım.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
öncelikle update paketleri vardır oyunun en sonuncusunu yükleyin. sonra da görüntü sürücüsü eskiyle güncelleyin. oyunun intel hd graphics ile değil ekran kartıyla açıldığına emin olun

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Benim bilgisayarın özellikleri daha düşük. İlk baştaki yağmurlu bölümde çok kasmıştı. Ayarları düşürdüm yine kastı. O şekilde oynamaya devam ettim. Sonrasında kasma olmamaya başladı:)

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu sorunun intel rapid storage technology driveri ile alakası olabilir mi ? Anakartın tüm driverlarını sitesinden orjinal olarak indirip kurdum yalnızca bu dediğim driver bu sistem yazılım yükleme gereksinmelerini karşılamıyor dedi.Bu arada oyunda ekran kartı mı çalışıyor bilmiyorum ama driverini yükledim ve dxdiag ta ekran sekmesinden gtx 680 i görüyor.Yani okumuş sistem kartı.Oyunda ekran kartının çalışıp çalışmadığına nereden bakabilirim ? Nvidia denetim masası ve nvidia experience'de öyle bir seçenek göremedim.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
oyun simgesine tıkla grafik işlemciyle çalıştır yazar. ordan.

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir seçenek yok üstad malesef.

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekran kartını güncelle crack in saglam oldugundan emin ol

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hadi ya :) şaşırdım. Sen update paketlerini kur driver güncel değilse güncelle dene bir

Üstad bunları daha konu açmadan yaptım zaten ama olmadı maalesef driverlardan sadece 1 tane kuramadı.Oda İntel rapid storage technology acaba sorun oradan kaynaklanabilir mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çözünürlüğü azalt, full hd çözünürlük ve o ayarlarla akıcı oynayabilmen için bu sistemin 3-5 katı lazım.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Üstad bunları daha konu açmadan yaptım zaten ama olmadı maalesef driverlardan sadece 1 tane kuramadı.Oda İntel rapid storage technology acaba sorun oradan kaynaklanabilir mi ?
yok. sanmam. o depolamayla ilgili. o sistemle canavar gibi açması lazım. benim ekran kartı da 680 değil 660 ama baya iyi oynadım. nvidia denetim masası ayarlarını yaptın mı?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Crysis 3 için 680 yeterli değil yüksek ayarlarda.
Adamlar 2 tane 690 ile 60 fps'yi ancak görüyor yüksek ayarlarda.
Senin kartın 30 fps civarında geziyor.

900x900px-LL-b9aacedb_Crysis_3_Benchmarks_Grafikkarten_1080p_Very_High_4x_SMAA_16x_AF_PCGH.png

FraKaj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GRAFİKLER:
Çözünürlük 1280x720
Örtüşme Önler FXAA
Doku çözünürlüğü Yüksek
V-Sync Evet
Sistem Özellikleri Orta

GELİŞMİŞ GRAFİKLER:
Hepsi orta
Anizotrop Filtreleme 4X
Hareket bulanıklığı Orta
Mercek yansıması Evet

Lenovo z580 İntel Core i5-3210M (3M Cache 2.50 Ghz), nVidia Geforce GT635M 2 Gb DirectX 11, 8 Gb DDR3 1600 Mhz (2x4Gb)
Ben yukarıdaki ayarlar ile oynuyorum. Sıkıntı yok. Sadece örtüşme önler'i artırdığımda kasmaya başlıyor.
Bunları bir dene. Sıkıntı yoksa teker teker artırarak deneyip kasmayacak en iyi üst seviyeyi bulursun.

Birde nVidia Denetim Masasında hangi programların hangi ekran kartı ile çalıştırılacağını gösteren bir bölüm var. Oradan Crysis 3'ü varsayılan olarak "Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi" olarak seç.
Unutmadan 1 hafta önce ekran kartı güncellemesi geldi. Güncelleştirmeyi yaptıktan sonra daha bir rahatladı sanki.

İnşallah yoluna koyarsın. Kimsenin bu zevkten fazla uzak kalmasını istemem.

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Oyun grafiklerini düşür. Bir yararı olacağını düşünmüyorum ama game booster kullan.

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorun çözülmüştür.Crysis 3 te anti aliasing 8x smaa(en yüksek) tüm grafikler very high 1920x1080 çözünürlükte yukarıda verdiğim resimde artık 30 fps den aşağı düşmüyor.Nedeni işlemcinin aşırı ısınmasıymış.İşlemci soğutucunun bir vidası çıkmış.Bakır borular işlemciye temas etmeyince soğutma yapmayıp kasmaya yol açıyormuş.Bunuda core temp adlı programı indirince gördüm.Bir baktım işlemci 80 85 derece görüyor.Kesin bir sorunu var sandım ve kasanın içini açınca onu gördüm.İşlemci soğutucuyu güzelce macunlayıp tekrar taktım.Sorun ortadan kalktı.Yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Hah iyi bari bende tam kasayı atmaya cıkıyordum balkona

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana da yardım en son model ekran kartı gıgabyte asus işlemci Windows 8 pro 86x 8gbram 8 çekiredekli kasa ama kasıyor hep bölüm başlarında kasıyor bir çözüm buldum ama bunu tekrar tekrar yapmakdan sıkıldım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
64 bit kurarsan 8 gb ramı kullana bilirsin ama 32 bit en fazla ramın 2 gbsini kullanır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bu cok eski bi konu ancak Benim sorunum büyük
Crysis'1 i en düşük ayarlarda oynuyamıyorum sistemim ise şöyle
Ekran Kartı:Nvidia GeForce 9500GT
Ram:3GB
İşlemci:İntel(R)Pentium(R) D Cpu:3.20ghz ve 32bit En düşük ayarlarda sesleri falan kapatınca bile arka planda program olmadığı halde çok kötü kasıyor Lütfen yardım :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Crysis; 10 sene sonraki sistemlerde bile aynı olur. Zaten oyun kökten hatalı eksik yapılmış. Sistemle alakası yoktur.