Covid-19 Bağış

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Devlet baba ötv ler ne oldu ötv ler?
Bknz. Ötv amacı nedir? "bu verginin uygulanmasındaki amaç, gelir elde etmekten ziyade sosyal fayda sağlamaktır. Bu nedende ÖTV, lüks (mücevher, kürk vb.), sağlığa zararlı (alkol, sigara vb.), çevreye zararlı (benzin vb.) mallara uygulanır. "

Şimdi devlet baba onca ötv aldın haklı ve haksız nereye harcadın? Ne yardımı topluyorsun? Bu tür para toplamalara karşıyım.

ÖTV Değil 1999 memur maaşları ödenemediği için çıkartılan vergi sonra ismi ÖTV oldu

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,387
Konu yine siyasete gelmiş vesselam.İstemeyen bir kuruş bile bağışlamaz olur biter. Örnek veriyorsunuz ya Almanya,Fransa,Abd,Kanada onlarca kaynak ayırıyor diye.
1-Bu ülkelerde yapılan corona testlerinden para alınıyor.
2- Eur ve dolar ticari piyasada geçerli olan efektif exchange para birimleri TLyi bu para birimleri ile kıyaslamak yanlış.
3-AB'nin para kasası zaten İsviçre'de Almanya ve Fransa kredi alsa başvuracakları yer belli almasalar bile otomobil piyasasının en büyük 5 firmasından ikisi bunlarda. Bir tanesi de Abd'de.
4-Abd batarsa Kanada,Almanya ve Fransa batarsa tüm AB batar. Biz bu ülkeler gibi sokağa çıkma yasağı uygular ve var olan üretim-tüketim zincirini komple durdurursak biz batarız ve kimse de bizi kurtarmaz.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Konu yine siyasete gelmiş vesselam.İstemeyen bir kuruş bile bağışlamaz olur biter. Örnek veriyorsunuz ya Almanya,Fransa,Abd,Kanada onlarca kaynak ayırıyor diye.
1-Bu ülkelerde yapılan corona testlerinden para alınıyor.
2- Eur ve dolar ticari piyasada geçerli olan efektif exchange para birimleri TLyi bu para birimleri ile kıyaslamak yanlış.
3-AB'nin para kasası zaten İsviçre'de Almanya ve Fransa kredi alsa başvuracakları yer belli almasalar bile otomobil piyasasının en büyük 5 firmasından ikisi bunlarda. Bir tanesi de Abd'de.
4-Abd batarsa Kanada,Almanya ve Fransa batarsa tüm AB batar. Biz bu ülkeler gibi sokağa çıkma yasağı uygular ve var olan üretim-tüketim zincirini komple durdurursak biz batarız ve kimse de bizi kurtarmaz.
Konuyu açan yönetici konuyu siyasete bağlarsa üyelerde bağlar hocam :)

ABD’de sigortası olanlara 600, olmayanlara 1500 dolar ödeniyor kesa almanyada aynı durum.
Türkiyede şimdilik ücretsiz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Siz, size açıkça söylenen şeyi anlamakta güçlük çekiyorsunuz.

11-) Forum içerisinde siyaset yapmak yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...