Çoğu Oyun Harici Ekran Kartını görmüyor.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4,113
Ekran kartı modeli HD 7670m. Dizüstü bilgisayarımın modeli HP Pavilion g6-2212st. Çoğu oyun ekran kartını maalesef görmüyor. Bütün driverlerim güncel. Aygıt yöneticisinden dahili grafik kartı olan Hd Graphcis 4000'ü kaldırdım ama sorun düzelmedi. Uygulamasından oyunları seçtim ancak gene düzelmedi.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Görmediğini nerden anladın ki. Eğer oyunlarda yazanı kast ediyorsan (Rainbow Six Siege ayarlarında görüntü kısmında sağ altta yazan yer) onlara aldırma, yanlış olabiliyor.

Reaksiyon puanı
4,113
Görmediğini nerden anladın ki. Eğer oyunlarda yazanı kast ediyorsan (Rainbow Six Siege ayarlarında görüntü kısmında sağ altta yazan yer) onlara aldırma, yanlış olabiliyor.
Oyunda kasma oluyor. Ve bazı oyunlar ekran kartının ne olduğunu söylüyor.

Reaksiyon puanı
4,113
7670m pek yüksek performanslı bi ekran kartı değil. Hangi oyunlarda hangi ayarlarda ne kadar fps alıyorsun ?
Ne kadar FPS alabildiğimi bile bilmiyorum. Çünkü MSI afterburner bile kartı algılamıyor. CS:GO ele alalım diyeceğim ama oyun işlemci bazlı. Mesela PES ayarlarında sana ekran kartını söylüyor. Direk İntel HD Grapchis'i gösteriyor. Devre dışı bırakıyorum Microsoft görüntü bağdaştırıcısı diyor.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Ne kadar FPS alabildiğimi bile bilmiyorum. Çünkü MSI afterburner bile kartı algılamıyor. CS:GO ele alalım diyeceğim ama oyun işlemci bazlı. Mesela PES ayarlarında sana ekran kartını söylüyor. Direk İntel HD Grapchis'i gösteriyor. Devre dışı bırakıyorum Microsoft görüntü bağdaştırıcısı diyor.
Oyunlardaki doğru göstermiyor bundan eminim. Önceki laptopumda R6dayken ekran kartını hd graphics gösteriyordu. Benim o ekran kartıyla 10fps almam bile mümkün değilken akıcı oynuyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca fps e bakmak için steamden de ayarlama yapabilirsin.

Reaksiyon puanı
4,113
Oyunlardaki doğru göstermiyor bundan eminim. Önceki laptopumda R6dayken ekran kartını hd graphics gösteriyordu. Benim o ekran kartıyla 10fps almam bile mümkün değilken akıcı oynuyordum.

Ayrıca fps e bakmak için steamden de ayarlama yapabilirsin.
Oyuna girdim ve kasmalar fenaydı. Teşekkür ederim Steam göstergesine bakacağım.

Bu arada belirteyim bazı eski oyunlar kartı görebiliyor. Örneğin Dark Souls.