[ÇÖZÜLDÜ] İnternetteki Sayfaları Nasıl Kaydedebilirim?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar. İnternetteki bir makaleyi kaydetmek için bazen "convert html to pdf" yani "html sayfasını pdf dosyasına dönüştürme" işine yarayan siteleri kullanıyorum. Örneğin pdfcrowd.com gibi.

Lakin bu işlemden sonra kaydetmek istediğim sayfaların boyutu normalinden daha farklı gözüküyor. Sanki sayfada zoom yapılmış gibi gözüküyor.

Peki internetteki sayfaları kaydetmek için sizin bildiğiniz daha güzel yöntemler var mı?

@f.krtl1 @__kadıköyRAP__ @eronis
 

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Ctrl+S yap direk.
Onu biliyorum. Fakat öyle yaptığımda her zaman sadece bir dosya olarak kaydedilmiyor. Bir klasör içerisinde birden fazla dosya oluyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam sağ olun. Konuyu açarken bu aklıma gelmemişti. Ama zaman zaman Ctrl+P yaparak sayfaları pdf olarak kaydedebiliyordum.
Teşekkür ederim. :)
 
Firefox ile daha iyi oluyor sayfa kaydetme, birden fazla dosya olması problem değil, o klasörün içinde sayfanın eriştiği css js gibi dosyaların local olarak kopyaları oluşturuluyor.
 

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
@eronis Ctrl+P yapınca sayfa normalinden farklı gözüküyor. En üstteki mesajımda da belirttiğim gibi sanki sayfada zoom yapmışım gibi gözüküyor.

1.jpg
 

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Arkadaşlar üstteki mesajımda paylaştığım eklentiyi yükledim. Eklenti ile tam sayfa ekran görüntüsü alınabiliyor. Ayrıca eklentiyle tam sayfa ekran görüntüsü alınca bunu pdf olarak da kaydetmek mümkün. Şahsen ben eklentiyi beğendim. :)

1.jpg

--- Gönderi Güncellendi ---
İyiki bu konuyu açmışım. Bu sayede yeni şeyler de öğrenmiş oldum. Yardım eden herkese teşekkür ederim. :)
Ayrıca konudaki istenilen şeye ulaşıldığına göre başlığa "Çözüldü" kelimesini ekliyorum.
 

aschil

Doçent
OneNote (diğer not alma uygulamalarında da kullanılmakta) tarayıcı uzantısı, Firefox tarayıcısında tümleşik olarak gelmekte.
 
Üst