CPU kullanımı çok artıyor

TayfunYilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar bende onboard intel ve ati ekran kartı var inteli iptal edip atiyi kullanınca hiçbir şey açmadan bile cpu kullanımı yüzde 90 a ulaşıyor ekran kartım güncel

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
psunun güç yetireme gibi bir problemi olabilir mi acaba.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Son sürücüleri yüklemeyi denedin mi? Yada sistemle birlikte CD de gelen sürücüler ayrı bir çözüm yolu.

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
ctrl+alt+del ile çalışan programlara baktın mı?windows bazen programları kapatamayabiliyor,biz kapattığımızı sansak bile. toplam bellek kullanımına ve görev yöneticisindeki işlemler menüsünde bulunan sistem boşta sistemi denen sekmede kullanımın ne kadar göründüğüne bir bak,eğer tuhaf değeler görnüyorsa sorunun bununla ilgisi olabilir. antivirüs kullanıyor musun bu arada? onboard kartı disable etmenle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum,üstteki üyenin dediği psu'nun yetersiz kalması ihtimali dışında tabi. ekran kartının yazılımı ile ilgili bir durum diyeceğim ancak çok sallama bir yorum olacak. ati kart demişssin hangi model olduğunu ve psu'nun kaç watt olduğunu ve psu'nun markasını(evet markası çünkü bazı adi markaların psu'nun kaç watt olduğu ile ilgili iddia ettikleri değerler ile gerçek değerlerinin aynı olmadığını biliyoruz) biliyorsan probleminin gücün yetmemesi ile ilgili olup olmadığını anlayabilirsin.

TayfunYilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Carnege galiba windows arkadan program çalıştırıyor bilgisayarı kapatıp açtım sorun şimdilik düzeldi ilginiz için teşekkürler