Yardım Cpu Fanının Aniden Hızlanıp Yavaşlaması

Bu konuyu okuyanlar

thewesphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selamlar kendimce bir sorunum var izninizle anlatmak istiyorum: 2 senedir sorunsuz kullandığım pc dün ve bugün itibari ile pc kasasında ki fanlarda ( işlemci fanı sanırım ) oyuna girerken, veya düz masa ustunde aniden hızlanıyor ve cidden bayağı bir hızlanma oluyor aynı zamanda da bir gürültü oluyor hızlanmasıyla birlikte kasma oluyor masaustunde cidden bayağı bir etkili kasma oluyor sorununu anlayamadım yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum.
eğer pc hakkında daha çok bilgi almak isterseniz sormanız yeterli herseyi
Şimdiden çok teşekkürler.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Arkadaşlar selamlar kendimce bir sorunum var izninizle anlatmak istiyorum: 2 senedir sorunsuz kullandığım pc dün ve bugün itibari ile pc kasasında ki fanlarda ( işlemci fanı sanırım ) oyuna girerken, veya düz masa ustunde aniden hızlanıyor ve cidden bayağı bir hızlanma oluyor aynı zamanda da bir gürültü oluyor hızlanmasıyla birlikte kasma oluyor masaustunde cidden bayağı bir etkili kasma oluyor sorununu anlayamadım yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum.
eğer pc hakkında daha çok bilgi almak isterseniz sormanız yeterli herseyi
Şimdiden çok teşekkürler.
Hızlanma normal.
Çünkü masaüstünde boşta iken,birden işlemciye yük biniyor ve fan işlemciyi soğutmak için hızlanıyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Birde,ısı testi yaparmısınız.
Program:HW Monitör

thewesphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hayır hızlanması tabiki normal ama gerçekten sesi olsun anormal bir şekilde sanki araba motoru gibi hızlanıp 20 30 saniye oyunda bekleyince kendi kendisini kapatıyor pc ve ısınma dahi yok değerlerine bakıyorum 49 larda 50 lerde geziyor ve 2 senedir hiç bu kadar hızlanmamıştı ve ayrıca kapanmasının da sebebini anlayamadım umarım yardımcı olabilirsin ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde islemciyi yoran çok oyun oynadım r6 olsun bf serisi olsun ama cidden bu kadar olmamıştı ve hızlanip direkt pc kapanıyor kendisini kapatıyor kafayı yemek üzereyim

Son düzenleme: