Çözülemeyen Ekran Kartı Driver yükleyip açılmaması

Bu konuyu okuyanlar

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese kolay gelsin.
Arkadaşlar bilgisayarım lenovo Y560 ekran kartım:Ati Radeon HD 5730 Bilgisayarımda harddisk ve ram slotu problemmi vardı tamirciye verdim değiştirildi işletim sistemi win7 yükemişler herşey düzgün çalışıyor ama ekran kartı driveri yükleyince makine düzgün çözünürlük sıkıntı yok ama bi sonraki yeniden başlatma sonrası siyah ekranda kalıyor. üst üste baştan başlatınca 30 deneme sonrası belki açılabiliyor ama sonra ekran donuyor. sonra açılışta hep siyah ekran güvenli modda açıp driveri silince herşey tekrar normal ama bilgisayar standart bağdaştırıcıda bunu nasıl çözebiliriz önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

win 8 ve win 8.1 de denedim bi fark yok.

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisi olan kimse yok mu arkdaşlar

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Güvenli moda gir ekran kartının driverini sil driver max yada Auslogics Driver Updater ile güncelle

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bu yazını önceki paylaşımlarındada gördüm fakat o programlarla yükleyincede aynı sorun tekrar ediyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

BRXQlV.png
[/URL][/IMG]

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
hocam bu yazını önceki paylaşımlarındada gördüm fakat o programlarla yükleyincede aynı sorun tekrar ediyor

BRXQlV.png
[/URL][/IMG]

Donanım kimliğini gönder istersen bulayım

AMD o kadar dandik 5 para etmez bir marka ki yemin ederim sinir olmaya başladım şu muhabbetlere

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vQzWYO.jpg
[/URL][/IMG]

bi bak hocam

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aynı olay benimde başıma gelmişti. Monster notebook. Günlerce uğraştım. Ekran kartı driverini yükleyince açılmıyor pc. Sorun donanımsalmış malesef. Mantık olarak hiç görüntü gelmemesi lazım ekran kartı bozulunca ama öyle değilmiş. Ekran kartı çipini değiştirmişlerdi ancak öyle düzeldi. Büyük ihtimalle tamir yapılırken ekran kartını bozmuşlar.

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uygar hocam cevabın için teşşkürler benimde aklımın bi köşesinde o var ama inşallah sorun donanımsal değildir ve çözebilirim. ekran kartı çipi değişimi ne kadar fiyat tuttu.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
3 yıl kadar önce yaptırmıştım. Bazı notebookların ekran kartları direk slottan değişebiliyor. MXM ekran kartı diyorlar. Öyle ise şanslısın. Değil ise bilgisayarcının insafına kalmış. Adam bunu yaptırmaya mecbur nasılsa diyor. 360tl ödemiştim galiba tam emin değilim. MXM değildi benimki. Yaptırdığın yere götür belki birşeyi eksik takmışlardır veya gevşemiştir.

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım hocam ben yinede driver vs. denemelere devam edim yoksa da yapcak bişe yok ama inancım donanımsal olmadığında tamire vermeden önce hiçbişe yoktu eğerki tamir sırasında olduysada yarın bi kapılarını çalıcam zaten söylerim

Donanım kimliğini gönder istersen bulayım

AMD o kadar dandik 5 para etmez bir marka ki yemin ederim sinir olmaya başladım şu muhabbetlere

hocam sizin düşünceniz ne sistemsel mi donanımsal mı ne yapmamız lazım

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İnşallah değildir. Bana çok saçma gelmişti görüntü falan herşey var ekran kartı nasıl yanar diye. İlk açılışta bios ekranında falan garip çizgiler simgeler çıkıyordu sadece son zamanlarda. Tek belirti o idi yani. Haber bekliyorum.

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende öyle hiç bi sorun yok hocam sadece ekran kartı driverini yükleyince açılışta takılıp kalıyor sonra driveri kaldırınca yine onboard devam

bende öyle hiç bi sorun yok hocam sadece ekran kartı driverini yükleyince açılışta takılıp kalıyor sonra driveri kaldırınca yine onboard devam

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
anladım hocam ben yinede driver vs. denemelere devam edim yoksa da yapcak bişe yok ama inancım donanımsal olmadığında tamire vermeden önce hiçbişe yoktu eğerki tamir sırasında olduysada yarın bi kapılarını çalıcam zaten söylerim

hocam sizin düşünceniz ne sistemsel mi donanımsal mı ne yapmamız lazım

Donanım kimliğindende bişey çıkmadı çip değişimi söz konusu olabilir çünkü o programlar bile işe yaramadıysa donanımsaldır. çip değişimi için değmez çok para çekerler çok kurnaz var

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aida64 de herşey görünüyor hocam. harddisk ve ram slotu değişimini yeni yaptırdım öncesinde hiçbi sorun yoktu bianda olmasıda kafamı karıştırdı o değişimide yaptıramam suan bu sekilde onboard kulanmak mantıklımı peki hocam

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
aida64 de herşey görünüyor hocam. harddisk ve ram slotu değişimini yeni yaptırdım öncesinde hiçbi sorun yoktu bianda olmasıda kafamı karıştırdı o değişimide yaptıramam suan bu sekilde onboard kulanmak mantıklımı peki hocam

vga ile takıl bişey olmaz

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
OYun oynamayacaksan ve Ekran çözünürlüğünü ayarlayabiliyorsan idare eder. Ama yinede yaptırdığın yere götür, bozulmuş bu de.

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran çözünürlüğü ayarlanmıyor ne yazıkki ama bu şekilde idre edecez napalım.

catalyst control center in eski bi sürümünü yüklesek çözünürlük ayarlanabilirmi peki

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
ekran çözünürlüğü ayarlanmıyor ne yazıkki ama bu şekilde idre edecez napalım.

catalyst control center in eski bi sürümünü yüklesek çözünürlük ayarlanabilirmi peki

DriverMax ile standart vga yı güncelle 2009 sürümüne güncelliyor ekran çözünürlüğü öyle artıyor

Hamzancr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DriverMax ile standart vga yı güncelle 2009 sürümüne güncelliyor ekran çözünürlüğü öyle artıyor

hocam bunu yapıncada kararma hatası oluştu :(

dWjQ1V.jpg
[/URL][/IMG]

durum bu önceden 1366X768 di off

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
sen anakrtını sök bak bakalım ekran çipin etrafında yanıklar varmı. varsa o tamire verdigin yere git at kafasına.
yoksada şansına artık bozulacagı varmış bir bilgisayrcıya verip çipi değiştirtebilirsin