[ÇÖZÜLDÜ] Bu Kabloların Yeri Neresi (Resimli)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar kasayı temizlemek için açtım bütün kabloları düzgün taktım bu 4 kablonun yerini unuttum

jh319.jpg

jh361.jpg

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sarı 9 pinli soket ses microfon bağlantısı

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Kasanın önündeki hoparlör ve mikrofon girişlerinin kabloları.Resimde görülen sarı ve sağ tarafındaki renkli giriş yerine yakından bak.O girişlerin altında üstünde yazması lazım hangi soketin nereye takılacağı.Ben burdan göremiyorum şimdi.Keşke sökmeden önce fotoğrafını çekseydin.Hiç sorun yaşamazdın :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kasanın önündeki hoparlör ve mikrofon girişlerinin kabloları.Resimde görülen sarı ve sağ tarafındaki renkli giriş yerine yakından bak.O girişlerin altında üstünde yazması lazım hangi soketin nereye takılacağı.Ben burdan göremiyorum şimdi.Keşke sökmeden önce fotoğrafını çekseydin.Hiç sorun yaşamazdın :)

fotoğrafını çekmek söktükten sonra aklıma geldi mikrofonla höparlörü geçtim onlar çokta önemli değilde (L)out (L)reft (R)out (R) left bunlar daha çok önemli kasanın önündeki power tuşu diye biliyorum o kabloları yanlışta takmak istemiyorum kısa devre yapmasından korktuğum için kontrol kalemini pine değdirerek açıp kapatıyorum :( en azından güç düğmelerinin yerini bilenler yazarsa çok sevinirim

Reaksiyon puanı
31
1DKLXvV.png

Karışık renki olanlar JFP1
Sarı renkli pinler JFP2 şemadan faydalanarak yapabilirsin hocam :)

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
l out l reft rout rleft bunlar sağ sol ses bağlantıları anakat modelini yazarsan buluruz kullanım klavuzunda bağlantı şeması vardır istersen anakartın sitesinden kendinde bakabilirsin

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
abi anlamıyosan şemadan anakartın kullanma kılavuznua bak yoksa netten indir

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Aman dikkat et hocam benim yanlış bağlamam yüzündem kasadan dumanlar çıkmıştı :D

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
herkese çok teşekkürler sorun çözüldü

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sorunun ne olduğunu ve nasıl çözdüğünü burda paylaşabilrsen diğer mağdur arkadaşlar içinde yardımcı olmuş olursun .
deneme yanılma yöntemiyle sök tak çıkar yaparak çözdüm gerçi oda riskli sök tak anakart yanabilir kısa devre yapabilir ben göze aldım artık ne olursa diye ama buldum en sonunda yerlerini ve bir şeyde olmadı