Corsair MP510 240Gb M.2 İncelemem

Bu konuyu okuyanlar

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Herkese iyi geceler, sonunda karar verecek aldığım SSD hakkında yorumumu yaoacağım en azından sizede bilgi vermiş olayım. Hep Adata SX8200 ile arada kalmıştım bunu aldım. Geldiği gibi sistemi kurdum denedim, kendi uygulamasını indirdim, bilgisayar uçuşa geçti, kutu üzerinde verdiği hızlarla birebir uyuşuyor. 3150 Mb okuma, 1045 Mb ise yazma hızı aldım. 400 TWB yazma ömrü olmasına rağmende haylice güzel... Yani kalitesi bile kutusu açıldıktan sonra kendini belli ediyor. Çok ısınmıyor da. Başka sorularınız olursa hortlatabilirsiniz. ?

Ekli dosyalar

• P_20190824_005640_vHDR_Auto_1.jpg
    P_20190824_005640_vHDR_Auto_1.jpg
    62.2 KB · Görüntüleme: 398
  • P_20190823_145817_vHDR_Auto_1.jpg
    P_20190823_145817_vHDR_Auto_1.jpg
    100.4 KB · Görüntüleme: 403

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Güncelleyerek bir diğer editim: Oyunlarda bildiğiniz olarak pek FPS farkı yaratmıyor, 930 GB HDD'ye yüklüyorum oyunları, HDD'den gelen cızırtı sesi de kesildi ya bu hızdan sonra en güzeli de o. :D

oneblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncelleyerek bir diğer editim: Oyunlarda bildiğiniz olarak pek FPS farkı yaratmıyor, 930 GB HDD'ye yüklüyorum oyunları, HDD'den gelen cızırtı sesi de kesildi ya bu hızdan sonra en güzeli de o. :D
Merhaba baya bir zaman geçmiş ama yazmamda fayda var bende aynı ürüne sahibim RAM ve ssd takmak istiyorum RAM olarak cihaz 3200mhz destekliyor mu bide cihazın nvme desteği var mı Samsung evo 970 ssd düşünüyorum o nasıldır

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Merhaba baya bir zaman geçmiş ama yazmamda fayda var bende aynı ürüne sahibim RAM ve ssd takmak istiyorum RAM olarak cihaz 3200mhz destekliyor mu bide cihazın nvme desteği var mı Samsung evo 970 ssd düşünüyorum o nasıldır
Merhaba, aynı üründen kastınız bilgisayar mı acaba fx503vd ürün yoksa hangisi?

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Anladım eğer aynısıydı asus fx503vd laptop ise yani bendekiyse 2400 mhz almanız gerekiyor, kingston ram öneririm bu konuda. Cihaz nvme destekliyor. Aldığım konudaki m.2 ssd de bunu destekliyor kesinlikle samsungtansa bunu tavsiye ederim, ısınma yok hız var

oneblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anladım eğer aynısıydı asus fx503vd laptop ise yani bendekiyse 2400 mhz almanız gerekiyor, kingston ram öneririm bu konuda. Cihaz nvme destekliyor. Aldığım konudaki m.2 ssd de bunu destekliyor kesinlikle samsungtansa bunu tavsiye ederim, ısınma yok hız var
RAM taktınız mı taktıysanız oyunlarda ne gibi artıları oldu edit:eek:yunlarda çok fazla fps drop yiyorum

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
RAM taktınız mı taktıysanız oyunlarda ne gibi artıları oldu edit:eek:yunlarda çok fazla fps drop yiyorum
Evet dediğim rami taktım 16 gb oldu, çok fazla yararı oldu ramin bilgisayar rahatladı açıkça, oyun içindeyken alt+tab yapıp chrome a girebiliyorum, oyunlarda yediğim droplar çoğunlukla son buldu özellikle gta da

oneblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet dediğim rami taktım 16 gb oldu, çok fazla yararı oldu ramin bilgisayar rahatladı açıkça, oyun içindeyken alt+tab yapıp chrome a girebiliyorum, oyunlarda yediğim droplar çoğunlukla son buldu özellikle gta da
Gta oynarken yollar kayboluyor RAM takınca düzeldi mi o sorun hocam bide size zahmet taktığınız ramın linkini atarmısınız (ekran kartı ayarlarınız var ise fps arttırmak için onlarıda yazarsan sevinirim)

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Gta oynarken yollar kayboluyor RAM takınca düzeldi mi o sorun hocam bide size zahmet taktığınız ramın linkini atarmısınız (ekran kartı ayarlarınız var ise fps arttırmak için onlarıda yazarsan sevinirim)
Evet düzeldi tüm o problemlerim,
Bu ram,
Bu da kullandığım ssd.
Kesinlikle yükseltme yapacaksanız ikisini de tavsiye ederim, bilgisayarı üst düzey yapıyor.
Ayar olarak ise pek bişey kullanmıyor geforce experience indirmenizi ve ayarları ona bırakmanızı tavsiye ederim. Hani gta otomatik olarak very high olarak açıyor zaten bende o yüzden sorun olmuyor

oneblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet düzeldi tüm o problemlerim,
Bu ram,
Bu da kullandığım ssd.
Kesinlikle yükseltme yapacaksanız ikisini de tavsiye ederim, bilgisayarı üst düzey yapıyor.
Ayar olarak ise pek bişey kullanmıyor geforce experience indirmenizi ve ayarları ona bırakmanızı tavsiye ederim. Hani gta otomatik olarak very high olarak açıyor zaten bende o yüzden sorun olmuyor
Buna performans ramı diyorlar sence bu mu kingstone mi bu da son sorum çok rahatsız ettim özür dilerim :) Kingston Hyperx Impact 8GB 2400 MHz DDR4 Ram HX424S14IB2/8 Fiyatı

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Buna performans ramı diyorlar sence bu mu kingstone mi bu da son sorum çok rahatsız ettim özür dilerim :) Kingston Hyperx Impact 8GB 2400 MHz DDR4 Ram HX424S14IB2/8 Fiyatı
Yok ne özürü sorun değil :)
Bu rami bende almayı düşündüm ama bilgisayarın orijinalindekiyle aynı özellikle olması gerekiyor cas vs diğer voltaj değerleri. Bu uymadığı için en uyumlu olan piyasada benim attığım ram. Bi sorun yaşamazsın zaten o yüzden onu al bence fiyat performans, zaten orijinaldekinin birebir aynısı olan en iyisi bu

oneblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok ne özürü sorun değil :)
Bu rami bende almayı düşündüm ama bilgisayarın orijinalindekiyle aynı özellikle olması gerekiyor cas vs diğer voltaj değerleri. Bu uymadığı için en uyumlu olan piyasada benim attığım ram. Bi sorun yaşamazsın zaten o yüzden onu al bence fiyat performans, zaten orijinaldekinin birebir aynısı olan en iyisi bu
Anladım siparişlerini veriyorum teşekkür ederim :)

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Teşekkür ederim hocam üste 400 twb ömrü olmasına rağmen yazmışsınız yani bu kötü bişey mi az ömrü mü var ssd nin yoksa sağlam senelerce yeter mi ?
Yok senelerce yeter hocam çoğu ssd de bu kadar ömür yok :)

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
480gb mis gibi geniş geniş kullanırsınız hocam güzel tercih ?

oneblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
480gb mis gibi geniş geniş kullanırsınız hocam güzel tercih ?
Hocam ürünler elime ulaşmadı birkaç soru soracağım size.
1 )Bi yerde laptopun içindeki RAM 2133 mhz diye görmüştüm fakat bana 2400 mhz aldırdınız sıkıntı çıkar mı ?

2)Yine bir yerde nvme desteği gelmesi için bilgisayara BIOS güncellemesi yapmak lazımmış önce bu doğru mu ( ürünü takmadan önce )

3)Bu aldığım ramı taktığım zaman dual channel çalışıyor mu ramler yanı sizde çalıştı mı

Bu kadardı Sevgiler Saygılar ;)

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Hocam ürünler elime ulaşmadı birkaç soru soracağım size.
1 )Bi yerde laptopun içindeki RAM 2133 mhz diye görmüştüm fakat bana 2400 mhz aldırdınız sıkıntı çıkar mı ?

2)Yine bir yerde nvme desteği gelmesi için bilgisayara BIOS güncellemesi yapmak lazımmış önce bu doğru mu ( ürünü takmadan önce )

3)Bu aldığım ramı taktığım zaman dual channel çalışıyor mu ramler yanı sizde çalıştı mı

Bu kadardı Sevgiler Saygılar ;)
Tabi hocam sorun ne demek :)
1) Evet ram çoğu yerde 2133 diyor ama diğer değerler uyuşmadığı için bilgisayarın max desteklediği uyumlu olan bu olduğundan bu bizim bilgisayara tam uyum gösteriyor. Resim yükleyeceğim ordan bakın, slot 1 orijinaldeki 1200 mhz olarak algılıyor slot 3 ise benim aldığım kingston o da 1200 mhz olarak algılanıyor ve dual çalışıyorlar bu sayede.

2) Yani onu tam bilemiyorum ama varsa en başından vardır bence nvme desteği, ben bilgisayarı ilk aldığımda;
FX503 Sürücüler & Araçlar | Notebook | ASUS Türkiye
Bu siteden en son sürümü '308' olanı yüklemiştim zaten bilgisayar içinde yararlı diye sizde yükleyin bence sağlam olsun hem ssd hem pc için.

3) dediğim gibi çalıştı dual sorun olmadı

Benden de sevgiler, saygılar :)

oneblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tabi hocam sorun ne demek :)
1) Evet ram çoğu yerde 2133 diyor ama diğer değerler uyuşmadığı için bilgisayarın max desteklediği uyumlu olan bu olduğundan bu bizim bilgisayara tam uyum gösteriyor. Resim yükleyeceğim ordan bakın, slot 1 orijinaldeki 1200 mhz olarak algılıyor slot 3 ise benim aldığım kingston o da 1200 mhz olarak algılanıyor ve dual çalışıyorlar bu sayede.

2) Yani onu tam bilemiyorum ama varsa en başından vardır bence nvme desteği, ben bilgisayarı ilk aldığımda;
FX503 Sürücüler & Araçlar | Notebook | ASUS Türkiye
Bu siteden en son sürümü '308' olanı yüklemiştim zaten bilgisayar içinde yararlı diye sizde yükleyin bence sağlam olsun hem ssd hem pc için.

3) dediğim gibi çalıştı dual sorun olmadı

Benden de sevgiler, saygılar :)
1200 mhz algılaması kötü değil mi oyunlarda bir fps farkı olmaz demek yani bu bu konularda pek bilgim yok yanlışım varsa düzeltin :D

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
1200 mhz algılaması kötü değil mi oyunlarda bir fps farkı olmaz demek yani bu bu konularda pek bilgim yok yanlışım varsa düzeltin :D
Yok normalde 4 kanal ama iki tanesini kullanabiliyoruz ya hocam slotlardan 2'si boş kalıyor
1200*2 yani toplam 2400 değerini veriyor, cpu-z de yazan değer tek kanallık değer ? O yüzden sorun yok

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Hocam iyi günler ssd elime ulaştı bilgisayarda ssd vidası var mı içerisinde bilgisayarı açmadan sormak istedim yoksa bir yerden alayım diye
İyi günler hocam, evet içinden çıkıyor vida, tam takacağınız yerde takılı duruyor