Çoğu kişinin yanlış bildiği ping konusu

Bu konuyu okuyanlar

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Öncelikle merbaha, bugün çoğu kişinin yanlış bildiği ping konusuna değinmek istedim Ekli dosyayı görüntüle 136645Online oyunların yükselişe geçmesiyle ping'in ne anlama geldiği de oldukça merak ediliyor. ... Bilgisayar ile karşı sunucu arasındaki verinin iletilmesi sırasında geçen süreye ping denir. Örneğin; oyun esnasında ping'inizin 30 olması, bilgisayardan çıkan verinin karşı sunucuya 30 milisaniyede ulaşmasıdır . Ama aşağıda gördüğünüz gibi ping değeri aslında 2 değil buna çok sevinsekde gerçek değerler bu değil. Buradaki ping değeri sadece hız testi sunucusu ile aramızda olan ping değeridir. Peki ya gerçek ping nasıl ölçülür ?
Gerçek ping'i ölçmek için o şirketin sunucuları nerdeyse oraya bağlanmamız lazımdır.
Bu konu hakkında sizler neler düşünüyorsunuz ?

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlışlarım varsa düzeltmeyi unutmayın. iyi günler

Ekli dosyalar

• Melinda-test.png
    Melinda-test.png
    44.7 KB · Görüntüleme: 127

Hostexe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LoL’de Ping Sorunu Nasıl Çözülür? belki burdaki konu da yardımcı olur bakmak isteyenler için

Son düzenleyen moderatör:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Benim ping 39
ama War Thunder giriyorum oyunda 140-150 yazıyor

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Ben zaten böyle biliyordum acaba yanlış bilinen derken neyi kastettiniz ki,yanlış bilenler nasıl biliyor peki,bişeyi açıklarken neyin doğru olduğunu söylemek yetmez yanlışını da söylerseniz akla yatar,yanlışını da söyler misiniz

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Anlatımınız için teşekkürler.

HEDEC

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Öncelikle merbaha, bugün çoğu kişinin yanlış bildiği ping konusuna değinmek istedim Ekli dosyayı görüntüle 136645Online oyunların yükselişe geçmesiyle ping'in ne anlama geldiği de oldukça merak ediliyor. ... Bilgisayar ile karşı sunucu arasındaki verinin iletilmesi sırasında geçen süreye ping denir. Örneğin; oyun esnasında ping'inizin 30 olması, bilgisayardan çıkan verinin karşı sunucuya 30 milisaniyede ulaşmasıdır . Ama aşağıda gördüğünüz gibi ping değeri aslında 2 değil buna çok sevinsekde gerçek değerler bu değil. Buradaki ping değeri sadece hız testi sunucusu ile aramızda olan ping değeridir. Peki ya gerçek ping nasıl ölçülür ?
Gerçek ping'i ölçmek için o şirketin sunucuları nerdeyse oraya bağlanmamız lazımdır.
Bu konu hakkında sizler neler düşünüyorsunuz ?

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlışlarım varsa düzeltmeyi unutmayın. iyi günler
Elinize sağlık güzel anlatım olmuş.

Benim Ping'im sıfır herhalde. Oyunda Ping yerlerde.
Hangi oyunda pinginiz 0?

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
İstanbul'daki sunucularda 8, Kocaeli'dekilerde 16, Amerika'dakilerde 200 falan ping alıyorum.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Paylaştığınız görselde ip adresiniz gözüküyor eğer size aitse. Konu hakkındaki bilgilendirme doğru.

Son mesajlar