Cpu hız sabitleme ihtimalimiz varmı ?

Batuhan Türkeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm ben bilgisayarımda oyınun oynarken 150 fps alıyorum haliylr cpu ısınınca kendini korumya alıp 70 derecede kendini kesiyor ve hızı düşürüyor buda fps kaybına neden oluyor ben bu cpu hızını 3000mhz de kullanıyorum mesela 2800 e sabitlesem ısınsada düşmese böyle bir ihtimal varmıdır ?

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Max hızda sabitleme programları var diye biliyorum ama bu sefer de sıcaklık hızla yükselecek 90 gibi bir dereceye gelince bilgisayar kendini kapatacaktır. Size bir faydası olmaz. Sıcaklığı düşürecek önlem almaya çalışın farklı çözümler peşinde koşmayın.

Halktan Biri

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Aleykümselam. En kolayından güç seçeneklerinden yüksek performansı seçin. :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Max hızda sabitleme programları var diye biliyorum ama bu sefer de sıcaklık hızla yükselecek 90 gibi bir dereceye gelince bilgisayar kendini kapatacaktır. Size bir faydası olmaz. Sıcaklığı düşürecek önlem almaya çalışın farklı çözümler peşinde koşmayın.
Overclock ile bunu sağlamak mümkün mü?

Batuhan Türkeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Zaten öyle yüksek performansta ama benim sorunumu sen anlamadın tam olarak zaten performansı iyi ama pc 70 dereceye gelince kendini 800 mhz yr çekiyor buda benim canımı sıkıyor
Hangi işlemciyi kullanıyorsun.
İ5 4200m
Casper nirvana 15.6
8gb ddr3 ram
2 gb nvidia gt740m ekran kartı paylaşımlı 2 gb intel hd ekran kartı( bunu tam bilmiyorum)
64 bit işletim sistemi
İ5 4200m işlemci
Başka nasıl bir özellik söyleyebilirim bilmediğim varsa veya atladığım söyleyin :)
3000 mhzde değilde 2400 civarında sabitlemem bana yardımcı olmazmı ?
yardım edebilcek ? Varmı

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Zaten öyle yüksek performansta ama benim sorunumu sen anlamadın tam olarak zaten performansı iyi ama pc 70 dereceye gelince kendini 800 mhz yr çekiyor buda benim canımı sıkıyor

İ5 4200m
Casper nirvana 15.6
8gb ddr3 ram
2 gb nvidia gt740m ekran kartı paylaşımlı 2 gb intel hd ekran kartı( bunu tam bilmiyorum)
64 bit işletim sistemi
İ5 4200m işlemci
Başka nasıl bir özellik söyleyebilirim bilmediğim varsa veya atladığım söyleyin :)
3000 mhzde değilde 2400 civarında sabitlemem bana yardımcı olmazmı ?
yardım edebilcek ? Varmı
Güç ayarlarından işlemci güç yönetimini düşürmeyi denedin mi? Belki işe yarayabilir.