CPU ısım hiç normal gelmiyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim Lenovo ideapad Z510 bir laptopum var ve içindeki hard diski bad sector yaptığından dolayı yeni bir Kingston SA400S bir ssd aldım ve montajladım. Tabii uzun süredir termal macun fln yenilemiyodum açmışken temizliğini falan yapayım dedim. Ve yaptım PC'yi açtım bir güzel Windows 10'u kurdum driverler fln yükledim ancak yüklediğim Windows 10'un orjinal 20H2 sürümü ancak bi aptallık ettim ve Windows 10 20H2 sürümünün GHOST SPECTRE adlı yazılımcıdan indirdiğim Windows 10 SuperLite adlı sistemi kurdum. Ancak orjinal 20H2 kullanırken de lite kullanırken de bir şey dikkatimi çekti. Bilgisayar bana eski haline göre çok ısınıyor gibi geldi bilmiyorum fotoğraflar atacağım sistemden ve cpu sıcaklığımdan, normaldir veya bir sıkıntı var vs. diye yorum yaparsanız mutlu olurum, teşekkürler. Hatta şöyle söyleyeyim Valorant adlı bir oyunu severek oynuyorum ve ortalama 100 fps alıyorum ama o kadar ısınıyor ki, fan kısmına elini süremiyorsun o derece. Attığım fotoğrafta sadece Microsoft Edge ve Zoom programalrı açık. Zoom'da canlı dersteyken atıyorum fotoğrafları. Ancak şöyle bir sorunum daha var. Bilgisayara format attıktan sonra oldu bu olay driverlerden şüpheleniyorum ama yine bir sıkıntı daha sıkıntı sıkıntı sıkıntı... Driverleri Lenovonun sitesinden yükleyeyim diyorum ama eski drverleri veriyor. Programla kuracağım, bu sefer programlar sıkıntılı zaten. Birde sizden bir öneri isteyeceğim. En güncel ve doğru WHQL izmalı driverleri nerden indirebilirm.
cpu 2.PNG
dxdiag 1.PNG
dxdiag 2.PNG
dxdiag 3.PNG

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
İçindeki önemli dosyaları alın ve sonra format atıp orijinalini kurun.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Pekii en güncel ve orjinal sürücüleri verecek bir site biliyor musun. Birde Windows 8.1 Pro mu kursam Windows 10 ilk sürüm mü kararsız kaldım
Donanım üreticinin resmi sitesinden indir başka yere güvenme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı açınca işlemcinin üstünü sildin mi?

Eğer sildiyseniz Termal Macun yenilemeniz gerek

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
burada CPU ısısı normal olmayan birisi varsa oda benim :tearsofjoy:
25 dklık gta 5 oyun sonucu 94 derece :(

mer midyel

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim Lenovo ideapad Z510 bir laptopum var ve içindeki hard diski bad sector yaptığından dolayı yeni bir Kingston SA400S bir ssd aldım ve montajladım. Tabii uzun süredir termal macun fln yenilemiyodum açmışken temizliğini falan yapayım dedim. Ve yaptım PC'yi açtım bir güzel Windows 10'u kurdum driverler fln yükledim ancak yüklediğim Windows 10'un orjinal 20H2 sürümü ancak bi aptallık ettim ve Windows 10 20H2 sürümünün GHOST SPECTRE adlı yazılımcıdan indirdiğim Windows 10 SuperLite adlı sistemi kurdum. Ancak orjinal 20H2 kullanırken de lite kullanırken de bir şey dikkatimi çekti. Bilgisayar bana eski haline göre çok ısınıyor gibi geldi bilmiyorum fotoğraflar atacağım sistemden ve cpu sıcaklığımdan, normaldir veya bir sıkıntı var vs. diye yorum yaparsanız mutlu olurum, teşekkürler. Hatta şöyle söyleyeyim Valorant adlı bir oyunu severek oynuyorum ve ortalama 100 fps alıyorum ama o kadar ısınıyor ki, fan kısmına elini süremiyorsun o derece. Attığım fotoğrafta sadece Microsoft Edge ve Zoom programalrı açık. Zoom'da canlı dersteyken atıyorum fotoğrafları. Ancak şöyle bir sorunum daha var. Bilgisayara format attıktan sonra oldu bu olay driverlerden şüpheleniyorum ama yine bir sıkıntı daha sıkıntı sıkıntı sıkıntı... Driverleri Lenovonun sitesinden yükleyeyim diyorum ama eski drverleri veriyor. Programla kuracağım, bu sefer programlar sıkıntılı zaten. Birde sizden bir öneri isteyeceğim. En güncel ve doğru WHQL izmalı driverleri nerden indirebilirm.Ekli dosyayı görüntüle 144933Ekli dosyayı görüntüle 144934Ekli dosyayı görüntüle 144935Ekli dosyayı görüntüle 144936
şarj simgesini nasıl öyle yaptın?

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim Lenovo ideapad Z510 bir laptopum var ve içindeki hard diski bad sector yaptığından dolayı yeni bir Kingston SA400S bir ssd aldım ve montajladım. Tabii uzun süredir termal macun fln yenilemiyodum açmışken temizliğini falan yapayım dedim. Ve yaptım PC'yi açtım bir güzel Windows 10'u kurdum driverler fln yükledim ancak yüklediğim Windows 10'un orjinal 20H2 sürümü ancak bi aptallık ettim ve Windows 10 20H2 sürümünün GHOST SPECTRE adlı yazılımcıdan indirdiğim Windows 10 SuperLite adlı sistemi kurdum. Ancak orjinal 20H2 kullanırken de lite kullanırken de bir şey dikkatimi çekti. Bilgisayar bana eski haline göre çok ısınıyor gibi geldi bilmiyorum fotoğraflar atacağım sistemden ve cpu sıcaklığımdan, normaldir veya bir sıkıntı var vs. diye yorum yaparsanız mutlu olurum, teşekkürler. Hatta şöyle söyleyeyim Valorant adlı bir oyunu severek oynuyorum ve ortalama 100 fps alıyorum ama o kadar ısınıyor ki, fan kısmına elini süremiyorsun o derece. Attığım fotoğrafta sadece Microsoft Edge ve Zoom programalrı açık. Zoom'da canlı dersteyken atıyorum fotoğrafları. Ancak şöyle bir sorunum daha var. Bilgisayara format attıktan sonra oldu bu olay driverlerden şüpheleniyorum ama yine bir sıkıntı daha sıkıntı sıkıntı sıkıntı... Driverleri Lenovonun sitesinden yükleyeyim diyorum ama eski drverleri veriyor. Programla kuracağım, bu sefer programlar sıkıntılı zaten. Birde sizden bir öneri isteyeceğim. En güncel ve doğru WHQL izmalı driverleri nerden indirebilirm.Ekli dosyayı görüntüle 144933Ekli dosyayı görüntüle 144934Ekli dosyayı görüntüle 144935Ekli dosyayı görüntüle 144936
Mikrosoft'un kendi sitesinden windows kurun . Superlite gibi modifiyeli windows sürümlerinde böyle sıkıntılar olabiliyor.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Donanım üreticinin resmi sitesinden indir başka yere güvenme.

Bilgisayarı açınca işlemcinin üstünü sildin mi?

Eğer sildiyseniz Termal Macun yenilemeniz gerek
tabii ki sildim ve yeniledim

Mikrosoft'un kendi sitesinden windows kurun . Superlite gibi modifiyeli windows sürümlerinde böyle sıkıntılar olabiliyor.
peki böyle bir cihaza windows 8.1 mi windows 10 1507 yani 2015 sürümü kullansam mı kararsız kaldım çünkü bilerek yeni windows kurmuyorum içindeki boş boş kullanmadığım birton uygulama ve defenderle sistemi yoruyor

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
şarj simgesini nasıl öyle yaptın?
lenovo cihazın varsa microsoft storeden lenovo vantage uygulamasını indirmen lazım

Sürmesini iyi biliyormusunuz çünkü sürmenin çok detaylı ayrntıları var diye biliyorum
tabii üstünü çok olmayacak şekilde işlemcinin her tarafına eşit ve abartmadan sürdüm ama bu windows sürümünü kurduktan sonra oldu ssd var uefi bios yinede yavaş açılıyor normal windows sürümlerinde açtıktan 6 7 saniye sonra masaüstü geliyor

Mesela bir oyun oynasam bu işletim sisteminde %40 cpu kullanımına rağmen 80 90 derece oluyor %80 windows veya driverle alakalı bir sorun

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Lütfen güncel olarak belirtilen Windows 10 kurunuz, eğer tekrar sorun çıkarsa o zaman konu açabilirsiniz. 2. parti Windows yazılımlarına destek vermemiz anlamsız olur.

Buyurun : Windows 10'u İndirin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...