Çoklu üyeliği nasıl engelliyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
IP adresi VPN ile değiştirilebiliyor ve sizde mac kontrolü yapıyorsunuz ama araştırmama göre mac adresi de değiştirilebiliyor. Bu durumda çoklu üyeliğe nasıl engelliyorsunuz? Cevaplarsanız sevinirim.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
MAC kontrolu yapamazlar. Multi uyeligin avantajinin olacagi bir forum degil, trolluk icin ya da ban yedikleri icin aciyorlardir en fazla. Onda da uye hal ve hareketleriyle kendi kendini ele verir zaten.

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
IP adresi VPN ile değiştirilebiliyor ve sizde mac kontrolü yapıyorsunuz ama araştırmama göre mac adresi de değiştirilebiliyor. Bu durumda çoklu üyeliğe nasıl engelliyorsunuz? Cevaplarsanız sevinirim.
Öyle bir olay olursa pek anlayamazlar ama uye BEN MULTIYIM SINIRSIZ DAYAK ISTIYORUM yazarsa kendini ele verir zaten:)

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Yok, eninde sonunda anlaşılır.

Neden?
Cihazlarinizin LAN (yerel alan agi) uzerindeki iletisiminde kullaniliyor. Trafik modeminizden gectiginde MAC adresiniz yok olur ve yerini modemin MAC adresi alir. ISS bunu gorur, baskasi goremez. IP gibi internete cikarken kullandigimiz bir adres degil kisaca.

Murat E.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben siber güvenlik ile uğraşıyorum ve çalıştığım yerde tek kullandığımız tarayıcı Tor browser bu da IP'yi gizliyor. Ancak benim yapacak bir şeyim yok çünkü kullandığım Kali Linux işletim sisteminde Root yetkisine sahip değilim. Bu yüzden başka tarayıcı kullanamıyorum.