Çocukların Güvenliği İçin Bulut Kameralar

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
1.jpg


Aileler için en önemli şey tartışmasız çocuklarının güvenliği. Ebeveynler her zaman ve her koşulda çocuklarının güvenliğini düşünürler. Özellikle bebeklik çağında bu koruma içgüdüsü çok daha fazla ön plana çıkar.

Çocuğun göz önünde olmadığı her an aileler için büyük bir sorun oluşturur. Bu yüzden yıllardan beri farklı farklı ürünler çocukların ailelerine kolayca ulaşabilmesi için tasarlandı. Bebek telsizleri, kameralar ve çok daha fazlası, ebeveynler çocuklarını görmediklerinde onlara kolayca ulaşılması için biçilmiş kaftan oldular.

Yine de bu tarz ürünlerin her zaman büyük bir eksisi oldu: Mesafe. Bebek telsizlerini sadece evinizin içindeyken kullanabilirdiniz. Menzili yüzünden sizi sadece salondayken rahat ettirebiliyordu.

Güvenlik kamerası ise çok fazla tercih edilmese de yine de bir dönem popüler olmayı başardı. Özellikle bakıcı tutan aileler kamera ile akşamları çocuklarının denetimini yapabiliyorlardı. Ama acil bir durum oluştuğunda, maliyetlerine rağmen kameralar, bebek telsizleri kadar bile yeterli gelmiyordu. Çünkü sadece olay anından sonrasını izleyebiliyordunuz.

IoT (Nesnelerin İnterneti) çağında ise gecikmeye yer yok. Her şey internete bir şekilde bağlanmak zorunda. Buna video kameralar da dahil. Teknolojinin kalbi artık bulut sistemlerle beraber atıyor. Bu sayede cihazlarımız arasında her zaman bağlantı kurabiliyoruz.

Söz konusu kameralar olunca da artık durum farklı değil. Bu noktada TP-Link’in hem Tapo serisi hem de Kasa serisi kameraları güzel bir örnek. Örneğin Kasa serisinden NC450, Tapo serisinden ise C200 modelleri öncelikli olarak aradığımız güvenliği bize bulut sayesinde anlık olarak gösterebiliyor.

Bulut kamera sayesinde çocuğunuzun durumunu kolaylıkla 7 gün 24 saat izleyebiliyorsunuz. İsterseniz video kaydı, isterseniz de ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Bu sayede içinizin rahat etmediği, sıkıntıya düştüğü her an, sadece uygulama üzerinden kameraya bağlanabiliyor ve bebeğinizin/çocuğunuzun durumunu anlık olarak kontrol edebiliyorsunuz.

TP-Link NC450 ve Tapo C200 gibi gelişmiş kamera modellerinde ek olarak ekstra güvenlik önlemleri de bulunuyor. Hareket sensörü kullanan bu kameralar görüş açısında istenmeyen bir hareketlilik olduğunda size bildirim yollayarak uyarı yapıyor. Böylece hızlı bir şekilde aksiyona geçebiliyorsunuz.

Sonuç olarak eğer çocuğunuzun güvenliğine önem veriyorsanız, bulut sistemler üzerinden hizmet verebilen ve size 7 gün 24 saat kontrol imkanı tanıyan kameralar aradığınız seçenek olacaktır. Böylece içinizin rahat etmediği her an çocuğunuzun güvenliğini kontrol edebilir, istenmeyen durumlarda hızlı bir şekilde harekete geçebilirsiniz.
 

Son mesajlar

Üst