Covid-19 Bağış

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Biz Türk milleti olarak kendimize yeteriz. Sorunu kendi çapımızda, kendi içimizde hallederiz. Kimsenin yardımına ihtiyacımız yok..

Zenginler fakirlere yardım ederse sorunsuzca virüsü atlatırız.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; Hiç bir virüs birliğimizi beraberliğimizi bozamaz. O da ne

Screenshot_20200330-220156.jpg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bu zor zamanlarda birlik beraberlik olma zamanı el ele hep birlikte başaracağımızı düşünüyorum. Her zaman Devletimizin yanındayız millet olarak kurallara talimatlara uyalım.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Güzel bir uygulama.
Ama benim şahsi fikrim, insanlar öncelikli olarak kendi akrabalarından, komşularından vs. yakın çevresinden ihtiyacı olanlara yardım etmeli.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Benim bildiğim devlet vatandaşına yardım eder vatandaştan devleti kalkındırmasını ancok 3. Değil 5.sınıf dünya devleti ister hani dünya lideri idi hani herkes peşinde idi.
Hani onların doları varsa alternatifiniz var ben milletin yerinde olsam 1 kuruş vermem katarlılara araplara arazileri peşkeş çekerken yada köprüleri satarken hiç arayıp sormadılar.
Kendileri kaç kuruş katmışlar Beter olsun devletin başındakiler.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Çok şey derim de, demek istemiyorum maalesef bir yararı olmayacak çünkü.
Sayın modum sizşin destek bekliyoruz bir mod olarak Cumhurbaşkanımız bile 7 aylık maaş yatırdı sıra sizde bizde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim bildiğim devlet vatandaşına yardım eder vatandaştan devleti kalkındırmasını ancok 3. Değil 5.sınıf dünya devleti ister hani dünya lideri idi hani herkes peşinde idi.
Hani onların doları varsa alternatifiniz var ben milletin yerinde olsam 1 kuruş vermem katarlılara araplara arazileri peşkeş çekerken yada köprüleri satarken hiç arayıp sormadılar.
bir çok milletvekili maaşları tamamını yatırdı Sayın Cumhurbaşkanımız 7 aylık maaş yatırdı ?

siz bu devlet ne faydanız oldu da bu yorum yapıyorsunuz ?

Diyorki zenginler fakirlere yardım etsin diyor siz peşkeş diyorsunuz ?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ağır olmadı mı biraz? Lütfen sakin sakin düşünüp zor günlerde Devletimizin yanında olmak vatandaşlık görevi kabul edip ona göre hareket edelim, zaten mecburi değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Burada incedende bir mesajı var Erdoğan'ın bazı kesimler direk IMF'den borç alına getiriliyorlar konuyu. Erdoğan'da biz bize yeteriz yeterki yardımlaşalım paylaşalım bölüşelim diye bir kampanya başlatılmış.
Ama bazıları herzaman ki gibi sattılar çaldılar yedilere veya ben vergi verdim nerde bu vergiler kafasına getirecek konuyu.
Aynısı deprem zamanındada olsu adamlar kampanya yapmış katılmıyorsan katılma ama taş koyma bali. Sakın kan vermeyin sakın bağış yapmayın parazını çöpe atın diyen tipler gene türer.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Burada incedende bir mesajı var Erdoğan'ın bazı kesimler direk IMF'den borç alına getiriliyorlar konuyu. Erdoğan'da biz bize yeteriz yeterki yardımlaşalım paylaşalım bölüşelim diye bir kampanya başlatılmış.
Ama bazıları herzaman ki gibi sattılar çaldılar yedilere veya ben vergi verdim nerde bu vergiler kafasına getirecek konuyu.
Aynısı deprem zamanındada olsu adamlar kampanya yapmış katılmıyorsan katılma ama taş koyma bali. Sakın kan vermeyin sakın bağış yapmayın parazını çöpe atın diyen tipler gene türer.
Agzına Sağlık abicim
Konuyu sende reportlarsan sevinirim bir anca silinmesi gerek çünkü. ARK niyet olarak açılmış bir konu.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu devlet 15. Temmuz'da da bağış kampanyası başlatmıştı. 200-300 şehidin ve gazi olanların tazminatını ödeyemediği için değildi tabi. Gönüllülük esastı.
Şimdi de gönüllülük esas.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Agzına Sağlık abicim
Konuyu sende reportlarsan sevinirim bir anca silinmesi gerek çünkü. ARK niyet olarak açılmış bir konu.
Konu gayet güzel normal bir konuda yorumların bazıları moderetörlere yakışmayacak yorumlar sadece. Kalite düşmedikçe herkes istediğini yazabilir.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Toplam 10 Tane gönderdim 100 tl bagış benden herkese selamlar olsun iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• 362450b1-2359-4392-971c-7019e5c32dde.jpg
    362450b1-2359-4392-971c-7019e5c32dde.jpg
    48.9 KB · Görüntüleme: 135

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Yardım kampanyası başlatılınca millet birbirine yardım edecek ama devlet elini cebine atıp millete yardım etmeyecek sanılıyor galiba.

TinerciAlper

Asistan
Reaksiyon puanı
35
suriyeye kaç milyon para ayrılıyor kendi milletimize geldiği zaman kendi içinizde halledin daha gerisi varda neyse.
suriyeye giden parayı sen cebinden vermiyorsun o parayı bb milletler veriyor

suriyeye giden parayı sen cebinden vermiyorsun o parayı bb milletler veriyor
yanlış anlaşılmasın bb mlletler suriyelileri bizm ülkemizde tutmamız karşılığında veriyorlardı biz tabi kapıları açıp gönderene kadar

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Ağır olduğunu da düşünmüyorum 42 sene ben o ülkede yaşadım ne gördüm sürekli vergi, sürekli hırsızlık, sürekli huzursuzluk inanın 2,5 senedir almanya'dayım 1 gün huzursuzluk çekmedim, Rabbimize hamd olsun.
Bir yerleri sıkışınca da gitsin arapları yalasınlar Yurtdışına kaçırdıklarındaan ödesin kayıtlarda babacım paraları nereye koyayım diyen yarım dünyasından istesin daha harici vakıflara gönderdiklerini girmiyorum bile
İ yı i geceler kuzucuklarım.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ağır olduğunu da düşünmüyorum 42 sene ben o ülkede yaşadım ne gördüm sürekli vergi, sürekli hırsızlık, sürekli huzursuzluk inanın 2,5 senedir almanya'dayım 1 gün huzursuzluk çekmedim, Rabbimize hamd olsun.
Bir yerleri sıkışınca da gitsin arapları yalasınlar Yurtdışına kaçırdıklarındaan ödesin kayıtlarda babacım paraları nereye koyayım diyen yarım dünyasından istesin daha harici vakıflara gönderdiklerini girmiyorum bile
Alman vatandaşı mısınız?

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Sana iyi geceler vatansız kardeş.

Alman vatandaşı mısınız?
Almanyada durum çok kötü :) ironi yaptı arkadaş

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sayın modum sizşin destek bekliyoruz bir mod olarak Cumhurbaşkanımız bile 7 aylık maaş yatırdı sıra sizde bizde

bir çok milletvekili maaşları tamamını yatırdı Sayın Cumhurbaşkanımız 7 aylık maaş yatırdı ?

siz bu devlet ne faydanız oldu da bu yorum yapıyorsunuz ?

Diyorki zenginler fakirlere yardım etsin diyor siz peşkeş diyorsunuz ?
Ben zaten yıllardır bu devlete vergi veriyorum. Böyle acil durumlarda hazineden çıkarıp halkına bakması lazım. Niye bir daha bunun üzerine bağış yapmak zorundayım? Fransa başbakanı çıkıyor bir tane insanımızı bile aç bırakmayacağız, mağdur etmeyeceğiz diyor. Kanada başbakanı çıkıyor halkımıza şu kadar bütçe ayırdık kimse endişe etmesin herkesin ihtiyacını karşılayacağız diyor. Merkel çıkıyor 650 milyar Euro'ya yakın para ayırdıklarını söylüyor. Bu ülkede yıllarca insanlardan deprem vergisi alındı, Elazığ depreminde gördük neyin ne olduğunu. Bağışlayacağım paranın gerçekten ihtiyaç sahiplerine gideceğinden şüphe duyduğum için bağışlamakta tereddüt ediyorum.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Alman vatandaşı mısınız?
hayır değilim olmayı da düşünmüyorum ben vatanımı seviyorum ama uygulayıcılar kendi mefaatlerini halkın önünde tutuyorlarsa ne yazık ki böyle düşünüyorsunuz.Kendi yandaşlarına ha babam de babam yap diğerleri tuuu kaka demek değil ülke başkanı ,kapıcı bile olmaya benzemez ,ona buna yedir peşkeş çek sonra da utanmadan dua edelim,yardım edin battık biz ekonomi şahlanıyor muşşş ,kusura bakmayın ama kendi bile Allah'a güvenmiyor nasılsa sarayın altındaki hastanesinde keyfi yerinde hani halkın sarayı idi YALAN YALAN .
En nihayetinde ben Allah'ın adaletine güveniyorum ,kimse yardım etmezse Allah bana yeter.

Ben zaten yıllardır bu devlete vergi veriyorum. Böyle acil durumlarda hazineden çıkarıp halkına bakması lazım. Niye bir daha bunun üzerine bağış yapmak zorundayım? Fransa başbakanı çıkıyor bir tane insanımızı bile aç bırakmayacağız, mağdur etmeyeceğiz diyor. Kanada başbakanı çıkıyor halkımıza şu kadar bütçe ayırdık kimse endişe etmesin herkesin ihtiyacını karşılayacağız diyor. Merkel çıkıyor 650 milyar Euro'ya yakın para ayırdıklarını söylüyor. Bu ülkede yıllarca insanlardan deprem vergisi alındı, Elazığ depreminde gördük neyin ne olduğunu. Bağışlayacağım paranın gerçekten ihtiyaç sahiplerine gideceğinden şüphe duyduğum için bağışlamakta tereddüt ediyorum.
al benden de o kadar.

Teris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tam tersi olmasını bekliyorduk. Yine şaşırtmadı bizi. Devlet bize yardım etmeli ama biz devlete yardım ediyoruz.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
deprem vergisi çıkartana sormak lazım :) Sayın hocam 99 deprem gördük neyin ne olduğunu.
kimse zorla yardım et denmiyor ? deniyorki zenginler vatan teknosa vb.. yardım etsin ülke kalkınsın diyor ?
ha sen buna inanmıyorsan bundan yapacak birşey yok.

hayır değilim olmayı da düşünmüyorum ben vatanımı seviyorum ama uygulayıcılar kendi mefaatlerini halkın önünde tutuyorlarsa ne yazık ki böyle düşünüyorsunuz.Kendi yandaşlarına ha babam de babam yap diğerleri tuuu kaka demek değil ülke başkanı ,kapıcı bile olmaya benzemez ,ona buna yedir peşkeş çek sonra da utanmadan dua edelim,yardım edin battık biz ekonomi şahlanıyor muşşş ,kusura bakmayın ama kendi bile Allah'a güvenmiyor nasılsa sarayın altındaki hastanesinde keyfi yerinde hani halkın sarayı idi YALAN YALAN .
En nihayetinde ben Allah'ın adaletine güveniyorum ,kimse yardım etmezse Allah bana yeter.

al benden de o kadar.
Sizin anlamadırınız konuyu devlet ile hükümet farklı olması ?
ben hükümet savunmurum ki savuncak bir tarafı yok ?
ama sen gelip Türkiye Cumhuriyeti şöyle böyle demeye hakkın yok ? 1 2 gün önce Türkiye Cumhuriyeti hakaret eden 2 genç şuanda cezaevinde özel muamele yapılıyor bilmem anlatabildim ?mi
sen almanyada olunca vürüs kuhtulcan sanıyorsan ? yanılıyorsun ?

video izlersen hakkı abim benle aynı şekilde ilahi adalet diye ?
son durum sana söyleyim ?
Boris Johnson hasta ölecek ?
Merkel hasta ama gizleniyor ?
dunyada bir çok başkan hasta
dünyada ölü sayısı katlanarak artıyor ?
Amerika para basmaya başladı bile almanya basmak için emir verdi ?
benim param dunyada 40 ülke kullansa bende basarım ?
turizim bitti ya para basıcan ? yada bagış toplayacan
Senin neslin en büyük sorun şu Dunyada herkes ultra zengin ama Türkiye 5 dunya ülkesi diye yıllarca kendileri avuttu ? izle ve gör 1 2 aya kadar avrupa diye birşey kalacakmı ?
Artık merkel ararsın kuhtar diye bizi
Bir çok avrupa ülkesi ve amerika hava yolları batacak kaç milyar insan işşiz kalacak bir habersiz konuşup atıyorsun ? umarım yeni vatanında mutlu mesut olursun ama sanmıyorum.
kalın sağlacaklar.

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
deprem vergisi çıkartana sormak lazım :) Sayın hocam 99 deprem gördük neyin ne olduğunu.
kimse zorla yardım et denmiyor ? deniyorki zenginler vatan teknosa vb.. yardım etsin ülke kalkınsın diyor ?
ha sen buna inanmıyorsan bundan yapacak birşey yok.

Sizin anlamadırınız konuyu devlet ile hükümet farklı olması ?
ben hükümet savunmurum ki savuncak bir tarafı yok ?
ama sen gelip Türkiye Cumhuriyeti şöyle böyle demeye hakkın yok ? 1 2 gün önce Türkiye Cumhuriyeti hakaret eden 2 genç şuanda cezaevinde özel muamele yapılıyor bilmem anlatabildim ?mi
sen almanyada olunca vürüs kuhtulcan sanıyorsan ? yanılıyorsun ?

video izlersen hakkı abim benle aynı şekilde ilahi adalet diye ?
son durum sana söyleyim ?
Boris Johnson hasta ölecek ?
Merkel hasta ama gizleniyor ?
dunyada bir çok başkan hasta
dünyada ölü sayısı katlanarak artıyor ?
Amerika para basmaya başladı bile almanya basmak için emir verdi ?
benim param dunyada 40 ülke kullansa bende basarım ?
turizim bitti ya para basıcan ? yada bagış toplayacan
Senin neslin en büyük sorun şu Dunyada herkes ultra zengin ama Türkiye 5 dunya ülkesi diye yıllarca kendileri avuttu ? izle ve gör 1 2 aya kadar avrupa diye birşey kalacakmı ?
Artık merkel ararsın kuhtar diye bizi
Bir çok avrupa ülkesi ve amerika hava yolları batacak kaç milyar insan işşiz kalacak bir habersiz konuşup atıyorsun ? umarım yeni vatanında mutlu mesut olursun ama sanmıyorum.
kalın sağlacaklar.
Ben buradaki konularımda virüsten yırtıcam demedim ki bilakis herkez olacak yazmışımdır mesajlarımı aratırsan görürsün,ben bir vatandaş olarak devleti eleştiremiyorsam neden vatandaşıyım ki oranın o zaman !! Merak etme dünya da kalmayacak yani ülke bazında değil bu durum ,
Açıp Kuran-ı Kerimi okuma zahmetine katlansaydınız yada dinleseydiniz en azından aynen şöyle yazıyor geçmiş kavimler de azdılar ve biz onları efsane yaptık der ,Daha akıllanmayacakmısınız !
ben devlete küfür mü ettim ki bana o ithamda bulunuyorsun ,ben gerçeklerden bahsettim ama ne yazık ki acıtıyor gerçekler herkesi ,ben Allah için doğru konuşurum ondan başka kimseye de verecek hesabım olmaz.

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Ben buradaki konularımda virüsten yırtıcam demedim ki bilakis herkez olacak yazmışımdır mesajlarımı aratırsan görürsün,ben bir vatandaş olarak devleti eleştiremiyorsam neden vatandaşıyım ki oranın o zaman !! Merak etme dünya da kalmayacak yani ülke bazında değil bu durum ,
Açıp Kuran-ı Kerimi okuma zahmetine katlansaydınız yada dinleseydiniz en azından aynen şöyle yazıyor geçmiş kavimler de azdılar ve biz onları efsane yaptık der ,Daha akıllanmayacakmısınız !
ben devlete küfür mü ettim ki bana o ithamda bulunuyorsun ,ben gerçeklerden bahsettim ama ne yazık ki acıtıyor gerçekler herkesi ,ben Allah için doğru konuşurum ondan başka kimseye de verecek hesabım olmaz.

Eğer yanlış bir söylemim varsa kusura bakma hocama ama dedigim gibi bütün ülkeler zor durumda o kadar çocuk kat edildi insanlar öldü bunlar elvet bir bedeli olacakdı.
ki şuanda oluyor yaza kadar dünya nufus 1 milyar kayıp ederse şaşırma.
özellikle almanyada ölüm daha fazla olacak.Türkiye göre Allah hepimizin yardımcısı olsun .

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Devlet baba ötv ler ne oldu ötv ler?
Bknz. Ötv amacı nedir? "bu verginin uygulanmasındaki amaç, gelir elde etmekten ziyade sosyal fayda sağlamaktır. Bu nedende ÖTV, lüks (mücevher, kürk vb.), sağlığa zararlı (alkol, sigara vb.), çevreye zararlı (benzin vb.) mallara uygulanır. "

Şimdi devlet baba onca ötv aldın haklı ve haksız nereye harcadın? Ne yardımı topluyorsun? Bu tür para toplamalara karşıyım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...