Core i3 , i5 , i7 ler kaç çekirdek oluyor

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Core i3 , i5 , i7 ler kaç çekirdek oluyor ?

meldowkan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
i3 2 çekirdek
i5 ve i7ler 4 çekirdek ama i7lerin 6 çekirdek olanları da var.

How High

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yns1905'in verdiği sitede bütün bilgiler var. Ama masaüstü ve dizüstü çekirdeklerini karıştırmadan bakın. Misal; dizüstünde i5'ler sadece 2 çekirdekken masaüstünde 2 ve 4 çekirdek seçenekleri mevcut ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bilgisayarınızn başlattaki çalıştır kısmına dxdiag yazarsanız orda işlemcinizin özellikleri detaylı çıkıyor parantez içindede kaç CPus olduğu yazıyor yani kaç çekirdek olduğu ben sony de çalışan biriyim tüm i3ler 4 çekirdek gösteriyor ve 3.nesilde değl 2.nesil daha gelmedi 3.nesiller ona rağmen 4 çekirdek i5lerde 4 çekirdek i7ler 8 çekirdektir..

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
i3 4 CPU, i5 4 CPU, i7 4 CPU+4 Mantıksal(Sanal) CPU.
Yeni nesil işlemcilerin farkı; yeni özellikler, daha da hızlandırılmış işlemci, yeni grafik kartı yongası vs.
İşlemci alacaksanız bekleyin derim İntel 4. Nesil (Haswell) işlemciler üzerinde çalışıyor ve bu işlemciler 4K ve 8K çözünürlük destekliyor...

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Uzun lafın kısası hepsi çok çekirdekli dersek sanırım en doğru tanımlamayı bulmuş oluruz :D

v3l1baba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni nesil işlemcilerin farkı; yeni özellikler, daha da hızlandırılmış işlemci, yeni grafik kartı yongası vs.
İşlemci alacaksanız bekleyin derim İntel 4. Nesil (Haswell) işlemciler üzerinde çalışıyor ve bu işlemciler 4K ve 8K çözünürlük destekliyor...
konu 2010'da acilmis.beklesinlermi daha islemci alacaklarsa bi 2 sene daha xD

konu 2010'da acilmis.beklesinlermi islemci alacaklarsa bi 2 sene daha xD

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bir sdn okuru hortlatması ile daha karşı karşıyayız hayırlı olsun,ayrıca çok güzel yanlış bilgilendirme yapmış tebrik ediyoruz arkadaşımızı

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir sdn okuru hortlatması ile daha karşı karşıyayız hayırlı olsun,ayrıca çok güzel yanlış bilgilendirme yapmış tebrik ediyoruz arkadaşımızı
Ahahahahahahahahahahahaha koptum :D :D :D Ben tarihe bakmadım ki! :D :D :D Hortlamış konu 2 sene sonra ya :D :D :D Özür diliyorum sayın seyirciler Ahahahahaha :D :D :D

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuya her baktığımda gülüyorum ya :D :D :D Canlandı işte, i3 i5 i7 işlemcileri konuşalım yeni konu açmasınlar :D

TayfunYilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
i3 4 çekirdek olarak geçiyor 2 çekirdek 2de sanal çekirdek olarak i5 ve i7 ise 4 çekirdek olarak.

latifix

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iyi de bu çekirdeklerin bize fayadası ne mesela aynı anda 4-5 farklı işlme yapabiliyor muyuz ? yada bigisayara çift ekran bağlayıp bir tarafta pes diğer tarafta fifa oynayabiliyormuyuz ?

Mehmet.Ç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım intel i3 2 çekirdekli , intel i5 1. ve 2. nesil işlemcileri 2 çekirdekli 3. ve .4 nesil i5ler ise 4 çekirdekli , intel i7 ise 6 çekirdekli :)

zinde_kulak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer yeterli bir sistemin varsa yapabilirsin bunu ama çok uçuk bir sistem gerekir. Konu da ne hortlamış ama :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaş sana birşey söyleyeyim amd daha iyi işlemci üretiyor intel biraz ucuz üretiyor şimdi yeni AMD FX-8150 8 çekirdekli işlemci çıktı intel core i7 den daha hızlı ve daha süper intel bu durumda ezik.İntelin piyasadan çekilmesi lazım!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sadece bilgi amaçlı ( i 3 i 5 i 7 ) ayrıcalıklı degil hepsi 4 çekirdektir sanal çekirdek olanlar 6 olabiliyor ama geneli 4 sabit stabil bir şekilde çalışmaktatır . sizin dediginiz gibi çekirdek 2 4 6 gıbı oynasaydı fıyatıda degısrdı yanı i3 2 cekırdek 150 4 cekırde 300 tl gibi bşey olması gerekıyor ama genel fıyatı aynı

shey42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
param az diyorsan i3 lerin sanal 4 çekirdekleri var
i5 ler ise 4 çeşit biraz detaylı araştırma istiyor
i7 ler hakkında pek bilgim yok

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Core i3 , i5 , i7 ler kaç çekirdek oluyor ?
İ3 ler çift çekirdek threading ile 4 olabiliyor (+ 2 sanal çekirdek) , aynı şekilde i5 ler 2 çekirdek threading ile 4 çekirdek olabiliyor
direkt olarak 4 çekirdek olanları da mevcut i5 lerin.İ7 ler 4 çekirdek sanal çekirdek ile 8 olabiliyor.Bunlar dizüstü işlemcilerde. Masaüstünde sırasıyla 2 , 4 ,6 diye gidiyorlar. örneğinİ ntel i7 1150 (masaüstü) sokette 4 çekirdek threading ile sanal 8 olabiliyor. soket 2011 ler ise maksimum 6 çekirdek sanal ile 12 çekirdek oluyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim Benim işlemci intel core i7 ve 8 çekirdektir bilip bilmeden yorum yapmazsan sevinirim fiyatıda 300 TL değil 725 TL

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim benimki 8 çekirdek İntel Core i7 işlemci fiyatıda 724 TL dir 300 değil bilip bilmeden insanları kandırma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayarım asus laptop intel core i3 1gb ekran kartı bilgisayar bazı oyunlara girdiğimde yada internetten video izlediğimde ısınıp kapanıyor hiç böyle bir şey olmamıştı yeni olmaya başladı ve bu sürekli oluyor sebebi nedir yazarsanız sevinirim :D