Coronavirüs Sebebiyle Eğitime Ara Veriliyor

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki coronavirüs toplantısı sona erdi. Toplantı sonucunda eğitime ara verildiği açıklandı. 16 Mart Pazartesi tarihinden itibaren okulların 2 hafta, üniversitelerin ise 3 hafta tatil edildiği açıklandı. Üniversite öğrencileri haricindekiler, 30 Mart'tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.

koronavirus-shutter_16_9_1583392621.jpg

Kaynak

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Koyun can derdinde, kasap et. Buyur burdan yak:

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Umarım o süreç zarfında tedavi konusunda kesin bir sonuç elde etmelerini umuyoruz.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Koyun can derdinde, kasap et. Buyur burdan yak:

gerçekten ya şu hale bak!

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499
gerçekten ya şu hale bak!
Bende bilet aldım. Öğrenci evindeyim, ailemin evine gitmek için mecburiyetten bilet aldım. Bana kalsa olaylar bu raddeye gelmeseydi de keşke tatil olmasaydı. Genel olarak öğrencileri ve bekarları anlıyorum ama, evli ve ailesi olan kişiler nereye gidiyor onu çözemedim.

The Commander

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu tatil süresi içersinde umarım olmaz ama virüs Türkiye'de diğer ülkeler gibi sık görülmeye başlarsa tatilin süresinin uzatılacağını düşünüyorum. İnşallah olmaz.
Ben bilet bulamadım memlekete. Hafta sonunu burda geçireceğim, sonrasına bakarım artık.

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Öğrencilerin/öğretmenlerin evine ya da memleketine gitmesi normal de tatil rezervasyonu ne oluyor? Ona anlam veremiyorum.

The Commander

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Öğrencilerin/öğretmenlerin evine ya da memleketine gitmesi normal de tatil rezervasyonu ne oluyor? Ona anlam veremiyorum.
Ben haberde tatile giden kesimi göremedim, ben mi kaçırdım acaba? Haberdeki seyahat acenteleri otobüs ya da uçak firmalarının siteleri için kullanılmış olsa gerek, kilitlendiler çünkü neredeyse hepsi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499
Ya tatil adı altında ertelenme olduğu için tatil rezervasyonu deniyor işte. Yoksa millet egeye tatile gitmiyor.

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Ben haberde tatile giden kesimi göremedim, ben mi kaçırdım acaba? Haberdeki seyahat acenteleri otobüs ya da uçak firmalarının siteleri için kullanılmış olsa gerek, kilitlendiler çünkü neredeyse hepsi.

Önce haberin detayları geliyor, diye verdiler. Sonradan detaylara da alakasız bir şey yazmışlar. Demek detay gelmeden inanmamak lazım.

The Commander

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Önce haberin detayları geliyor, diye verdiler. Sonradan detaylara da alakasız bir şey yazmışlar. Demek detay gelmeden inanmamak lazım.
Doğrudur hocam. Zaten özel sektör çalışmaya devam ediyor. Üniversitelerde verilen tatilde akademik personeli vs kapsamıyor.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Okulların tatil olacağına üzüleceğimi hiç tahmin etmezdim umarım en kısa sürede kurtuluruz

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Doğrudur hocam. Zaten özel sektör çalışmaya devam ediyor. Üniversitelerde verilen tatilde akademik personeli vs kapsamıyor.

Ya şu tık haberciliğini anlamıyorum. Ayar oluyorum. Zaten linki verdiğimde "ayrıntılar geliyor" yazıyordu. Ayrıntı gelmiş millet otobüs bileti almış diye. Anormal bir şey yok halbuki. ????

The Commander

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu otogarlardaki hareketlilik vs umarım virüsün yayılmasına falan vesile olmaz. Sonuçta kalabalık ortamlarda vs bir risk oluşmaması için bu karar alındı ama yazıhanelerin önü bile ana baba günü.

Akkara

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,346
Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar tatil ediliyor. Taşıma ve kalabalık ortamlardan olabildiğince uzak durmak gerekirken -saat gecenin bilmem kaçı- otogarlar kalabalık, taksiler, minibüsler, otobüsler tıkış tıkış. Tedbirlerin ne önemi kaldı şimdi!

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499
Birde okullar tatil olacağı için Temmuz ayında finaller olacak :(

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki coronavirüs toplantısı sona erdi. Toplantı sonucunda eğitime ara verildiği açıklandı. 16 Mart Pazartesi tarihinden itibaren okulların 2 hafta, üniversitelerin ise 3 hafta tatil edildiği açıklandı. Üniversite öğrencileri haricindekiler, 30 Mart'tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.

Ekli dosyayı görüntüle 89584

Kaynak

Hocam nisanın 2. haftasında olacak ara tatil öne alındı ve ekstra 1 hafta daha eklendi ve tatil 2 hafta oldu. 2. haftada uzaktan eğitim gerçekleştirilecek. Yani 30 marttan sonra değil 24 martta olacak uzaktan eğitim. 30 mart sonrasında okulların tekrar açılması bekleniyor.

~ KaanCK ~

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,591
Uzaktan eğitimi nasıl yapacaklar onu merak ediyorum.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,548
Okulların tatil olacağına üzüleceğimi hiç tahmin etmezdim umarım en kısa sürede kurtuluruz
Umarım en kısa zamanda kurtuluruz dünden beri herkes virüs muhabbeti yapıp duruyor bu durum çok sinir bozucu bir hal almaya başladı ben okulların tatil olduğuna hem seviniyorum hem üzülüyorum üzülmemin sebebi ise pazartesi vizem vardı 28'inde de vizem vardı nasıl olacak bende bilmiyorum artık 3 haftalık tatilden sonra mı yaparlar bilmiyorum

bilexsamet

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Ya tatil adı altında ertelenme olduğu için tatil rezervasyonu deniyor işte. Yoksa millet egeye tatile gitmiyor.

Kendimi, Sardaukar'ın baltayı taşa vurduğu zamanlar gibi hissettim. ??
Haberi paylaştığımda başlıkla birlikte kısa bir açıklama vardı ve "ayrıntılar geliyor" yazıyordu. Başlıktan tatil için seyahat rezervasyonu zannettim, yani gezmek/eğlenmek için. Ayrıntılar gelince otobüs bileti yoğunluğu olduğu yazıyordu. ??

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Okullar tatil iyi güzel hoşta çalışanlarda 2 hafta olmasa da şöyle en azından 2-3 gün tatil gelse ama nerde... özel sektör nasıl daha fazla çalıştırabiliriz mantığıyla hareket ettiği için, devletten resmi bir bildiri gelmediği sürece işe devam :)

Livia sas Junius

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,558
o değil de virüsün ismine bi karar verin artık. korona mı wuhan mı covit mi sars mı 19 mu ebola mı fıtık mı.

Nighty-T

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ekli dosyayı görüntüle 89584

Kaynak
Kanada'nın Ontario eyaletinde de 2 hafta okullara ara verildi march break dahil değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu tatil süresi içersinde umarım olmaz ama virüs Türkiye'de diğer ülkeler gibi sık görülmeye başlarsa tatilin süresinin uzatılacağını düşünüyorum. İnşallah olmaz.
Ben bilet bulamadım memlekete. Hafta sonunu burda geçireceğim, sonrasına bakarım artık.
Dönem bitti. 3 hafta ile kalmaz. Unutun o işleri.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Haydaa bizim YKS de ertelense bari

eilhanzy

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7,873
Inşallah korona bir gün gider de hayat normale dönsün. Yapacak bir şey yok, tedbir amaçlı yapılıyor zaten. Geçmiş olsun.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu virüs 3 hafta sonra olmayacak mı?
2 ay en az okullar tatil, ülkenin en önemli etkinliği YKS iptal. Üniversite yaz okulu iptal, stajlar iptal. 4 senelik bölümler 4.5 sene okuyacak.
Bakın. Merkel Almanya halkının yüzde 70ine buşaşacak dedi, trump kapıları kapattı Avrupa ülkelerine. İtalya Fransa Almanya Avusturya Yunanistan mülteciler Türkiye bu virüs atlayacak. Kendinize dikkat etmeye bakın.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Yakın zamanda geçeceğe benzemiyor. Ne olur ne olmaz tedbir alın derim.

Cem Varlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tatil esnasında öğrencilere ücretsiz internet verilecekmiş.