Anket Covid-19 Aşı Olanlar Kulübü.

Aşı oldunuz mu?

• Evet

Kullanılan: 22 28.2%
  • Hayır

Kullanılan: 18 23.1%
  • Bunlar dış mıhrakların oyunu.

Kullanılan: 10 12.8%
  • 18 yaşından küçüğüm aşı henüz olmaz bana.

Kullanılan: 24 30.8%
  • Ölüyorum zaten ne aşısı?

Kullanılan: 0 0.0%
  • İlluminati gözünden kaçış yok. Ne isterse onu yapıcaz :D

Kullanılan: 1 1.3%
  • Aşıyla Vücutumuza çip yerleştirecekler. Kontrol edicekler.

Kullanılan: 3 3.8%

• Kullanılan toplam oy
    78

Bu konuyu okuyanlar

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Aşı karşıtı olan insanların hiçbirinin argümanı bu zamana kadar mantıklı gelmedi. Yahu ülkeye bakıyorum okuma oranı, IQ ortalaması yerlerde. Ama aşı muhabbeti olunca herkes genetik veya yarı iletken mühendisi çıkıyor. Bir şırınganın içerisine elektronik çip sığacak teknoloji daha yok arkadaşlar. Çip sektöründe daha o kıvama gelmeye çok var. Bu sefer de mRNA yöntemine sallayanlar çıktı. Yok yeni geliştirilen bir yöntemmiş, sözleşmeymiş, ölenler varmış, metal yapışanlar varmış. mRNA yöntemi 35 yıldır geliştirilen bir teknoloji. Bu teknoloji zirvesine ulaşmışken hızlı çözüm için COVID-19 aşısında kullandılar. Kısaca aşı karşıtı olanların argümanlarını bilimsel olarak kanıtlayan hiçbir şey olmamasına rağmen bu argümanları çürüten pek çok bilimsel makale var. Buna rağmen gözlerinizi kapatıyorsanız bir şey diyemem tabi. Çocukluktan itibaren kaç tane aşı yapıldığına dönün bir bakın. Böyle bir şey yapacak olsalar tek bir COVID aşısına mı bel bağlarlar sizce.

mRNA yöntemi yeni geliştirilen bir yöntem değil. Katalin Kariko önderliğinde uzun yıllardır geliştirilen bir yöntem. Biontech aşısı üretildiğinde kendisi de benim için sürpriz olmadı açıklaması yapmıştı. mRNA yöntemini biraz araştırırsan kuşkularının ortadan kalkacağını düşünüyorum. Ancak araştırmanı yaparken özellikle bilimsel makalelere göz at. Kulaktan dolma hikayelere bakma sakın.
100 liraya 5 Kavanoz bal alan tipler, ne olduğu belli olmayan sıvıyı vücuduma almam diyo :D

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben bugün ilk doz biontech aşısını oldum ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sonunda yaşasın :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu aşı gelsin hemen aşı olacam diyenlere ne oldu !

Geçen hafta bende aşı oldu. Gittiğimde sağlık ocağı bildiğin in cin top oynuyordu. 1 kişide Biontech olmaya gelmiş 6 kişi olmadan yapmıyoz diyorlar 15 dk dır bekliyom diyordu kadın kimse gelmemiş aşı olmaya :(

Ben hemen 1 dk içinde Çin aşısını oldum çıktım ama elde aşı varken milletin gidip aşı olmamasıda garip :(

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Bu aşı gelsin hemen aşı olacam diyenlere ne oldu !

Geçen hafta bende aşı oldu. Gittiğimde sağlık ocağı bildiğin in cin top oynuyordu. 1 kişide Biontech olmaya gelmiş 6 kişi olmadan yapmıyoz diyorlar 15 dk dır bekliyom diyordu kadın kimse gelmemiş aşı olmaya :(

Ben hemen 1 dk içinde Çin aşısını oldum çıktım ama elde aşı varken milletin gidip aşı olmamasıda garip :(

Saçma sapan haberler yayılıyor haber sitelerinde orada burda millette saf onlara inanıyor.

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Bugün ben de Biontech Pfizer aşısının ilk dozunu oldum, 19 yaşında bir erkek olarak. Şu an bir sorun yok, 6 ay önce de zaten Covid-19 geçirmiştim. Sadece kol ağrısı yaşadım, gece çok ağrıttı yalan söylemeyeceğim. Onun haricinde bir sorun sözkonusu bile değil şu anlık.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Ben dün biontech 1.dozu oldum, hiçbir sorun olmadı ağrı da yapmadı.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,631
Küçüğüm daha çok küçüğüm...

Söz-Müzik: Sezen Aksu

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Yanlışım yoksa bir sonraki hafta aralarında olacağım kulüptür. Bu zamana kadar ne ben ne de ailemde olan birisi yok. İnşallah da bu zamana kadar korona olmayanlar sonuna kadar olmadan geçirebilir. ??

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Gençler aşınızı olun ,gencim sağlıklıyım vesvesesine güvenmeyin inanın bana o durumu yaşamak istemezsiniz ,ben Almanya da 3 doz moderna Türkiye de delta-omikron kapıp yine ülkemde 2 doz biontech oldum şu an için bir sıkıntım yok,
asparagas HABERLERLE ben doktorum aşı olmayın diyenler inanın bana sizin iyiliğinizi istemiyor,Kendi menfaatleri için bunu isterler "AŞILARINIZI OLUN SAĞLIKLI KALIN"