Çok ilginç ( Hız farkı )

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar ben ıspartada öğrenciyim ve evde 1mb sınırsız paket ikullanıyorum. Fakat memleketim olan Aydın'daki ile arasında uçurum var. Şöyleki aynı paket olmalarına rağmen Aydında 1gb bi dosyayı 30 dk gibi bi sürede indirirken Ispartada günler sürüyor ve aşırı kesilmeler oluyor. Bunun sebebi sizce nedir ? :bored:

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
1gb dosya 30 dkkada inmez 120kb/sn hizla :p
3 saatte anca inger 1gb dosya 1mbps ile .
yani senin aydindaki 1mbps degilmis demekki .

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
1Gb 30 dakikada indiriyosun ha o da güzel:D 700mb'lık film 1.5 saatte iniyor senin aydındaki 8mb büyük ihtimal.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
araya bir kaç virgül at arkadaşım, deminden beri cümleni çözmeye çalışıyorum :)

prisoner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benimde 8mbit. Ben neden 1Gb'lık dosyayı 40 dakikada indiriyorum. Telekom çok adaletsiz bir kurum canım.:):)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
benim internet de 8mbit 1gb lık dosyayı indiremiyorum her 15 dk bir internet kesiliyor, her seferinde baştan başlamak zorunda kalıyorum :D (torrent hariç)

LiWi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi download manager bu kadar hızlı? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Aydın ı Ispartayı bırak ben İstanbul un göbeğindeyim adamlar 4 mb den yukarısını veremiyo(vermek istemiyolar).........

pcko08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hızları indirmeyi bi kenara at ama kopuyo sa ttnet e bi tel açıp hat iyileştirmesi iste:)

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aydın ı Ispartayı bırak ben İstanbul un göbeğindeyim adamlar 4 mb den yukarısını veremiyo(vermek istemiyolar).........

ahaha o nasıl birşeymiş :)

evet arkadaşlar ciddi ciddi 30 dk. torent kullanıyorum ve fatura bilgilerimi ve download hızını koyabilirim şöyleki pek aydındaki telekoma bulaşasım yok yani bi sıkıntı varsa bile ne güzel hızlı işte :)

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
500kb/s ortalama oluyor dediğine göre o da ya 6mbittir yada 8mbiti 6mbite sabitlemişlerdir ilginç bir durum hız düşene kadar kullan :Dbu arada speedtest hız testi koyabilirmisin?

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Çok ilginç neresinde oturuyorsun? Bende Esenler'deyim 8 mb kullanıyorum ama indirme hızım son 3 aydır 1.125 :D Santralle mesafede 4-5 km var. :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
O değilde ben şunu farkettim Ege bölgesine çok iyi internet veriliyor... Bu forumda bazı arkadaşlar var Aydın lı İzmir li gerçekten çok iyi internet hızı alıyorlar altyapı meselesi yaa...

Sizin hızlar gene iyi netlimitsiz paketteyim sürünüyorum ben sürüm sürüm sürünesin diye bedduamı aldım nedir...

---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:48 ----------

Aydına mı taşınsak ne yapsak..

aydin1.jpg

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Arkadaşlar size üzülerek internetin neden düşük seviyelerde evlere ulaştığını söyleyeyim, bir kenara not edin;

tamamen sahalara erişimi sağlanan yer altı kablo işçilğinin berbat olması!

şu an da Telekomun elindeki mevcut sistemler ile Singapur gibi altyapı işçiliği profesyonel bir ağ birleşse, herkesin evine en az 30 mb verilirdi, ve hiç bir kopma da yaşanmazdı.

"Devlet elindeyken yan gel yat maaşını al" politikası bu çöplüğün mimarı oldu ve şu an ki yarı özel hali de bu pisliği malesef temizleyemedi.

kısacası 100 veriyorsun 50 geliyor, 8 veriyosun 4 geliyor :S

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Çok ilginç neresinde oturuyorsun? Bende Esenler'deyim 8 mb kullanıyorum ama indirme hızım son 3 aydır 1.125 :D Santralle mesafede 4-5 km var. :D

Avrupa yakasındayım sana yakınım K.çekmecedeyim santrale benim uzaklığım 2 km bana size 2 den fazla veremeyizdiyolardı 5-6 ay 6 mb kullandım fakat son zamanlarda

snr marjım düştü sinyali zayıflattılar 4 mb mecburi kullanıyorum....

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bence altyapının rezaletliğinden bahseden arkadaş biraz haklı. Ama son zamanlarda bu hızların adeta dansetmesinin sebebi TTNET'in yaptığı bir şey. Daha önce de tonla konu açıldı bu konu hakkında. Sesini yükseltip hakettiği hızı alanlar oldu. Bazı kişilere forumdaki yetkili yardım etti falan. Aynı olay şu an benim hattımda da mevcut. Netlimitsiz kullanıyorum. İndirme hızında sorun yokken gönderme hızı komik denebilecek seviyelerde geziyor.

1zvprgn.jpg

1434662472.png

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bence altyapının rezaletliğinden bahseden arkadaş biraz haklı. Ama son zamanlarda bu hızların adeta dansetmesinin sebebi TTNET'in yaptığı bir şey. Daha önce de tonla konu açıldı bu konu hakkında. Sesini yükseltip hakettiği hızı alanlar oldu. Bazı kişilere forumdaki yetkili yardım etti falan. Aynı olay şu an benim hattımda da mevcut. Netlimitsiz kullanıyorum. İndirme hızında sorun yokken gönderme hızı komik denebilecek seviyelerde geziyor.

1zvprgn.jpg

1434662472.png

Senin Hız testindede bi acayiplik var Download ın en az 8 mb çıkmalı Uploadın zaten kendin söylemişsin görünüyoda rezalet...

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
1 Mbps (megabit per second) -> saniyede 1 Megabit

1 Mbps = 1024 Kbps

8 bit = 1 byte

1024 Kbps / 8 = 128 kb -> Saniyede 128 Kb

128 x 60 x 60 = 460800 Kb -> /1024 = 450 Mb

1 Mbit hız ile saatte en fazla 450 Mb veri indirilebilir (en uygun şartlarda).

Normalde 1 Mbit hız ile 1 saatte ~350 Mb veri indirilebilir.

8 Mbit hız ile de 1 saatte ~2800 Mb veri indirilebilir.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Senin Hız testindede bi acayiplik var Download ın en az 8 mb çıkmalı Uploadın zaten kendin söylemişsin görünüyoda rezalet...

Tamam işte. Bu işten anlayanlar bilirler. Hat zayıflamam iyi benim. Yani isteseler adsl2+ ile bana 20 mbit hız bile sağlayabilirler. Onu geçtim adamlar hattıma 9 megabit civarında hız tanımlamışlar ve bunu sistemden kısarak 6 megabit civarına çekmişler. Hiçbir şekilde 700ün üstüne çıktığını görmedim. Upload için konuşmaya gerek bile yok. Normalde 85-90 ile yükleme yapabiliyor olmam gerekirken 30'u geçmiyor.

Tamam hızım iyi belki bazı arkadaşlar bana kızabilir ama benim burada demek istediğim olay altyapı ile alakalı değil. Bildiğin kısıyor adamlar. Modemde görünen değer ve verilen hız zaten bunu kanıtlıyor.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
modem wifi değilde kablo uzerınden baglanıyorsan kablo ucları yanlış takılmış olabilir ethernetinde bozukluk olabilir. en kotu ihtimal modem bozuk ilk bakacagın kablo olsun baska varsa değiştir olmadı bilgisayarcıda yaptır bir tane.

serqet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ıspartadaki alt yapnın yetersizliği veya teknik problemler, aydında muhtemelen yüksek hızda int. kullanıyorsunuz ve altyapınız sağlam.

savliusta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 mb kullanıyorum hızım nasıl beyler beni tatmin ediyo gerçide sizinde görüşlerinizi almak isterim ortalam download hızım 1.7 mb civarı :)
1665782297.png

savliusta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
köyde oturuyorum merkezden 10 km uzaklıkta telekom binamız mevcut santrale 250 m uzaklıktayım :)