çöplük

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
23
Herkese merhaba. Windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum. Deneme lisansını uzatarak 4 ay kullanıyorum fakat daha sonra format atmak gerekiyor. Lisansını nasıl etkinleştirebilirim? Windows 10 kur diyenler olacak ama pc eski kasma yapıyor o nedenle kurmak istemiyorum. Eset antivirüs var sıkıntı olmuyor güvenlik yönünden.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Herkese merhaba. Windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum. Deneme lisansını uzatarak 4 ay kullanıyorum fakat daha sonra format atmak gerekiyor. Lisansını nasıl etkinleştirebilirim? Windows 10 kur diyenler olacak ama pc eski kasma yapıyor o nedenle kurmak istemiyorum. Eset antivirüs var sıkıntı olmuyor güvenlik yönünden.
Aynı sorun var bendede kuracaktım vaz geçtim, siz UEFI mi kurulum yaptınız yoksa BIOS mu?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
KMS denediniz mi?
Aynısını bende denedim adamlar illa windows 10 kullansınlar diye kapatmışlar ya enterprise ya profesyönel yükleyecen onun için, bende kendime ultimate hazırladığım için yapamadım vazgeçtim. bi tane ilaçlama yazılımı var oda uefi sistemlerde çalışmıyo. son çözümde biosu modlamakmış.

Reaksiyon puanı
23
Aynı sorun var bendede kuracaktım vaz geçtim, siz UEFI mi kurulum yaptınız yoksa BIOS mu?
Valla bilmiyorum ama bilgisayar eski zaten büyük ihtimalle uefi falan desteklemez
Mesaj otomatik birleştirildi:

KMS denediniz mi?
Bahsettiğim KMSpico veya KMSauto gibi yazılımlar değil, CMD'den yapılan KMS etkinleştirilmesi.
30 günlük uzatma süresini diyorsanız onda hakkım doldu 4 kez yaptım

Hmmm. Ben Windows 10 kullanıyorum KMS ile etkinleştirdim.

Key yok mu?
Maalesef

KMS kullanmanızı önermem 10 için. 5TL'ye keyler varken.
7 için ......Lite var. onu bulabilirseniz iyi olur.
Lite derken o nasıl bişey?

Valla ben daha geçen ay etkinleştirdim, Windows 7 Ultimate'i
Nasıl yaptınız?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Windows 8.1 kurabilirsin ve tam bilgisayarın özellikleri nedir?

@EFI Shell @_Zaur_

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Arkadaşa özelden bir yardım edeyim. Bana müsaade edin :D

Reaksiyon puanı
23
Windows 8.1 kurabilirsin ve tam bilgisayarın özellikleri nedir?

@EFI Shell @_Zaur_
8.1 i sevmiyorum 10 veya 7 benim için ideal ama windows sağolsun birsürü gereksiz şişirmelerle win 10 u acayip şişirdi 4gb ram çok çabuk doluyor. Boştayken ram kullanımı 900 1000 mb arası değişiyor

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Reaksiyon puanı
23
Korsana destek yok!!

Sistem özelliklerinizi yazar mısınız?
Pentium dual core e6700 4gb ddr3 1333 mhz ram wd blue 1 tb 250w power pegatron ipx41-d3 anakart 512mb atı radeon hd 6230 ekran kartı

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
arkadaşlar windows loader isimli bir crack programı buldum çalıştı şuan ama ram kullanımında bir miktar artış var gibi geldi bana normal mi bide güvenilir olur mu bu yöntem uzun yıllar bu yöntemle kullananlar varmış ama bilemedim şimdi bunu ilk kez denedim açıkçası
Korsan olduğu için bir şey diyemeyiz.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
peki bu cmd üzerinden kms kodu gibi bişey yazılıyormuş o işlem server kurmaya falan da yarıyormuş galiba bunu kısaca açıklayabilir misiniz?
KMSPico'nun yaptığı işlemin kendisidir o. Crack'e girmektedir. Windows Loader gibi.

Reaksiyon puanı
23
kmspico artık win 7 de çalışmıyor maalesef sadece office yazılımını ve windows 7 üzeri yazılımları crack liyor ki win 7 üzerinde de sadece win 10 kullanıyorum onda da orjinal lisansım var e posta üzerinden

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
bazı public kms server lar var, özel den sorabilirsin.
yönetici olarak cmd yi açıp
slmgr /skms sunucuadresi

slmgr /ato

yaptığında aktivasyon her 180 günde bir otomatik olur., olmazsada manuel yapabilirsin , fakat ultimate için kms sunucu olmaz. key değiştirerek enterprise yada pro ya downgrade yapıp kms aktivasyon yapabilirsin. kms aktifleştirme mitrozort'un kurumlar için sunduğu bir çözümdür 25 lisansdan fazla windows alan kurumlar her seferinde aktivasyon ile uğraşmasınlar diye kurulan bir sistemdir. yani aslında yapılan legal bir bir aktivasyon yönetimin yetkisiz olarak kullanılması. :)

buradaki yöntem Downgrade from Windows 7 Ultimate to Professional without reinstall?

açıkcası denemedim. ihtiyacım olmadı hiç, ama buradaki yönergeler ile ultimate'den pro ya yada farklı sürüme downgrade yapılabildiğini gösteriyorlar.
eğer yedeklerini alıp temiz kurulum yapmak senin için sorun değil ise. vlk iso ile windows 7 pro kurabilirsin ve kms aktivasyon yapabilirsin bilgisayarına herhangi bir şey kurmadan. aynı yöntem ofis içinde geçerli.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Biri bana da yardım edebilir mi? Bende de key yok ve nasıl etkinleştiririm bilemiyorum.

Reaksiyon puanı
23
slmgr /skms sunucuadresi

slmgr /ato

yaptığında aktivasyon her 180 günde bir otomatik olur., olmazsada manuel yapabilirsin , fakat ultimate için kms sunucu olmaz. key değiştirerek enterprise yada pro ya downgrade yapıp kms aktivasyon yapabilirsin. kms aktifleştirme mitrozort'un kurumlar için sunduğu bir çözümdür 25 lisansdan fazla windows alan kurumlar her seferinde aktivasyon ile uğraşmasınlar diye kurulan bir sistemdir. yani aslında yapılan legal bir bir aktivasyon yönetimin yetkisiz olarak kullanılması. :)

buradaki yöntem Downgrade from Windows 7 Ultimate to Professional without reinstall?

açıkcası denemedim. ihtiyacım olmadı hiç, ama buradaki yönergeler ile ultimate'den pro ya yada farklı sürüme downgrade yapılabildiğini gösteriyorlar.
eğer yedeklerini alıp temiz kurulum yapmak senin için sorun değil ise. vlk iso ile windows 7 pro kurabilirsin ve kms aktivasyon yapabilirsin bilgisayarına herhangi bir şey kurmadan. aynı yöntem ofis içinde geçerli.
vlk iso nedir ve nereden kurabilirim?

slmgr /skms sunucuadresi

slmgr /ato

bide o sunucu adresini nereden bulabilirim?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Fotoğraf-0012.jpg

buna 10sl x64 kurduk donmuyor ve Linux Mint 20 mate x64 var Linux Mint kur.
www.linuxmint.net.tr

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Ciddi iş için değil ise KMS kullanabilirsin ama güvenmiyorsan oem keyden devam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...