CPU-Z Code Name İle İlgili Sorum Olacaktı Lütfen Yardım !!

Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Üstadlarım,

Benim Merak Ettiğim CPU-Z programından işlemcime baktıgımda Zambezi yazıyor fakat internetten işlemcimi araştırdığımda ise Bulldozer yazıyor :S Bu code namenin anlamı nedir yani bunu açıklarsanız sevinirim..

Benim İşlemcimin GPU-Z'deki Görüntüsü ;
8rbwx.png

İnternetten Araştırdığımda GPU-Z Görüntüsü;
4100-turbo.jpg

Açıklarsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkür ederim <3

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Birde 1.58.7 cpu-z yi indirip deniyin. 1.59 üzeri versiyonlarında zambezi yazıyo diye biliyorum.

Reaksiyon puanı
0
bi deniyim

evet 1.58 versionu resmi böyle amd fx 4110 yazıyor ve bulldozer yazıyor :D 4110 değilki 4100 ama ben bios güncellemiştim ondanmı acaba 4110 deyo :D
8s06d.png

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
cpu-z hatalı yazabilir. çok dert etmeyin. amd ekran kartlarında da hala ati logosu var. değişemediler bir türlü. :)

Reaksiyon puanı
0
cpu-z hatalı yazabilir. çok dert etmeyin. amd ekran kartlarında da hala ati logosu var. değişemediler bir türlü. :)

Valla ben bu işten bişey anlamadım şimdi bu işlemcim bulldozermi zambezimi :D zambezi ve bulldozer arasındaki fark nedir performans farkı oluşurmu? şimdiden teşekkür ederim [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] üstadım.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Valla ben bu işten bişey anlamadım şimdi bu işlemcim bulldozermi zambezimi :D zambezi ve bulldozer arasındaki fark nedir performans farkı oluşurmu? şimdiden teşekkür ederim [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] üstadım.
ikisi de. :)

bulldozer işlemcide kullanılan teknolojinin adı. zambezi ise işlemci ailesinin kod adı. ::)

yani "bulldozer tabanlı zambezi işlemci ailesi" diye geçiyor. :) Fx serisi tüm işlemcilerde durum böyle. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_FX_microprocessors#.22Zambezi.22_.2832_nm_SOI.29